Skocz do zawartości

Canyon


Xanagaz

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie co do designu. Zauważyłem że albo Canyon bardzo się podoba, albo po prostu jest brzydki. Nigdy nie spotkałem się z opinią żeby ktoś powiedział "rower jak rower". I w sumie mi to pasi :) Na kiedy masz termin dostawy Nerwa ? :P

Już go mam. Całe zamówienie / dostarczenie trwało 7 dni. To pewnie przez to ze stolica. A rower to wiadomo, najlepiej Jak Cube, wysmarowany naklejkami i tribalem w 3 kolorach hehe. Ale tak już w sporcie jest. Fajnie ze canyon kuma ze niektórym zależy na czymś innym. Mat rama!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, no to gratki :D , niepotrzebnie czytałem temat "od tyłu". To w takim razie czekamy na foty, koniecznie z terenu :)

Za miesiac wybieram się w góry sowie, raczej rekreacyjnie (z narzeczoną). Nie byłem tam jeszcze, ale myślę, że będzie sporo okazji do dobrej fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od ostatnich kilkunastu dni generalny przegląd z serwisem swojego rumaka zrobię. Musiałem, gdyż jak się okazało zarżnąłem suport (do tej pory zachodzę, jak i gdzie :D ). A skoro coś nie tak z jednym to zaglądnąłem do pozostałych. Hamulce - generalny przegląd (w tylnym F.ORO jeden tłoczek nie odbijał), wymiana oringów itp.; teraz wiem, jak to wszystko hula, choć obawy miałem czy to znowu zadziała, jak to w atomach na stole leżało :)

Amorki - wymiana uszczelnień (ale to już w serwisie u kumpla); przerzutki, stery, linki, pancerze - mówiąc krótko - roz...wałka na maxa.

 

Najwięcej zabawy miałem ze śrubką regulacyjną w przedniej przerzucie. Za nic nie chciała się odkręcić (jak się później okazało, była na klej do gwintów złapana, ale chyba za mocny użyli). Kumpel w pracy pomagał mi ją odkręcać. Tyle, że siła nie zawsze równa się skuteczność. Z główki krzyżakowej g...no zostało. Postanowiliśmy wywiercić mały otwór z góry śrubki, by móc wykrętaka użyć. Wykrętak śrubkę chwycił, wykręcamy i... część, która wystawała z aluminiowego korpusu przerzuty SRAM X-9 urwała się. Reszta śrubki nadal tkwiła w przerzucie.

Nie zostało nic innego, jak dalej małym wiertełkiem przez środek pozostałej śrubki wiercić. Ciężko to opisywać dalej, ale skończyło się na tym, że z gwintu M4 mało co zostało, trzeba było go poprawić. Poprawiając gwint przy wykręcaniu gwintownik maszynowy pękł - 2 części w środku przerzutki. Wydłubać nie mogliśmy. Pozostało dać na piwo znajomym z narzędziowni i na elektrodrążarce gwintownika się pozbyliśmy.

Niestety - otwór trzeba było już przerobić na M5. Jeszcze tylko szybkie przetoczenie śrubek imbusowych (na śrubokręt nie znalazłem, za to imbusowych mam od groma, tylko główki mają za duże) i jakoś to wygląda. Coż - przerzutka troszkę zniszczona, sprzedać już nie sprzedam. Grunt że działa.

Teraz najgorsza zabawa - składanie do kupy i regulacja. Dam znać, jak bike ożyje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nic się nie dzieje w klubie więc poruszę zastały temat. :-)

Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem roweru Canyon Grand Canyon AL 7.0W (a właściwie jego części).

Z oryginalnego roweru pochodzi rama, korba, amortyzator z pop-lock, sztyca, zacisk sztycy oraz pancerze.

Reszta została ze starego XtC Team lub dokupiona.

 

Na dzień dzisiejszy prezentuje się następująco:

dsc01371z.jpg

dsc01380j.jpgdsc01374t.jpg

 

dsc01379b.jpg

 

Planowane zmiany:

- sztyca Thomson Elite 330 z seatbackiem

- obręcze ZTR Alpine, szprychy SuperComp, alu nyple

- opona tył Continental SK Supersonic 2.2, przód Schwalbe RoRo

- zacisk sztycy od Smuda bądź jakiś KCNC od biedy

- siodło prawdopodobnie będzie to Specialized

- podkładki pod mostek carbonowe no name lub czerwone/pomarańczowe nawiercane AFC

- mostek 3T ARX ze śrubami ti

- pancerze Jagwire Ripcord

 

W obecnej konfiguracji rower waży ok 10.2kg, uwzględniając w/w planowane zmiany waga spadnie do ok 9.5kg.

 

Obecnie zastanawiam się nad wersją kolorystyczną, najprościej byłoby iść w czerwone dodatki jednakże ciekawym rozwiązaniem mogłyby być pomarańczowe dodatki nawiązujące do subtelnych akcentów na ramie w tymże kolorze (niestety piasty, obręcze oraz klamki Ultimate są czerwone).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Rama jest pod specyficzne stery, bo o ile górne łożysko jest w standardowym rozmiarze 1.1/8", to dolne jest zdecydowanie większe i jest w rozmiarze 1.5".

Na stronie Canyona można wyczytać, że taka stożkowa główka sterów poprawia o 100% jej sztywność względem standardowego rozwiązania. Wg. specyfikacji technicznej, w standardzie są stery "Acros AiX-03" - http://www.acros.de/product_info.php?language=en&products_id=700 Wg. producenta waga ich wynosi 100g.

 

Swoją droga mam szczęście do ram ze stozkowymi główkami;) W poprzedniej ramie miałem stery 1.1/8” - 1.1/4"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam,

 

od razu mówię że nie jestem posiadaczem tak zacnego rowerku, ale mam pytanko i wolę spytać wśród posiadaczy canyonów.

 

a więc-zna ktoś jakiekolwiek szczegóły TEGO roweru?

 

 

bo określenie typu "duży hamulec tarczowy" dla mnie niewiele mówi, głównie chodziłoby mi o specyfikację i opinię o danym rowerku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A ja byłem z moim Nerve XC na pierwszej górskiej wyprawie! Góry Sowie nie są spektakularne, ale na pierwszy raz było ekstra - czy słońce czy deszcz nie chciało się zejść. Przy każdym zjeździe cieszyłem się jak dziecko że mam taki pewny sprzęt.

 

Dokładnie wiem jak to jest :)

W tym roku byłem na zlocie rowerowym tegoż forum, było świetnie, szczególnie na takim mega zjeździe, gdzie prędkość była ponad 60kmph :P)

Jedyne na co mogłem ponarzekać to na pracę recona, który jest bez motion control. W tym roku, miejmy nadzieję, że jeszcze przed kolejnym zlotem będzie wymiana na coś lepsiejszego :)

 

ukaniex, Tomciox:

 

Zakupiłem dodatkowy set sterów AiX-03 od Canyona :)

 

1. Waga sterów, bez 2 dodatkowym podkładek 5mm i 10mm (które są w komplecie)

 

aix03_waga.JPG

 

2. Waga sterów z podkładkami

 

aix03_podkladki_waga.JPG

 

Jak widać, waga bardzo przyjemna, ale stery też nie są tanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...