Skocz do zawartości

[uczciwość] transakcje z użytkownikami forum


Kanonier

Rekomendowane odpowiedzi

Ludziska.
Mam do Was pewne zapytanie o nieuczciwego allegro sprzedawce.
16.04.2013 Kupiłem u tego misia manetki Sram Trigger z resztą nowe miały być.
180zł plus paczka priorytetowa 8zł, zrobiłem przelew przez allegro...

Mój błąd polegał na tym że nie spojrzałem w jego historie, a miał już 9 negatywów, wszystkie o to samo!

Na dzień przed majówką zacząłem się niecierpliwić, bo nie odpisywał na pytania, zadzwoniłem do Niego, dość pokrętnie odpowiedział mi że "dziś wysłał towar", no więc w zeszłym tygodniu założyłem spór na allegro, olał go.

Nie był w stanie wysłać mi numeru przesyłki, potwierdzenia nadania ani nic.

No więc przekazałem sprawę allegro, i wystawiłem negatywa.
Na co otrzymałem negatywa o treści: "Nie odpowiadam za przewoźników"

Mam pytanie, gość nie jest anonimowy więc, czy ktoś zna może tego misia?

Jak ściągnąć z niego moje pieniądze, miał ktoś podobne przeżycia?
Policja coś wskóra?

namiary na gościa:
Krzysztof B***n
nick allegro: krzysztofx70

http://allegro.pl/show_item.php?item=3150389707
Gość prowadzi sklep w Podgórzynie pod Jelenią Górą.

Liczę na pomoc, pozdro ludzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczka priorytetowa czy polecona ma numer nadania przesyłki? Jeżeli priorytetowe są wysyłane z numerem nadania to w jego roli jest złożenie reklamacji u przewoźnika, jeżeli przesyłka nie dotarła.
Nie baw się, tylko sprawdzaj najbliższego Rzecznika konsumentów i działaj!

Edytowane przez afly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska.

Mam do Was pewne zapytanie o nieuczciwego allegro sprzedawce.

16.04.2013 Kupiłem u tego misia manetki Sram Trigger z resztą nowe miały być.

180zł plus paczka priorytetowa 8zł, zrobiłem przelew przez allegro...

 

Mój błąd polegał na tym że nie spojrzałem w jego historie, a miał już 9 negatywów, wszystkie o to samo!

 

Na dzień przed majówką zacząłem się niecierpliwić, bo nie odpisywał na pytania, zadzwoniłem do Niego, dość pokrętnie odpowiedział mi że "dziś wysłał towar", no więc w zeszłym tygodniu założyłem spór na allegro, olał go.

 

Nie był w stanie wysłać mi numeru przesyłki, potwierdzenia nadania ani nic.

 

No więc przekazałem sprawę allegro, i wystawiłem negatywa.

Na co otrzymałem negatywa o treści: "Nie odpowiadam za przewoźników"

 

Mam pytanie, gość nie jest anonimowy więc, czy ktoś zna może tego misia?

 

Jak ściągnąć z niego moje pieniądze, miał ktoś podobne przeżycia?

Policja coś wskóra?

 

namiary na gościa:

Krzysztof B***n

nick allegro: krzysztofx70

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=3150389707

Gość prowadzi sklep w Podgórzynie pod Jelenią Górą.

 

Liczę na pomoc, pozdro ludzie.

 

Przykro mi że się naciąłeś na nieuczciwego sprzedawcę ale to jest temat o transakcjach z użytkownikami forum...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh, już chciałem internet poczyścić bo odebrałem awizo, na paczkę z JG...
Ale... pomijam już że nadana do mnie 22.05.2013, czyli po akcji w internetach i po całym tym syfie...

Pomijam to że miała być wysłana dawno temu, i pomijam to że nie dostałem potwierdzenia nadania wtedy kiedy prosiłem...
pomijam że skończyło się na negatywach na allegro, zamiast wziąć na klatę odpowiedzialność.

Niby akcja zakończona, ale nie wiem co robić, bo niby doszły do mnie manetki, ale zamiast nowych nie używanych Sram Rocket mam używane, a co najmniej z demontażu widoczne ślady i mini ryski i jedna z nich ma rysę na monitorku.

Poza tym lewa nie jest Rocket tylko X9, niby to tylko napis, ale nie jest to do końca uczciwe rozwiązanie sprawy.
Prawa na szczęście to Sram Rocket, ale jak mówię obie noszą ślady użytkowania.

