Skocz do zawartości

[opony] Slicki dla MTB


tymek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Author Slick 1.5" cała jesień i od wiosny jakieś 3k km. na asfalt i ubite szutry są super. ciche, zero kapci, dobre na mokrym. teraz mam go z przodu a z tyłu SHWBE big apple 2,3 i to dopiero jest oponka do miasta. :icon_mrgreen: nie zmieniałbym authora z tyłu ale musiałem tył podwyższyć po wymianie tylnego amora więc 2,3. teraz doceniam jak bardzo dobry jest author, bo z przodu lekkiego życia nie ma. :) zapłaciłem za niego ok 30 i to dobrze wydana forsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie polecacie slicki? Myślałem nad Kenda Kwest 1.5 i to właśnie chyba na nie bym sie skusił, ale zastanawiam się czy nie lepiej by mój rower wyglądał na 1.75. Jak to jest z Waszymi rowerumi? Nie wyglądają troszke dziwacznie na takich oponach? Odczuję dużą różnicę między 1.5 a 1.75? Jak myślicie?

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty się lepiej martw o właściwości jezdne i komfort a nie o wygląd. Oponki 1.5" to w sumie norma jak na slicki do MTB i rower raczej dziwacznie nie wygląda. Poniżej tego rozmiaru, widocznie zmienia się profil {wysokość} gumy i stabilność roweru. Bierz 1.5" bo lżejsze i mniejsze opory mają, trakcja jest podobna, choć komfort niższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie polecacie slicki? Myślałem nad Kenda Kwest 1.5 i to właśnie chyba na nie bym sie skusił, ale zastanawiam się czy nie lepiej by mój rower wyglądał na 1.75. Jak to jest z Waszymi rowerumi? Nie wyglądają troszke dziwacznie na takich oponach? Odczuję dużą różnicę między 1.5 a 1.75? Jak myślicie?

 

:)

Zmienilem swoje oponki terenowe właśnie na kendę kwest 1.5 z bocznym beżowym paskiem i wygląda super.

Ale fakt faktem jest, że priorytetem nie jest wygląd, a jeździ się na nich super, ja jestem zadowolony - tanie opony i chyba w miarę dobre.

Osobiście polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem Kendy Kwesty 1,5 - jeszcze nie założyłem bo dętki nie dojechały.

 

mam drugie koła na które chciałem założyć bardziej szosowe opony - mam nadzieję że będą pasowały , wcześniej były na nich RR a potem RoRo 2,25 .

 

ale chyba to nie ma większego znaczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem Kendy Kwesty 1,5 - jeszcze nie założyłem bo dętki nie dojechały.

 

mam drugie koła na które chciałem założyć bardziej szosowe opony - mam nadzieję że będą pasowały , wcześniej były na nich RR a potem RoRo 2,25 .

 

ale chyba to nie ma większego znaczenia?

Ja założyłem te kendy 1.5 z dentkami od tych opon co miałem 26x2.1 i jest wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to mój pierwszy post na tym forum. Chcę wymienić opony w swoim Giant Boulder 408 na bardziej przystosowane do jazdy po asfalcie. Sprzedawca zaproponował mi opony typu slick Innova 1,5 lub 1,9 cala. Przy wadze ciała 100kg 1,5 będą się nadawały ? Obecnie mam założone tego typu opony http://www.allegro.pl/item673092670_nowa_o..._90_60_tpi.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem jednak Kenda Kwest 26x1,5, spróbuję założyć je sobie sam na koła. Mam jeszcze pytanie odnośnie atmosfer w kole, jaka jest prawidłowa wartość przy tych oponach i czy jest jakiś związek z moją wagą ciała ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mythosy są w ciężki teren, więc opory są, ale bez tragedii. Co do ciśnienia- to na oponie powinno być podane ciśnienie maxymalne, którego proponuje nie przekraczać- w trosce o oponę i obręcz (rozsadziłem już jedną).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem jednak Kenda Kwest 26x1,5, spróbuję założyć je sobie sam na koła. Mam jeszcze pytanie odnośnie atmosfer w kole, jaka jest prawidłowa wartość przy tych oponach i czy jest jakiś związek z moją wagą ciała ?

