Skocz do zawartości

[uczciwość] transakcje z użytkownikami forum


Kanonier

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Premier2 - zbyt starannie dobieram sobie kolegów i nadal wierzę, że coś naprawdę musiało stać na przeszkodzie że sprawy zaszły tak daleko. Podkreślam że nie jestem stroną w sporze i nie chcę dalej obrywać. Dyskusja zaczyna być jałowa i ja odpuszczam.

 

Teraz na pozytywnie - zakupy u użytkownika Puklus. Pełen profesjonalizm i zaufanie. Wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze napiszę ostatnie 3 grosze;)

 

mrmorty, głowy chyba nie odzyskasz, bo usprawiedliwienia dla netty1987 po prostu nie ma. Nic nie stało na przeszkodzie by sprawę wcześniej załatwic.

Przelew do mnie dotarł i nie ten który "zawis" tylko zupełnie inny, wykonany w późniejszym terminie (inny nr transakcji, tytuł i kwota).

Niech sam netta wypowie się w temacie. Chętnie posłucham.

Aha, wspomniec muszę, że netta oddał mi 40zł, zatem 6zł nadpłaty interpretuję jako przeprosiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypowiem się w końcu bo to mnie dotyczy przelew był robiony proza 2 bo zawieszenie cofnęło środki chcesz to wież nie to nie :icon_exclaim:

co do kwoty to nie miałem dostępu w tamtym czasie do historii ani do tego forum i nie pamiętałem ile było i na obu przelewach było 40zł robione a nadpłatę traktuj jak chcesz może być i jako zadość uczynienie :thumbsup: a dla mrmorty proszę o nie obcinanie głowy bo nie jego głowa tu była winna. A dla info byłem cały czas w rozjazdach za pracą w co też nie każę wszystkim wierzyć :thanks:

co do mojej reputacji jak nie chcecie to nie przywracajcie mi starej po woli acz skutecznie będę ją poprawiał by powrócić jeszcze silniejszy :voodoo:

Edytowane przez durnykot
Ortografia. Błąd wyróżniony na czerwono.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym zakończyć wątek Netty1987, bo nic nowego nie wniesiemy do dyskusji. Sam zainteresowany milczy, a to chyba jemu powinno zależeć najbardziej. Zanim otrzymał "plakietkę", miał wystarczająco czasu na polubowne załatwienie sprawy - jego wybór. Wg mnie zrobienie przelewu nie załatwia sprawy, inni użytkownicy, którzy być może będą chcieli w przyszłości kupić cokolwiek u niego, będą może ostrożniejsi...

 

EDIT

 

Odezwał się. Szkoda, że ignorowałeś posty poszkodowanego, a ze swojego forum kasowałeś jego wpisy, tak, jakby nie było sprawy. Na gg się pojawiałeś, jednak nie raczyłeś odpowiedzieć na moje pytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Netta1987

 

Człowieku! Nie wierzę w żadne twoje słowo. Miałem cichą nadzieję, że przynajmniej przyznasz się do błędu, okażesz skruchę.. A ty dalej mącisz, ech...:/

 

Pierwszy pseudo przelew opiewał na kwotę 48zł, miał inny numer, inny tytuł.

Piszesz, że cały czas w rozjazdach byłeś, ale na czytanie i kasowanie (bikestats) moich wiadomości miałeś czas (przeczytane na forum) i na pisanie postów na swoim forum też (nawet o wspólnej jeździe). Nie miałeś tylko czasu na kontakt ze mną.

Żałosne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem interesy z netta1987. Mój przypadek jest przeciwieństwem waszych narzekań. Zrobiłem zakupy za 350 zł. Sprzedający zaczekał tydzień aż dostanę wypłatę, wpłaciłem zaliczkę w wysokości 70 zł i po 3 dniach miałem paczkę w domu. To za co zapłaciłem było w środku.

 

 

Z mojej strony 100% zadowolenia. Nie mogę powiedzieć złego słowa o tym forumowiczu: szybko, sprawnie, uczciwie i w miłej atmosferze. Sytuacja ze sztycą wydaje się trochę podejrzana, ale ktoś mający tyle postów i działający tak długo na forum nie robił by sobie bajzlu za 34zł.

Edytowane przez 13kisiel13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zrobil! i w tej sytuacji jest to malo wazne czy umyslnie, czy przez "niesprzyjajace okolicznosci".

netta dal ciala, koniec kropka.

Nie zyjemy na pustyni informacyjnej zeby przez taki okres czasu nie moznabylo zalatwic sprawy bez smrodu.

 

I zakonczmy rozwazania na temat zaistnialej sytuacji, bo zaczyna to przypominac bicie piany.

Zostal nagrodzony punktami reputacji, a kazdy zainteresowany moze sam osadzic co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Witam.

Postaram się opisać w miarę krótko żeby nie smucić.

