Skocz do zawartości

[przerzutka] Shimano Deore SLX


DjTomszan

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zmieniłem w moim bajku cały napęd oraz hamulce, a że przerzutke tył zakupiłem Deore SLX to myśle iz wato coś napisać bo to w końcu grupa osprzętu na rok 2009 :P :P .

 

A więc tak...:

Kolor przerzutki czarny, zrobiona bardzo podobnie do xt a dużo tańsza. Prezentuje się dość ubogo na pierwszy rzut oka; jednolity kolor, jedyny napis to SLX - to tylko pozory. Założyłem ją wczoraj i zrobiłem na niej dopiero 50 km ale musze przyznać że działa miodnie. Zero luzów, płynna praca, żadnych trzeszczeń, regulacja przyjemna i bezproblemowa. Ze zmianą biegów przy obciążeniu problemów nie ma. U mnie obsługuje kasete 9 rzedów i radzi sobie doskonale =)=). Jedynym minusikiem jest to że rolki wózka pracują dość głośno ale jest to mała głupotka. Myśle że sprzęt warty ceny (kosztuje kilka do kilkanaście zetów drożej od Deore LX).

Czytałem, że przerzutka ta jest zrobiona w oparciu o konstrukcję XT i adresowana jest przede wszystkim do bikerów MTB. Ja Jeżdże trekingiem (no powiedzmy trekingiem takim bardziej terenowym nie miejskim :D ).

 

Gdybym o czymś zapomniał lub nie dowiedzieliście sie tego z tekstu to pytajcie - spróbuję odpowiedzieć.

 

W bajku wymieniałem też hamulce - na Avid sd 7. Jedne z lepszych v-braków ale temat nie o tym był a poza tym wiele już o niech na forum pisano. Również działają bezproblemowo.

Przerzutka przód - Deore LX down swing, kaseta deore LX 9 rzędów, łańcuch SH HG73 + spinka SRAM złota, manetki Deore LX, piasta Deore LX...

... i myślę że to wszystko.

 

Pozdrawiam czytaczy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam czy tą przerzutkę SLX masz z systemem shadow ??

 

Korzystając z okazji napiszę co nie co o moim nowym nabytku czyli przerzutce przedniej SLX wersja TOP SWING. Wygląda bardzo przyjemnie kolor to taki ciemny grafit (prawie czarny). Przerzutka spisuję się bardzo dobrze, duży zakres, mocna sprężyna. Dodam jeszcze że u mnie współpracuję z manetką STX RC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i ja tu skrobne :)

DjTomszan - potwierdzam, potwierdzam SLX dziala plynnie i ja jestem z niej zadowolony... Moj SLX takze wspolpracuje z manetkami LX.

I wreszcie swiety spokoj - zero ztukania wozka o tylny widelec......

pozdrower :)

 

Z tego co pamiętam to SLX ma pełnić rolę starego LX'a, natomiast ten z kolei został przemianowany na grupę do trekingów właśnie.

 

 

A nowy LX 09' wugladem bardziej przypomina grupy szosowe (co do mnie nie przemawia jakos :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
mam xt cichy nie jest :)

Mam XTR pracuje bezszelestnie...

A teraz pomyśl co to wnosi do dyskusji...

 

SLX to nic innego jak XT Shadow z paroma innymi szczegółami. Różni się środkowym elementem korpusu i brakiem ceramicznego ślizgu w kółeczkach(XT ma w dolnym a XTR w obu)

Shimano idzie po kosztach, cała grupa SLX różni się od XT w zasadzie tylko kasetą i korbą no i jest znacznie szczuplejsza niż XT.

Różnicy w działaniu się odczuć nie da. XTka Shadow chwilę testowałem a 761(model na rok 2007 z innym korpusem) mam w zimówce zrobione ponad 5 tyś. XT i LX a teraz SLX na chwilę obecną to grupy które mają dawać możliwość producentom rowerów tworzenie większej gamy rowerów. Różnice są małe ale za opanowanie jednym produktem większej niszy jest możliwe.

Różnicę są ale dopiero w XTR, to jest zupełnie inny sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale offtop... to napisze ktoś o tylnej SLX w końcu? Jestem zainteresowany tą przerzutką :) A tutaj jest nowy tylny Slx z demontażu (chyba) ktoś sprzedaje za 70 zł (chyba już nikt jej nie podbije) a więc jest okazja kupić w cenie Deore.

http://www.allegro.pl/item477267011_przerz...no_slx_sgs.html

Może ktoś akurat zauważy i kupi sobie taniej, bo ja teraz cienko z kasą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

dobra nie złośćcie się tak, przejechałem na tej SLX juz troche (sam nie wiem ile bo licznik mi sie zepsuł) i działa ok. Nie prostowałem jej, nie jezdziłem po górach, nie wpadła w błoto i nie wpadła w piach, czyszcze, szejkuje łańcuch, po nasmarowaniu i poprawieniu kółeczek przestała wydawać nieprzyjemne dźwięki. Jeżdże po lajtowym terenie amatorsko/ rekreacyjnie jak coś.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość R3surrection

slx a xt jest różnica. Tak samo xt i xtr... nie są ogromne bo postęp jest gradualny. Connex c908+xt shadow zapychało się strasznie w błocie+0*C potrafiło podwinąć łańcuch n blacie i tył szalał, ale se wzskazaniem na winę łańcucha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...