Skocz do zawartości

[Rower] Rockrider 6.3 moja opinia


malos86

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich :)

 

Jestem zainteresowany zakupem rockridera 6.3 i mam pytanie do autora tematu i nie tylko odnośnie rozmiaru ramy ze względu na nietypowy kształt górnej rury. Czy przy wzroście 185 cm lepszym wyborem będzie 19 czy 21 cali? Bo jeśli dobrze zinterpretowałem to rozmiar L = 19", a XL = 21". Chyba że się mylę to proszę o sprostowanie. Aktualnie pomykam na 4-zawiasie leader foxa zwanym disident full (nie mylić z dirt parade disident, bo to inny bike) i przy podobnych wartościach zawieszenia jak w rockriderze rama (18") na wysokość jest ok, aczkolwiek może kapkę za krótka jest górna rura (560 mm). Wczesniej jeździłem na całkowicie sztywnym rowerze z ramą 21 cali miałem na niej bardzo wygodną pozycje. Z tego co znalazłem w necie rockrider 6.3 dla rozmiaru XL ma górną rurę długości 605 mm, więc byłoby całkiem ok, pozostaje tylko pytanie czy na wysokość rama będzie dobra. Niestety nie mam jak osobiście tego sprawdzić. Tak więc proszę o doradzenie odnośnie rozmiaru :) z góry dziękuje i pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja napisze tak- nie jestem posiadaczem ale przymierzałem kiedys w sklepie . mam 180 wzrostu i wydaje sie , że M była dla mnie idealna. L była juz kobylasta z deka. moim zdaniem na takich roweruch smiga sie raczej w terenie i zbyt mały przswit pomiedzy klejnotami a górną rura moze stanowic pewne zagrozenie :] w pewnych okolicznosciach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz pójść do sklepu i sie przymierzyć ja mam 193 wzrostu i ramę 19" pozycja jak dla mnie była zbyt leżąca, lecz kupując rower od razu brałem pod uwagę wymianę amortyzatora, pół roku pojeździłem na leżąco, ale jak wymieniłem amortyzator dodałem chyba 2 albo 2,5 (nie pamiętam) podkładki pod mostek i jest ok, ale mówię że byłem świadom pochylonej pozycji i wiedziałem że będę musiał kombinować

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.Jestem zainteresowany kupnem tego roweru.Powyższy temat dal mi dużo odpowiedzi na pytania,które mnie nurtowały i przekonały do kupna tego roweru.Korzystam z uroków trójmiejskiego parku krajobrazowego,myślę ze bajk podoła.Mam do was tylko jeszcze jedno:czy te koszyki można zdjąć czy trzeba kupić nowe pedały?

Pozdrawiam i witam się na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tu ja się wypowiem. jestem posiadaczem rockridera 6,3. MAm go od listopada zaszłego roku. Dosyć mocno go eksploatowałem i w ciężkim terenie błoto i kamoty= wypadki. Nie działa mi amor przedni- zatarty czy pokrzywiony ? Mam pokrzywioną przezutkę tylną(albo jej mocowanie) oraz średnio zadowolony z hamulców- bardzo szybko się zużywają i trzeba je przyręcać. Ale prawie od razu zmieniłem opone na MTB firmy CST na rozmiar 2,3. Ona fajnie bierze. Szkoda tylko że rower nie ma amora o skoku 130 mm to byłoby wystarczająco. Ale pocesze wszystkich że przy dobrym uzytkowaniu rower zrobi tysiące kilometrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Witam

Jestem zainteresowany zakupem rockridera 6.3 Dzisiaj oglądałem go w decathlonie i wywarł na mnie pozytywne wrażenie. Widząc datę poprzednich postów mam pytanie czy ten rower dalej jest taki dobry i czy nie powstały gdzieś luzy po pewnym czasie użytkowania. Prosił bym również o propozycję innych rowerów w cenie do 2000 zł.

Z góry dziękuję i pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na tym rowerze przez ostatnie 3 dni. Wypozyczony z Decathlonu na "testy". Po niespełna 120 km w warunkach górskich (Bielsko-Biała) ciężko okreslić czy to fajny rower. Napęd działał bardzo sprawnie pomimo że w obewcnej wersji jest tylko alivio. Co prawda głośno i niemiłosiernie telepała się przerzutka ale ten typ tak ma. Precyzja zmian nawet przy sporym obciążeniu akceptowalna. Hamulce: no cóż to był rower testowy, tarcze usyfione strasznie ale gdyby doprowadzicje do porządku to powinny działać na akceptowalnym poziomie. Mam w swoim rowerze mechanicznego tektro i po dobrym ustawieniu nie ustępuje tańszym hydraulikom. Ewentulanie wymiana tarczy przedneij na 180. Powinno pomóc. Myślę że dużą winę za keipskei działanie hamulców mają klamki szitmano a włąściwie klamkomanetki z dzwigną na 8 palców chyba. Fajnei by było wrzucić tam fr5 ale trzeba by dokupić manetki a to juz się robi kosztowne. NIemneij jednak o ile niejedziesz 50km/h w dół to hample dają radę. Zawieszenie: hmm XCR LO z przodu, poczytaj opinie, blokada działa ale nie używałem, dla mnie widelec za miekki pomimo że ważę tylko 65 kg. Pare razy dobity na szybkich zjazdach. O tylnym zawieszeniu cięzko się wypowiedzieć bo sprężyna byłą zdecydowanie za twarda jak na moją skromną masę, ale tłumik do wymiany jeśli chcesz poczuć frajdę z posiadania fulla. Siodełko też się nie polubiło z moim tyłkiem pomimo pampersa ale to kwestia indywidualna, do 40 km nie było źle. Widzę że jesteś z Zawiercia, na tamte tereny to rower powinein zdać egzamin, na góry trochę mu brakuje jeżeli jeżdzisz trochę ambitniej. Koła sprawiają dobre wrażenie pomimo dość cienkich obręczy ale jak jest przy dłuższym użytkowaniu to nie powiem. Piasty wyglądają jak Quando, nie powinno być z nimi większych problemów. Opony dają radę. Za 1700 dostajesz fulla któego jedynym słąbym elementem są tak naprawdę amortyzatory ale za tę cenę to nieraz i XCM pakują. No i w Decathlonie podobno nie ma większych problemów z gwarancją (opinia zasłyszana).

Reasumując: Najsłąbszym elementem jest "tłumik" reszta komponentów dobrana całkiem sensownie. Rama sprawia wrażenie dość mocnej. Geometria do zjazdu i podjazdu więc dosć uniwersalna chociaż to też kwestia indywidualna, jedni lubią choppery a inni xc-ścigacze.

Czy znajdziesz cościekawszego w tej cenie? Nie wiem, może inni pomogą. Generalnie bardzo fajny rower dla początkujących i średnio zaawansowanych riderów bez zacięcia downhillowewgo. Dużo tego wyszło ale mam nadzieję że komuś pomoże. Ja spędziłem na tym rowerze bardzo miłę 3 dni w górach z dużą ilośćią niezłęj jazdy. Na Jurę nada się jeszcze lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...