Szczerze to nie wiem co z "misiem" zrobić, ponieważ dopiero po akcji z policją i internetem wysłał do mnie nie taki towar jak trzeba, ale zbliżony tongue.gif więc postęp jest, oczywiście nadal nie używając majla ani telefonu do mnie.

Ale skoro czyta to co się w internecie dzieje, to napiszę tylko, że wystarczyło spróbować się ze mną skontaktować i zaproponować rozwiązanie sprawy, a nie czekać na spór i walnąć negatywa, a po całym tym syfie wysłać używany towar.

Tak wiec Pozdrawiam.

 

 

@Bruce95

Ten Pan siedzi na tym forum, tylko po co aż tyle wywlekać.

Ale jeśli naprawdę powinno to być gdzieś indziej to proszę o przeniesienie.

Edytowane przez RychuBiker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mod Team

Ehh, już chciałem internet poczyścić bo odebrałem awizo, na paczkę z JG...

Ale... pomijam już że nadana do mnie 22.05.2013, czyli po akcji w internetach i po całym tym syfie...

 

Pomijam to że miała być wysłana dawno temu, i pomijam to że nie dostałem potwierdzenia nadania wtedy kiedy prosiłem...

pomijam że skończyło się na negatywach na allegro, zamiast wziąć na klatę odpowiedzialność.

 

Niby akcja zakończona, ale nie wiem co robić, bo niby doszły do mnie manetki, ale zamiast nowych nie używanych Sram Rocket mam używane, a co najmniej z demontażu widoczne ślady i mini ryski i jedna z nich ma rysę na monitorku.

 

Poza tym lewa nie jest Rocket tylko X9, niby to tylko napis, ale nie jest to do końca uczciwe rozwiązanie sprawy.

Prawa na szczęście to Sram Rocket, ale jak mówię obie noszą ślady użytkowania.

 

Szczerze to nie wiem co z "misiem" zrobić, ponieważ dopiero po akcji z policją i internetem wysłał do mnie nie taki towar jak trzeba, ale zbliżony tongue.gif więc postęp jest, oczywiście nadal nie używając majla ani telefonu do mnie.

 

Ale skoro czyta to co się w internecie dzieje, to napiszę tylko, że wystarczyło spróbować się ze mną skontaktować i zaproponować rozwiązanie sprawy, a nie czekać na spór i walnąć negatywa, a po całym tym syfie wysłać używany towar.

 

Tak wiec Pozdrawiam.

 

 

@Bruce95

Ten Pan siedzi na tym forum, tylko po co aż tyle wywlekać.

Ale jeśli naprawdę powinno to być gdzieś indziej to proszę o przeniesienie.

 

 

Masz 2 opcje; albo akceptujesz co masz  i odpuszczasz, albo piszesz do niego że towar niezgodny z opisem i chcesz zwrot kasy, powiedzmy w ciągu 3 dni. Jak będzie brak odzewu to już musisz iść ze sprawą na Policję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Marco68-NEGATYW

Niestety negatyw za manetki. Bardzo mi przykro, ale ukryte wady nie są w porządku, zwłaszcza, jeżeli towar miał być w 100% sprawny!!!

Generalnie kontakt i wysyłka ok, ale negatywa daje za ukrytą wadę oraz za nagłe urwanie się kontaktu, po odkryciu wady(tuż po otworzeniu paczki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiton - NEGATYW

 

Kupiłem od niego kolarke za 300 zł + moje koszty wysyłki. Miała być do przesmarowania i koło z tyły do wycentrowania i uzupełnianienia jedna szprycha.

Rower przyszedł solidnie zapakowany, ale cały zalepiony smarem (napęd). Koło tylnie - wszystkie szprychy luźne, po 10km wypadły kolejne szprychy. Klocki hamulcowe do wymiany, linki do wymiany, wolnobieg i łańcuch pewnie też, bo przeskakuje...wg użytkowniaka kiton'a rower miał być do wyregulowania i małego wkładu finansowego - a wymaga remontu po prostu.

 

Proponowałem na PW naprawę tylniego koła i odesłanie roweru na mój koszt, ze zwrotem 300zł z jego strony. Jednak "kolega" uciekł z forum, a telefonu nie odbiera.

 

Jakieś rady?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...