Skocz do zawartości

[smar] Jaki smar wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Patrzyłem dużo tematów ale nadal nie wiem na co sie zdecydować jeśli chodzi o preparat do smarowania łańcucha.

 

Myślałem nad suchym smarem teflonowym, ale czy to sie nanosi zwyczajnie na suchy łańcuch czy musi byc tez normalny smar ?

 

A może lepiej kupić takie coś ? http://www.allegro.pl/item717243943_promocja_valvoline_super_smar_z_teflonem_spray.html

 

czy lepiej http://www.loxpol.com.pl/index.php?p903,pulsar-suchy-smar-teflonowy-400ml ?

 

Z góry dzięki za pomoc :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli normalny smar to smar stały, no to takiego się nie nanosi na łańcuch bo zrobi się "papier ścierny". Każdy smar do łańcucha nakładamy na suchy łańcuch.

Według mnie środki w spray'u są mało efektywne, ponieważ cały łańcuch jest mokry, a powinien być nasmarowany w środku a nie na zewnątrz :)

Za tę cenę, możesz mieć 60 ml normalnego smaru do łańcuchów, który będzie bardziej wydajniejszy niż 400 ml w spray'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem:

FINISH LINE TEFLON PLUS- tak jak moi przedmówcy piszą, wytrzymuje 30-40 km w terenie, łańcuch jest w miarę czysty, ale co z tego jak piszczy, że się nie da wytrzymać? :P

FINISH LINE KRYTECH- największy szajs jaki miałem. Woda z grudkami parafiny. Wstrząśnięcie przed użyciem nie nie dało. :P Odradzam!

FINISH LINE CROSS COUNTRY- chyba najlepszy wypust FL. Łańcuch cholernie się brudzi i robi czarny, ale przynajmniej jest posmarowany. :thumbsup:

FINISH LINE CERAMIC WET LUBE- ten kupiłem niedawno. Jest niezły- w działaniu podobny do CC. Możliwe, że łapie mniej syfu, ale tego jeszcze nie potwierdziłem (za krótko używam). <_<

 

Jak mi się skończy obecny FL to pewnie spróbuję tego ROHLOFFa. ;)

 

Mam pytanie- używał ktoś smarów PEDROSa? Coś takiego.

 

Do amora używam Brunoxa, a do łożysk i gwintów jakiegoś smaru Mobil kupionego w sklepie motoryzacyjnym. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje ocena jest wynikiem sporego doświadczenia"

 

1) Łańcuch

* ROHLOFF (bardzo istotne jest po nałożeniu i odczekaniu, aż wniknie dokładne wytarcie szmatką - wtedy jest suchy z zewnątrz)

(zdecydowanie lepszy od FL WET I DRY) i dodatkowo 50ml. starcza na baaaaaaaardzo długo w przypadku tego smaru.

 

2) Amortyzator

*Brunox Deo (do goleni)

*Sram Judy Butter (rock shox)

 

3)linki, pancerze, klamki itp.

*FL DRY

 

4)łożyska

*ŁT 43

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hardcorem nie jest. Smaruję plecy klocków, tą część stykającą się z tłokiem. Zmniejsza albo nawet całkowicie usuwa problem piszczących tarcz hamulcowych (połączenie tarczy z piastą też smaruję smarem miedziowym).

Teoretycznie zwykły smar też się mógłby nadać, ale może ulec degradacji pod wpływem temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hardcorem nie jest. Smaruję plecy klocków, tą część stykającą się z tłokiem. Zmniejsza albo nawet całkowicie usuwa problem piszczących tarcz hamulcowych (połączenie tarczy z piastą też smaruję smarem miedziowym).

Teoretycznie zwykły smar też się mógłby nadać, ale może ulec degradacji pod wpływem temperatury.

That's right, ale pewnie chodziło Ci o dzwoniące tarcze :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Rohloff jest bardziej gęstszy. Właśnie niedawno sobie kupiłem i dzisiaj miałem pierwszą jazdę. Niestety nie mogę napisać czy jest lepszy od Vexola, którego wcześniej używałem, ponieważ strasznie wiało i nie czułem czy łańcuch chodzi płynniej czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rohloff jest bardziej gęstszy. Właśnie niedawno sobie kupiłem i dzisiaj miałem pierwszą jazdę. Niestety nie mogę napisać czy jest lepszy od Vexola, którego wcześniej używałem, ponieważ strasznie wiało i nie czułem czy łańcuch chodzi płynniej czy nie.

 

:laugh: Dzięki ! Zatem napisz kiedyś jak się sprawuje i czy naprawdę długo trzyma i po 100km można smarować :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...