Skocz do zawartości

[manetki] 9-rzędowa manetka a 8-rzędowa kaseta


Kretschmer

Rekomendowane odpowiedzi

Jest możliwe i będzie działać - po szczegóły kliknąć w obrazek i przeczytać o "Derailers and Shifter Indexing", a zwłaszcza tabelę "Index Interchangeability Chart":

 

cablerouting-alt.jpg

 

W ten sam sposób mozna zmusić manetki 10-rzędowe do obsługi kasety 9-rzędowej. Takie mocowanie linki skraca ramię za które ciągnięta jest przerzuka, wymuszając nieco większy skok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwe i będzie działać...

 

czy ta tabela dotyczy przerzutek szosowych, czy ogólnie wszystkich shimano? Na wiosnę chce założyć klamki dualcontrol XT i mam ten sam dylemat, bo kaseta jest na 8. Na pewno wypróbuję ten sposób, ale to dopiero po zimie. Na razie chcę jeszcze pojeździć na starych ez-fire :D.

 

pozdrawiam

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabela jest w dziale o Dura Ace, ale to nie ma żadnego znaczenia. Jest ona uniwersalna dla przerzutek tylnych napędów Shimano 8/9/10rz (z wyjątkiem Dura Ace 2009) górskich i szosowych.

 

Nie ma różnicy między przerzutkami tylnymi szosowymi i górskimi Shimano 8/9/10rz jeśli porównamy ich reakcję na uciąg linki, ponieważ wszystkie zareagują tym samym wychyleniem.

 

O jakimś szybszym ścieraniu koronek raczej nie ma mowy, chyba że nie da się przerzutki "zestroić". Z mocowaniem linki można kombinować na wiele sposobów, co dobrze przedstawiono tutaj: http://www.hearingoffice.com/download/hear...sion_screen.pdf

 

Jeśli ktoś ma talent do majsterkowania, to może sobie zrobić adapterek w miejscu mocowania linki w przerzutce i dobrać mocowanie tak, by wszystko chodziło idealnie w najdziwniejszych zestawieniach (w podanym wyżej dokumencie jest obrazek z takim dziwolągiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego by nie;) tylko jeden bieg na manetce zostanie wolny. Zrób sobie bieg "1" na manetce wolny;P

 

No i ten 1 wolny bieg to mozesz sobie zrobic jako wsteczny :D

A jesli chodzi o ta kasete, to moze lepiej sprzedac ta (jesli sie nadaje) i kupic 9 rzedowa? Bo z czasem, pewnie moga byc wieksze problemy z regulacja niz w przypadku kompatybilnych czesci... Tak mi sie przynajmniej wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Mój kolega ma manetki LX, przerzutkę Deore i kasetę 8 i mu chodzi normalnie.

A mój kolega ma słonia na złotym łańcuchu i trzyma go na strychu ;)

Szczerze mówiąc zaskoczyły mnie niektóre posty pokazujące, że jak się to odpowiednio poskręca to będzie działać. Jednak zakładając wszystko normalnie, jak przewidział producent, nie ma opcji żeby działało to prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...