Niema co probować trzeba zakładać i śmigać. :)

Ja waże 90 kg i niema problemu z nimi, co do ciśnienia z boku jest napisane jakie ciśnienie jest wskazane 40 - 65 psi to znaczy 2.81at - 4.56at, wiadomo jak je nabijesz to będą twardsze czyli mniej komfortowe, ale za to szybsze. Ja nabiłem je na maxa i sasuwają elegancko i Tobie też radzę dobić na maksa, bo wiadomo waga robi swoje, 2,8 at to dla chudzinek... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czytam te Wasze opinie i chyba też się zdecyduję na Kendy. Większość mojej trasy to asfalty i gołym okiem widać jak znika bieżnik na obecnych oponach. U jednego sprzedawcy na Allegro Kendy Kwest są za dobrą cenę ok 20 zł za szt. więc nawet jakby nie przypasowały to wielkiej straty nie ma.

Obecnie mam RacingRalpha i Alberta w rozmiarze 2.25 i dętki raczej do wymiany bo coś mi ucieka powietrze zbyt często.

Moje pytanie jakie dętki najlepiej kupić by były optymalne do slik`ów Kendy a później by znów wrócić do terenówek ??

 

dla zainteresowanych tematem:

 

http://www.allegro.pl/item676215046_kenda_...jkszop_com.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czytam te Wasze opinie i chyba też się zdecyduję na Kendy. Większość mojej trasy to asfalty i gołym okiem widać jak znika bieżnik na obecnych oponach. U jednego sprzedawcy na Allegro Kendy Kwest są za dobrą cenę ok 20 zł za szt. więc nawet jakby nie przypasowały to wielkiej straty nie ma.

Obecnie mam RacingRalpha i Alberta w rozmiarze 2.25 i dętki raczej do wymiany bo coś mi ucieka powietrze zbyt często.

Moje pytanie jakie dętki najlepiej kupić by były optymalne do slik`ów Kendy a później by znów wrócić do terenówek ??

 

dla zainteresowanych tematem:

 

http://www.allegro.pl/item676215046_kenda_...jkszop_com.html

Ja w swoich kendach mam te same co miałem w terenówkach, więc raczej niema z nimi problemu. A terenowki były 2.1, czyli wystarczy dętka np.: kendy 1.75-2.1 i jest OK.

A cena z linku dobra, ja płaciłem po 22, też z allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze podkleję pytanko. Wie ktoś może gdzie w Poznaniu można dostać te oponki ??

Wczoraj byłem w Armot Bike na Zwycięstwa i mają jedynie 1 szt. za 30 zł

W intersporcie w Pestce i w tym sklepiku po przekątnej ;) do Armotu też nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś miałem pierwszą jazdę na Kwestach - co prawda tylko parę km ale różnica jest znaczna.

RoRo 2,25 a Kwesty 1,5...........na szosie rzecz jasna.

co do dętek to oczywiście zależy od rozmiaru......a czy będziesz używał w różnych oponach to nie ma znaczenia

ja z Allegro komplet za 45 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na forum

 

Podepnę się do tematu, bo szukam szybkich i wytrzymałych slicków do górala.

Obecnie śmigam na Schwalbe Big Apple 2.35 - oponki fajnie wyglądają i nie ma obaw o wytrzymałość przy szybkim najeżdżaniu na krawężniki - ale są masakrycznie ciężkie (900 g sztuka + dętka 200 g) i żeby sobie szybciej pojeździć trzeba je pompować na kamień - a wtedy nie już mowy o żadnym komforcie jazdy. Więc równie dobrze można kupić coś węższego i lżejszego. Oponki które biorę pod uwagę to:

1. Ritchey Tom Slick Comp 1.4

2. Continental Sport Contact 1.3

3. Schwalbe Kojak drut 1.3

 

Waga i ceny są podobne. Z wyglądu najbardziej podoba mi się Ritchey ale nie znalazłem żadnych danych nt. gęstości oplotu, więc wytrzymałość to wielka niewiadoma.

Mam więc następujące pytania do bikerów, którzy jeździli na wymienionych przez mnie oponkach:

1. Jaka jest trwałość Ritcheya?

2. Jak w ostrych zakrętach spisują się Continental i Schwalbe?

 

Będę wdzięczny za wszelkie opinie i sugestie. Dodam jeszcze że ważę 60 kilo, a opony mają służyć do szybkiej jazdy po mieście.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...