Skocz do zawartości

[uczciwość] transakcje z użytkownikami forum


Kanonier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Temat jest dość nietypowy ale mam nadzieję, że wybrałem odpowiedni dział i nie naruszyłem żadnych zasad regulaminu.

Na wstępie mówię, że nie chcę nikogo osądzać ale wydaje mi się to troszkę podejrzane. Na początku listopada kupiłem rower Kross Level A4 od użytkownika Djmac. Rower miał być wysłany 9 listopada ale do dzisiaj go niestety nie mam.

Chciałem zapytać czy ktoś z forumowiczów ma może z nim kontakt ponieważ na gg nie otrzymuję odpowiedzi, niestety nie mogę się dodzwonić. Jestem troszkę załamany, że nigdy nie zobaczę ani roweru ani pieniędzy...

Póki nie będę niczego pewny nie chcę, żeby to zabrzmiało jako jakieś osądzanie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłany pocztą Polską? Ja mniej więcej w tym samym okresie kupiłem licznik rowerowy. Przyszedł wczoraj. N/C

 

Pozdrawiam

Miał być wysłany kurierem ale póki co wątpię, że został w ogóle jest w drodze:-(

 

Do czasu wyjaśnienia sprawy przyklejam.

Dziękuję za zachowanie tematu. Nie wiem czy pomoże tutaj coś policja bo transakcja nie była przeprowadzana za pośrednictwem allegro itp. bo już nie raz kupowałem i sprzedawałem coś przez forum i póki co zawsze kończyło się OK bez problemów:-)

Niby mam adres, telefon chyba już nieaktualny ale nici mi z tego bo to prawie drugi koniec Polski :) - Przanysz (ok. 100km nad Warszawą)

Jakby ktoś jest w stanie pomóc, mieszka w tamtych okolicach prosiłbym kontakt/pomoc - jakoś to wynagrodzę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość R3surrection

masz korespondecję na om? dojdzie policja przez ip. Poza tym ja zawsze z użytkownikami handluję przez allegro, przynajmniej robię aukcję za 1zł. W sumie mi 2 osoby wysłały i zaufały ale ja bym się bał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie tematem. Szkoda, że nie wiedziałem wcześniej jak wygląda z nim sytuacja to bym się nie pchał w to gów*** ;)

Ale udało mi się skołować jego domowy numer telefonu bo komórkę zmienił i rozmawiałem z jego matką bo On był w pracy. Powiedziałem tylko, żeby się ze mną skontaktował bo kupiłem rower miesiąc temu i nie widzę go do dzisiaj.

Jeśli do jutra nie skontaktuje się zadzwonię znowu ale już tylko z informacją, że mam dość i idę na policję i tyle:-)

Mam nadzieję, że się uda to rozwiązać w najbliższych dniach. Napiszę tu w temacie jak sytuacja wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

djmac został przywrócony do grona zwykłych użytkowników po tym, jak załatwił sprawę z osobami, które miały do niego pretensje o nieuczciwość. Owe osoby, na jego prośbę, zgodziły się na zdjęcie rangi Oszust.

Jeśli okaże się, że to kolejna ściema z jego strony - dostanie bana i rangę Oszust już na stałe.

Czekamy zatem na informacje o przebiegu tej sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Krótko i na temat:

Rower dostałem dzisiaj po ponad miesiącu od wpłaty pieniędzy.

Ustalaliśmy, że DJMAC miał pokryć koszty wysyłki a musiałem zrobić to ja (zapłacić kurierowi przy odbiorze) ale zapłaciłem bo nie chciałem dodatkowych kłopotów.

Miał przysłać koła Alexrims ACE-18 a przysłał jakieś No-name'y (które miałby być dołożone z oponami kenda jako gratis) ale już bym machnął ręką jakby tego gratisa nie było tylko koła Alexrimsa jak ustalaliśmy.

Skroił mnie 500zł za rower w lepszym wariancie a przysłał w gorszym..... (lepszy wariant = lepsze koła)

Nie mam zamiaru na tym poprzestać i mam nadzieję, że dostanie w du*** jak tylko można bo nie zmuszałem go do sprzedaży - ja jako kupujący tylko zaproponowałem, zgodził się a i tak zrobił swoje!

