Skocz do zawartości

[łatki] Red Sun


Xanagaz

Rekomendowane odpowiedzi

Łatki kupiłem na Allegro za 3,9PLN, są sprzedawane w różnych zestawach. Ja kupiłem 48 SZT 3,7 CM x 2,5 CM. Przed zakupem podchodziłem sceptycznie czy to klej jest dobry, jak i czy łatki będą się dobrze trzymać. Jak za takie pieniądze dałem szanse temu produktowi. Wczoraj skleiłem 5 dentek, przez noc żadne ciśnienie z nich nie uszło i łatki trzymają bardzo dobrze jak na razie. Przy obecnym stadium zaawansowania testów mogę je jak najbardziej polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ich używam od 1,5 roku i nie mam zastrzeżeń.

Było łatania trochę i tylko jedna łatka się po jakimś czasie odkleiła, ale wielka dziura była a i dętkę jak zauważyłem po jej odklejeniu nie do końca dobrze "przytarłem".

Na mrozie nic się z nimi nie dzieje, przynajmniej do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że każdy klej jest toksyczny , ale są pewne nie przekraczalne normy które chinole maja gdzieś , trujące zabawki dla dzieci kredki itp. zapewniam Cie że tu nie chodziło tylko o opakowanie ale o skład chemiczny , o ilość wydzielanych toksycznych oparów i ich skład :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam,

 

nie wiem jak łatki kleją ale rzeczywiście zostały one wycofane z rynków UE ze względu na klej, w którym który stwarza zagrożenie chemiczne dla użytkownika.... cytat z oficjalnego serwisu UE europa.eu odnosnie kleju w tym zestawie:

 

"The products pose a chemical risk because they contain 30% by weight of toluene.

 

The products do not comply with the REACH Regulation."

 

toluen to niezłe cholerstwo dlatego klej został wycofany z rynku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zarejestrować się na forum po to, żeby odkopać 4-letni temat i napisać mało rowerowy (bardziej chemiczny) post :woot:

 

choć swoją drogą 30% wagowa zawartość toluenu to dużo, więc jak tym kleić to wyłącznie na świerzym powietrzu i nie nachylać się nad dętką, ale zawsze dobrze, że to nie benzen, bo toluen jest znacznie mniej toksyczny :P

 

a łatki na dętce sprzed 3 lat jeszcze się trzymają, choć zrobiły się lekkie wybrzuszenia ;)

 

EDIT: znalazłem info, że te duże tubki miały ok. 55% wagową zawartość BENZENU! więc osobiście unikałbym takich klejów jeżeli nie ma potrzeby z nimi pracować, a jak pracować to wyłącznie w dobrze wentylowanym pomieszczeniu

Edytowane przez kamfan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...