Skocz do zawartości

[uczciwość] transakcje z użytkownikami forum


Kanonier

Rekomendowane odpowiedzi

Już tłumaczę.

Po pierwsze chodzi o transakcje z użytkownikami forum ale nie koniecznie z naszej Giełdy. 

 

Po drugie - nie wiem czego tutaj nie rozumiesz w przebiegu samej transakcji? 

Ale jeszcze raz: kolega wystawił przedmiot, wyraziłem zainteresowanie, ustaliliśmy cenę, obstawał przy przelewie argumentując to obawą, że go oszukam i nie odbiorę przesyłki pobraniowej :-) On sam zaproponował wystawienie przedmiotu na Allegro i wysłanie linka do aukcji (po drobnej korekcie ceny ze względu na prowizję portalu). Zgodziłem się i czekałem na obiecany link abym mógł sfinalizować zakup. Linku nie dostałem przez weekend więc napisałem wiadomość z pytaniem/ponagleniem.

W odpowiedzi dostałem info, że przedmiot został już sprzedany. Poczułem się trochę zrobiony w konia.

Kupując coś od usera z Forum można oczekiwać trochę wyższych standardów czy wzajemnego zrozumienia bo jesteśmy tutaj w znakomitej większości miłośnikami rowerów a nie robienia dziwnych biznesów.

 

Pozostaje mi żywić nadzieję, że nie tylko ja widzę tu postępowanie nie fair... Tragedii nie ma ale jest niesmak, którym postanowiłem się z Wami podzielić, tym bardziej, że jako argument na poprawę zaufania podczas transakcji, kolega kosiarzp podał mi swój nick z Forum jako swoistą rękojmię.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Natchnął mnie pewien pan, który przewija się tutaj jako DatMike. Otóż, jakiś czas temu wysłał mi kilka pytań dotyczących kół, które mam wystawione do sprzedaży, jednak rozmyślił się ponieważ szukał ze sztywną ośką na tył. Ok, nie szkodzi. Zainspirowany, wystawiłem koła na FB. Po jakimś czasie, napisał że jednak je bierze ponieważ odechciało mu się szukać innych. W porządku, napisałem że nie wysyłam za pobraniem ponieważ miałem złe doświadczenia w przeszłości (ktoś nie odbierał paczki, bo się rozmyślił w międzyczasie itd.), jegomość na to że to nie wie czemu się wzbraniam wysłać za pobraniem. Odpowiedziałem, że przelew można cofnąc w pięć minut, a wysyłając koła ryzykuje że klient nie odbierze i będę musiał płacić za przesyłkę, lub w najgorszym przypadku w ogóle nie zapłaci. Po zastanowieniu, zaproponowałem żeby przelał 25,- za przesyłkę aby całą transakcję uwierzytelnić, a resztę po potrzymaniu paczki i sprawdzeniu, pomyślałem że ma prawo obawiać się przelania pieniędzy nieznajomemu. Cisza. Na drugi dzień również cisza.

Napomknę tylko, że zdążyłem pousuwać wszystkie ogłoszenia i odmówić sprzedaży innemu klientowi który proponował o 20,- mniej. Cisza, wobec tego napisałem prośbę aby się określił. Okazało się, że pan się OBRAZIŁ na wzmiankę o przelewie zwrotnym, niesmak mu pozostał. Oczywiście, jak zawsze w takich przypadkach, drugi klient zdążył już kupić inne koła. DatMike trzy razy zmienił zdanie w ciągu tygodnia, by na koniec obrazić się za to, że głośno wyraziłem obawy aby mu wysłać koła za pobraniem. Nie wiem, może jest nastolatkiem, chociaż nie sprawiał takiego wrażenia, nie mniej jednak, lubi tracić czas (i pieniądze innych) więc radzę mieć się na baczności robiąc z nim interesy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 11 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

@ACTIVIA Długo zbierałem się do napisania tego, zdecydowanie zbyt długo. Dużo się jednak w moim życiu działo i temat trochę zaginął w całej masie innych spraw. Ale muszę w końcu pochwalić Pana Piotra, jak mu obiecałem... prawie rok temu. Oddałem do serwisu moje dwa Epicony. Przedni oraz tylny. Z przednim nie było problemu, Piotr zrobił serwis w moment. Z tylnym zaproponował, że wypadałoby wymienić jedną z uszczelek, ale nie ma ich u siebie i wiąże się to z wysyłką do producenta. Poszło. Tyle, że okazało się, że od producenta wrócił jakiś inny damper. Temat rozciągnął się trochę czasowo, ale Piotr wyjaśnił sprawę z serwisem, więc do mnie wrócił odpowiedni sprzęt. Mimo, że Piotr wiedział o tym, że ze składaniem roweru nieszczególnie bardzo mi się spieszy, mimo że to nie z jego winy sprawy się przeciągnęły, z uwagi na dość długi czas realizacji usługi zachował się bardzo honorowo i zaoferował naprawdę potężną rekompensatę. Takich ludzi nam trzeba. Z pasją i podejściem, by klient był zadowolony. Tak więc raz jeszcze, wielkie dzięki :) I przepraszam, że tak długo trwało z mojej strony napisanie tych paru zdań.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 5 tygodni później...

Temat trochę umarł, no ale trudno.

@RafalxM poszło szybko, części zgodne z opisem i zdjęciami.

Polecam!

Natomiast uważajcie. Jakiś rok temu, może więcej, pojawił się na forum nowy użytkownik.

Kupił ramę ze sterami, ale brakowało mu pierścienia centrującego. Z racji że miałem sporo sterów, zaproponowałem że wyślę mu łożyska i pierścienie. Jak nic nie będzie pasowało, to odeśle + wrzuci do koperty zwrot za przesyłkę. Jeżeli będzie pasowało, to przeleje symboliczne 20 zł, z czego 10 zł kosztowała mnie przesyłka.

Przesyłka doszła, napisał że pasuje i robi przelew. Czekałem, przypominałem się raz czy dwa razy i w odpowiedzi dostałem że po pracy sprawdzi dlaczego nie poszło. Potem przestał pojawiać się na forum.

Tak, ludzie to takie gnidy, że potrafią połasić się na 20 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Polecam kolegę @rambolbambol w kwestiach latarkowych; zagadałem jakiś czas temu o zmodowanie Convoy'a S2+ i zajął się tematem MEGA profesjonalnie. Rewelacyjny kontakt (przez forum i telefonicznie), bardzo wyczerpujące i cierpliwe tłumaczenia (jestem raczej laikiem w temacie oświetlenia i elektroniki), na każdym kroku dostawałem też zdjęcia z pokazaniem różnic pomiędzy oryginałem a modem (dodatkowo okazało się, że moja latarka była już dłubana przez jakiegoś partacza z Allegro). Ewidentnie widać, że pasjonat.

A różnica pomiędzy oryginalnym S2+ a takim ulepszonym kolosalna, zupełnie inny sprzęt.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...