Jeśli chcecie wiedzieć jak się zakończy sprawa proszę o nie zamykanie tematu to dopiszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Good news

Przynajmniej cos masz, nie straciles calej kasy.

Takich 'forumowiczow' powinno sie banowac ze statusem oszust bez jakiejkolwiek mozliwosci przywrocenia normalnego statusu.

Transakcje miedzy nami opieraja sie na b. duzym zaufaniu, a takie postepowanie...

djmac został przywrócony do grona zwykłych użytkowników po tym, jak załatwił sprawę z osobami, które miały do niego pretensje o nieuczciwość. Owe osoby, na jego prośbę, zgodziły się na zdjęcie rangi Oszus

...na pewno tego zaufania nie buduje, a co wiecej naraza innych na klopoty, patrz Kanonier.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba trochę się pospieszyłem z odpowiedzią ale po otwarciu paczki byłem co najmniej zdziwiony/zszokowany.

Sprawa trochę się wyjaśniła:

Otóż otrzymałem odpowiedź od Djmac, że to czego brakowało zostanie wysłane ponieważ w tamtej paczce nie zmieściło się (rzeczywiście miejsca już tam nie było za dużo a na pewno nie na koła) a koszt wysyłki co zapłaciłem kurierowi zwróci....

hmm... czyżby jak to mówią "nie taki diabeł straszny jak go rysują" :)

Okazało się, że pisał wcześniej do mnie ale jak to na gg często wiadomości nie dochodzą i pech chciał, że tej nie otrzymałem czyli nie do końca chyba Jego wina...

Sam już nic z tego nie wiem ;) ale na koniec już:

Trwało to trochę wszystko ale sprawa wyjaśniona co i jak, rower dostałem. Co prawda po dość długim czasie ale dostałem.... Nie wiem jak było z wookim ale jeśli ktoś ma tylko czas żeby czekać to może kupić chyba bo w końcu wyśle co trzeba ;) (chociaż jeszcze kół nie dostałem ale liczę na to, że jak już powiedział to wyśle)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak się tłumaczył z nieodbierania telefonów?

sory ale dla mnie "sprzedawca" który nie informuje o stanie wysyłki (a przy zachęcaniu jest wszystko ok) i/lub nie odbiera od kupującego zapytań (przez gg, tel, mail itd itd) to musi to czymś jednak śmierdzieć......... kombinowaniem!

-nie było miejsca w kartonie na koła - to dlaczego koła nie zostały wysłane w ten sam dzien?! oprzecież bez sensu wołać 10 razy kuriera! prawda?!

ja widzę w tym jeden wielki przekręt..... nabijania ludzi w butelke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) jak się zmienia numer telefonu to się informuje ludzi, a w szczególności osoby którym zależy na kontakcie (należy się zatroszczyć o dobro drugiego człowieka by się nie denerwował)

2) piszesz również, że musiałeś się nakombinować żeby zdobyć nr tel - czyli po prostu musiałeś ŚCIGAĆ GO ŻEBY CIĘ NIE OSZUKAŁ!!!!!! :)

ręce i nogi opadają....... miejmy nadzieję że będzie to nauczka dla wszystkich którzy zaufają osobie z niewiadomego pochodzenia.

no ale dobrze że jeszcze masz poczucie humoru, bo ja to bym jego mamusi nie popuściła wychowania tak syna ;P

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Człowiek uczy się na błędach, dobrze jeżeli są to cudze błędy. Ja osobiście nic bym nie kupił poprzez forum. Niestety, ale to jest tylko anonimowa grupa, która wymienia sobie poglądy i tak naprawdę nic nie wiemy o drugiej stronie. Jeżeli miałbym coś kupić to poprosiłbym o wystawienie na alledrogo.pl A jak kogoś boli prowizja to zawsze może podnieść cenę o te kilka złotych. Tam mamy więcej narzędzi do walki z oszustami - komentarze, POK. Powinno się jak najszybciej wprowadzić komentarze forumowe (pomysł już był przedstawiany) w dziale giełda, żeby choć trochę zapanować nad userami. Taki djmac miałby już kilka negatywnych opinii i już prawdopodobnie nic by nie sprzedał. A tak sprawa przycichnie i za kilka miesięcy kolejny nieświadomy będzie musiał się denerwować i naciskać żeby cokolwiek łaskawie dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...