 

Od paru dni wisi temat o tym że kupie Sakwę na kierownice > http://www.forumrowerowe.org/topic/88765-sakwe-torbe-na-kierownice/

No i ktoś odpisał, wielce szczęśliwy że wreszcie kupie sakwę wdałem się w rozmowę, na początku była to normalna rozmowa, lecz im dłużej gadałem to coraz bardziej mi to śmierdziało...

60zł + wysyłka gratis, to mnie zachęciło. Nalegałem by wystawił aukcje na allegro, jako że na forum nie ma reputacji, no i wystawił. Wystawił z innego konta (niby jego kolega, szkoda że dzieli ich ponad 500km) Link do aukcji : http://allegro.pl/torba-merida-h-bag-i1587449466.html "Sprzedający" nalegał na szybki przelew przez www.bluecash.pl żeby mu pieniądze szybciej doszły (bo się spieszy, bla bla bla..). Jak już miałem zrobić przelew coś mnie tknęło żeby zobaczyć co o nim sądzi wujek google. Nie wierzyłem w to co znalazłem : http://zarabiam.com/Temat-Zosta%C5%82e%C5%9B-oszukany-przez-KoGiego-lub-Pajde-WEJD%C5%B9-18746

"Sprzedający" wmawiał mi że kupił ten numer gg i że to pomyłka. Napisałem mu że nie wyśle mu żadnych pieniędzy i że dołożę i chce żeby wysłał kurierem za pobraniem, napisałem też że mogę kogoś wysłać po torbę (odbiór osobisty). Od tego momentu cisza...

A no tak, zapomniałem, napisałem też że ma czas do końca miesiąca, i pierwszego dnia Maja zgłaszam sprawę do Allegro i idę z tym na Policje, napisał że pracuje w kancelarii adwokackiej :D

Wszystkie rozmowy posiadam, mogę tu wrzucić jak chcecie.

 

Dane Oszusta

Nick na forum - Mrozental

Miejscowość - Tczew

GG - 9995288

Ksywa - KoGi / Pejter

Nick na allegro - kylo87lbn

 

Do Allegro sprawę zgłoszę na pewno, co do Policji to się zastanowię. Jest tu ktoś z Tczewa i mógłby z nim porozmawiać ?

Pozdrawiam Bogusław.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Postaram się opisać w miarę krótko żeby nie smucić.

 

Od paru dni wisi temat o tym że kupie Sakwę na kierownice > http://www.forumrowerowe.org/topic/88765-sakwe-torbe-na-kierownice/

No i ktoś odpisał, wielce szczęśliwy że wreszcie kupie sakwę wdałem się w rozmowę, na początku była to normalna rozmowa, lecz im dłużej gadałem to coraz bardziej mi to śmierdziało...

60zł + wysyłka gratis, to mnie zachęciło. Nalegałem by wystawił aukcje na allegro, jako że na forum nie ma reputacji, no i wystawił. Wystawił z innego konta (niby jego kolega, szkoda że dzieli ich ponad 500km) Link do aukcji : http://allegro.pl/torba-merida-h-bag-i1587449466.html "Sprzedający" nalegał na szybki przelew przez www.bluecash.pl żeby mu pieniądze szybciej doszły (bo się spieszy, bla bla bla..). Jak już miałem zrobić przelew coś mnie tknęło żeby zobaczyć co o nim sądzi wujek google. Nie wierzyłem w to co znalazłem : http://zarabiam.com/Temat-Zosta%C5%82e%C5%9B-oszukany-przez-KoGiego-lub-Pajde-WEJD%C5%B9-18746

"Sprzedający" wmawiał mi że kupił ten numer gg i że to pomyłka. Napisałem mu że nie wyśle mu żadnych pieniędzy i że dołożę i chce żeby wysłał kurierem za pobraniem, napisałem też że mogę kogoś wysłać po torbę (odbiór osobisty). Od tego momentu cisza...

A no tak, zapomniałem, napisałem też że ma czas do końca miesiąca, i pierwszego dnia Maja zgłaszam sprawę do Allegro i idę z tym na Policje, napisał że pracuje w kancelarii adwokackiej :D

Wszystkie rozmowy posiadam, mogę tu wrzucić jak chcecie.

 

Dane Oszusta

Nick na forum - Mrozental

Miejscowość - Tczew

GG - 9995288

Ksywa - KoGi / Pejter

Nick na allegro - kylo87lbn

 

Do Allegro sprawę zgłoszę na pewno, co do Policji to się zastanowię. Jest tu ktoś z Tczewa i mógłby z nim porozmawiać ?

Pozdrawiam Bogusław.

