Skocz do zawartości

[opony] Slicki dla MTB


tymek

Rekomendowane odpowiedzi

ja się podpiszę jako kolejny użytkownik opon Kenda Kwest. naprawdę muszę przyznać, że oponki są rewelacyjne. Nie czujesz prędkości dopóki nie zerkniesz na licznik. Co do przyczepności trzeba uważać, nie raz oponka lubi się zgubić. Nie testowałem nigdy innych opon i chyba prędko nie będę. Jeżeli to jest twoja pierwsza przesiadka na slicki do mtb będziesz zadowolony jakościowo/cenowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Śmiało możesz brać Durano, posiadam takowe, tylko, że rozmiar 1.35 i drutówki za komplet zapłaciłem ok 120 zł z przesyłką. Super się na nich śmiga niestety nie mam porównania do innych bo to moje pierwsze slicki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podlacze sie do tematu.

 

Chialbym kupic zarowno opony jak i kola do mojego MTB. nt. opon zostalo wiele napisane, ale jakie kola byscie polecili ?

W ogole to dobry pomysl posiadania drugie kompletu (tj. jeden MTB drugi slicki). Wolalbym uniknac czestej zmiany samej opony.

 

z gory wielkie dzieki za pomoc !

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

potrzebuje dodatkowego kompletu wylacznie na szose i najprawdopodobniej tylko na suchy asfalt wiec wybor padl na slicki. Bardzo kusza mnie slicki ze schwalbe kojak 1,35 zwijane lecz tutaj pojawia sie problem.. gdyz producent do mojej obreczy zaleca opony dopiero od 1,5.. (mavic xm719 ) szerokosc obreczy 23,6 mm. Co o tym myslicie ? Moge smialo zakupic taki komplet czy jednak poszukac czegos od 1,5.. ? ( :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zewnetrzna szerokosc? W takim razie spokojnie je zalozysz, ja tez mam Kojaki (co prawda drutowki) na obreczach o szerokosci miedzy 23 a 24mm i spokojnie siedza. BTW, nie wiem czy jest sens kupowac do treningowego setu zwijanych i lzejszych opon. Ja mam drutowki z Raceguardem, waza nieco ponizej 400g, wiec i tak nie sa super ciezkie, a wytrzymalosc maja nie do pobicia. Tylna opone zmienilem po 20kkm, przednia ciagle daje rade. No i z Raceguardem nie ma laczkow. Po prostu nie ma. Przez te 20kkm, dopiero w ciagu ostatnich 3 miesiecy, na oponie pocietej solidnie przez szkla i mocno wytartej zlapalem dwie gumy, jedna na pinezce, druga na szkle. Przedtem przez dwa lata ani jednego laczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokladnie to jest zewnetrza szerokosc. To super ze sie uda :-) A zwijane chcialem glownie ze wzgledu na latwiejsze zakladanie bo nie wiem jak to bedzie z drutowka i moja obrecza bo nie chcialbym na to wiele czasu tracic ktorego i tak nie mam zbyt wiele na codzien.. Rowniez chce wersje z Raceguardem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...