Skocz do zawartości

[rower] giant yukon fx 3


gdy

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem mieć rower , który będzie uniwersalny , czyli w zależności czy będę chciał się spokojnie przejechać ,czy poszaleć na jakiejś miejscówce zjazdowej

, no i jak na razie daje rade , chociarz chciał bym wymienić w przyszłości amorka przedniego na Pike-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem mieć rower , który będzie uniwersalny , czyli w zależności czy będę chciał się spokojnie przejechać ,czy poszaleć na jakiejś miejscówce zjazdowej

, no i jak na razie daje rade , chociarz chciał bym wymienić w przyszłości amorka przedniego na Pike-a

ze stu mm na 140 troszki chcialbys zaszalec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem , że rozkreciłeś swojego na czynniki pierwsze w związku z tym mam małe pytanko - czy mozna sie pozbyc tej podkładki o kształcie lejka (tej co jest na samym dole) pod mostkiem czy jest ona częścią sterów ?wkurza mnie niesamowicie ten komin (na twojej focie znajduje sie pod sztycą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EEEEE tam fajny kominek <_< , ale możesz go zdjąć nie jest on niezbędny , pod spodem masz jeszcze jedną podkładkę , jest płaska i też jest na całą szerokość rury , jest to ta podkładka , która jest na końcu tego rzędu podkładek licząc od "komina" <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jak się sprawuje zawieszenie? Mocno buja na podjazdach? Może śmieszne pytanie, ale... Jest możliwość pełnej blokady obu amortyzatorów? :P Bo myśląc o zakupie tego roweru najbardziej boje się pracy zawieszenia i "baunsu". :) Jak Wasze wrażenia w porównianiu z hardtailami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylni amor nie posiada blokady niestety, jedynie regulacje powrotu czy jak to tam sie nazywa. co do podjazdów to powiem szczerze, że lepiej mi sie na nim podjeżdża niz na giancie rinconie , którego miałem wczesniej. jedynie jazda po asfalcie wydaj sie byc deczko zamulona. ale jak juz pisałem jest to mój pierwszy full i nie mam porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm blokada fajna rzecz. ino wtedy gdy asfalty są dobrej jakosci.

zawieszenie to wielozawiasowiec wiec przy tym amorze bedzie bujac

jazda na asfalcie jest zamulona bo rower sie poddaje. sytuacje zmienia troche zmiana techniki jazdy. na fullu takim jak ten nie da sie ostro przyspieszac i nie da sie jechac bez utraty energii na poddawanie sie zawieszenia. dlatego trzeba siedziec w siodle i rowno pedalowac bez szarpania i deptania na pedaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, lipa... Ja jeżdżę równie dużo po asfalcie co w terenie i trochę mnie zmartwiliście panowie. :P Nie spodziewałem się właściwości Maestro, ale miałem nadzieję, że chociaż jest możliwość zablokowania tyłu. W tej sytuacji zaczynam się poważnie zastanawiać czy jest sens kupować fulla... A czy może mi jeszcze ktoś z Was napisać, jak ten rower będzie się sprawował nie w górach, a w typowym cross-country? Bo geometria jest chyba bardziej w stylu enduro niż XC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się zawsze wydawało, że enduro to w góry, a XC - jak sama nazwa wskazuje - to wszelkiego rodzaju lżejszy teren jak leśne dukty, polne drogi, a góry też, ale raczej od święta. A do tego trzeba dołożyć dosyć duże pofalowanie terenu w moich okolicach (Lublin), oczywiście nie takie jak w górach, ale zjazdów i podjazdów trochę jest. I jak już wspomniałem sporo jeżdżę po asfalcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak , mój sposób użytkowania tego roweru jest dość uniwersalny , od lekkiego DH poprzez zwykłe przejażdżki do jeżdżenia po górach , ani razu mnie nie zawiódł , a kupiłem go w lutym lub marcu , dętki chodzą hurtowo ale naprawdę o tym rowerze na razie nie mogę powiedzieć złego słowa (teraz po przeróbkach )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

witam !

własnie rozmieniłem 1000 km na FX3. szkoda , ze z tego tylko ok. 250 km w terenie. trudno , taka pora roku. wrazenia jak najbardziej pozytywne. jak pisałem na poczatku jest to mój pierwszy full. jak na razie zmian wiekszych nie wprowadzałem oprócz tych , o których wspomniałem w pierwszym poscie. no moze poza skróceniem rury sterowej dzieki czemu pozbyłem sie równiez denerwujących mnie tulejek dystansowych (ok 7 cm rury-dokładnie nie mierzyłem). dodatkowo pozbyłem sie osłony szprych zza kasety. realna waga 15,4 kg (z dzwonkiem i przednim błotnikiem typu płetwa ale bez licznika). zmiany planowane na przyszłość ? blizsze: wymiana siodła na selle trans am xc (chyba tak sie nazywa) i opon na hutchison bulldog . byc moze jakiś licznik sigmy, żeby sie z gpsem nie meczyc . w tej cenie (ok 2k pln) mozna smiało poleciśc do turystyki, taplania sie w błocie , walki na kamieniach i korzeniach a i pewnie nie jeden maraton mozna pyknąć (oczywiście nei w pierwszej 10-ce). jak mi sie coś jeszcze przypomni to napisze. pozdrower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

2 tygodniowa przerwa w testowaniu/uzytkowaniu . powód: reklamacja amortyzatora -wyciek oleju z prawej goleni , przy przełączniku oraz urwana sruba w zawieszeniu(nawet nie wiem kiedy a dodam ,że nei skacze na nim ). zobaczymy co na to producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...