Jeśli nie przelałeś mu pieniędzy to nie masz co zgłaszać do Allegro, a tym bardziej na policję, bo do żadnego wykroczenia nie doszło. Jeśli chodzi o rozmowy, które chciałbym ujawnić to jest to niezgodne z prawem tak apropo więc to on mógłby wówczas zgłosić sprawę na policję jakby chciał ;) Oczywiście być może jest to oszust (piszę być może, bo nie znam gościa i tak naprawdę nie wiem czy jest to ta sama osoba opisywana na forum zarabiam.com), ale nie powinieneś ujawniać informacji z prywatnych rozmów bez pozwolenia drugiej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PopaY, sytuacja, która została opisana nosi znamiona próby wyłudzenia i to też jest przestępstwo. W kwestii ujawniania rozmów to proszę podaj podstawę prawną, która potwierdzi Twoje słowa bo według mnie nie masz racji. To nie jest korespondencja firma tylko prywatna rozmowa dwóch osób.

 

Bez względu na to czy opisywany typ jest oszustem czy nie to nie budzi żadnych wątpliwości iż jego zachowanie jest co najmniej dziwne a odpowiedź o rzekomej pracy w kancelarii sprawia wrażenie, że kolo wie co robi.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Postaram się opisać w miarę krótko żeby nie smucić.

 

Od paru dni wisi temat o tym że kupie Sakwę na kierownice > http://www.forumrowe...-na-kierownice/

No i ktoś odpisał, wielce szczęśliwy że wreszcie kupie sakwę wdałem się w rozmowę, na początku była to normalna rozmowa, lecz im dłużej gadałem to coraz bardziej mi to śmierdziało...

60zł + wysyłka gratis, to mnie zachęciło. Nalegałem by wystawił aukcje na allegro, jako że na forum nie ma reputacji, no i wystawił. Wystawił z innego konta (niby jego kolega, szkoda że dzieli ich ponad 500km) Link do aukcji : http://allegro.pl/to...1587449466.html "Sprzedający" nalegał na szybki przelew przez www.bluecash.pl żeby mu pieniądze szybciej doszły (bo się spieszy, bla bla bla..). Jak już miałem zrobić przelew coś mnie tknęło żeby zobaczyć co o nim sądzi wujek google. Nie wierzyłem w to co znalazłem : http://zarabiam.com/...EJD%C5%B9-18746

"Sprzedający" wmawiał mi że kupił ten numer gg i że to pomyłka. Napisałem mu że nie wyśle mu żadnych pieniędzy i że dołożę i chce żeby wysłał kurierem za pobraniem, napisałem też że mogę kogoś wysłać po torbę (odbiór osobisty). Od tego momentu cisza...

A no tak, zapomniałem, napisałem też że ma czas do końca miesiąca, i pierwszego dnia Maja zgłaszam sprawę do Allegro i idę z tym na Policje, napisał że pracuje w kancelarii adwokackiej :D

Wszystkie rozmowy posiadam, mogę tu wrzucić jak chcecie.

 

Dane Oszusta

Nick na forum - Mrozental

Miejscowość - Tczew

GG - 9995288

Ksywa - KoGi / Pejter

Nick na allegro - kylo87lbn

 

Do Allegro sprawę zgłoszę na pewno, co do Policji to się zastanowię. Jest tu ktoś z Tczewa i mógłby z nim porozmawiać ?

Pozdrawiam Bogusław.

 

To i ja napiszę coś o nim.

 

Dodałem ogłoszenie w dziale "kupię" że chce hamulec Shimano SLX. Odpisał Mrozental.

Chciał 200zł za używany hamulec. Poprosiłem go o zdjęcia, przysłał. Gdy zapytałem czy to realne zdjęcia odpowiedział że tak. "Przypadkiem" natrafiłem na takie same zdjęcia na stronie www.synkros.pl

U mnie też prosił o szybki przelew przez www.bluecash.pl. Gdy napisałem żeby wystawił hampel na allegro odpisał że konto mu zablokowali bo nie płacił. Byłem nie pewny więc zachęcał mnie tez do wpłaty zaliczki 50zł wtedy on wyśle hamulec (którego prawdopodobnie nawet nie ma), a gdy ja go odbiorę to przeleję resztę kasy.

 

Na razie cisza po tym jak zapytałem jak wytłumaczy sie z tego że z jego realnych zdjęć korzysta sklep Synkros. ;]

 

A po przeczytaniu postu Bonesa to już w ogóle mu nie wierze.

 

Jak by kogoś to interesowało to poprosiłem o dane do przesyłki (ale już wcześniej czyłem że coś jest nie tak):

Edytowane przez durnykot
Usunięcie danych adresowych i bankowych- Ustawa o Ochronie Danych Osobowych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja mam wrażenie, ze na forum siedzi regularny naciągacz, który liczy na szybki zarobek? Zwróćcie uwagę, że on próbuje wyłudzać MAŁE kwoty zapewne licząc na to, że nikomu się nie będzie chciało z tego tytułu iść na policję etc. Sprawa śmierdzi na kilometr.

 

11;37 użytkownik o którym mowa jest on-line na forum - ciekawe czy coś napisze.

 

 

Edytowane przez enduroriderPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...