Skocz do zawartości

[Pedały] Crank Brothers Egg Beater Chrome 2004


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Przed chwilą przeszedł listonosz z nowymi ubijakami jakie one piękne :)

Waga pokazała 276 g :D więc mniej o 2 g od katalogowej :D

Będę relacjonował jak z nimi jest jak dostane rower :/

 

Aha jeszcze Wy też mieliście na samym początku taki luz w pedałach bo ja mam na jednej kltatce... To normalka czy wysłaać Im z powrotem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Aha jeszcze Wy też mieliście na samym początku taki luz w pedałach bo ja mam na jednej kltatce...

 

http://www.forumrowerowe.org/index.php?s=&...indpost&p=65177 - zob. pierwszy obrazek... :D

 

A jeśli chodzi o moje ubijaki - stan na dziś:

 

Cranki nr.1 -przebieg 7300km

Cranki nr.2 -przebieg 4850km

 

- w obydwu przypadkach wszystko OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
Gość BarteX88

Heh, mam już ale wersję chrome, zamieniłem sobie ze względu na dwuletnią gwarancją. Dopisuję się więc do testu :) Pierwszy dzień spoko, dziwne uczucie przyczepienia do roweru :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość BarteX88

To znowu ja :D

Póki co przebieg moich Cranków Chrome - 576.29 km (w terenie 254.00 km; 44.08%)

Spisują się bardzo dobrze, tego minimalnego luzu w klatce nie wyczuwam podczas jazdy. Jeszcze nic nie smarowałem, nic nie rozbierałem, ale zamierzam w niedługim czasie to uczynić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Odświeżę temat o Crankach ogólnie żeby nowego nie zakładać. Miał ktoś doświadczenia z Crankami 4Ti ? Bo takie zamierzam nabyć i zrzucić te 200g wymieniając Shimano XTR na Cranki 4Ti :) Przede wszystkim, jak jest z trzymaniem stopy ? Na zjazdach na których potrafi wytrzepać nie wypnie mi się stopa ? W XTRach jest możliwość regulacji trzymania bloku i mam dokręconą tak że bardzo mocno trzyma stopę. Mogę ich używać do butów Vittoria z karbonową podeszwą czy buty musiałbym doliczyć cenę zakupu butów ze zwykłą podeszwą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Hey wszystkim chciałbym was zapytać czy ktoś z użytkowników "Ubijaków" używa może podkładek Sidi? Interesuje mnie przede wszystkim czy skutecznie spełniają swoją rolę. Bo jedyna wada ubijaków to właśnie niszczenie podeszwy. Mam nadzieje że moje ubijaki będą równie długo służyły jak wasze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja dziewczyna miała przez pewien okres pedałki CB Candy C (które były do niczego i zaczęły sprawiac problemy po 5 miesiącach delikatnej jazdy) i w związku z tym, że tyle się czyta o niszczeniu podeszw przez Cranki, do jej butów (Specialized Taho) przykręcilismy właśnie te blaszki SIDI. Trudno mi ocenić, jak sprawowoałyby się one w tescie długoterminowym, bo ona na tutejsze standardy jeździ niewiele, ale przez kilka miesięcy użytkowania blaszki spełniały swoją rolę. O ile przed ich zamontowaniem w plastikowej podeszwie delikatne wgłębienia zaczeły pojawiać sie już po kilku krótkich przejażdżkach, o tyle po ich zastosowaniu problem zniknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam Wszystkich

 

Dopiero co zacząłem jazdę z SPD. Wybrałem Egg Beater C ze względu na możliwość wpięcia z 4 stron, pomyślałem, że dla początkujacego będzie łatwiej się wpinać. Niestety. Tak jak z wypięciem nie mam problemu, w awaryjnych sytuacjach również, tak najwięcej trudności mam z ich wpinaniem.

Czasami pokonuję kilka okrążeń na parkingu zanim wyjadę.

Nie mogę wyczuć tego momentu kiedy blok wpada w klatkę.

 

Czy macie jakieś patenty na szybkie wpinanie??

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK zobaczymy co z tego wyjdzie. Dopiero przejechałem ok 200 km więc stosunkowo mało, mam nadzieję, że z każdym wypadem wpinanie się będzie mi szło sprawniej.

 

Wedge pyta jak Chrome się spisują pod cięzkim bikerem, otóż nie mam póki co z nimi żadnych problemów. Z drugiej jednak strony moja odpowiedź nie jest do końca obiektywna bo przejechałem na nich ok 200 km. Pedały wyglądają na bd. solidne więc nie sądzę by miały się rozpaść podczas przeciętnego korzystania z roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

ma wrazenie, ze tak musi byc. gdyby bloki byly bardzo twarde, to zamiast same sie wycierac, wycieralyby skrzydelka pedalow i doprowadzaly do ich szybkiego zuzywania sie. ale oczywiscie samodzielne wykonanie wchodzi w rachube, tylko watpie, zeby mozna to bylo osiagnac chalupniczymi sposobami. obawaim sie, ze bloki te musza byc dosyc precyzyjnie zrobione.

a propos, nie wiem, ile jezdzisz, ale ja od mam cranki od kilku lat i wciaz te same bloki. faktem jest, ze moze ostatnio nie jezdze tyle, co kiedys, ale mimo wszystko nie powiedzialbym, zeby bloki te byly malo trwale. na ile km Ci starczaja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupowałem używane razem z pedałami i są w opłakanym stanie, a sprzedający mówił, że mają ok 1500km na sobie. Ja swoją przygodę z cliplessami dopiero zaczynam, ale jak bloki mają się wycierać po 1500 km to ja dziękuję... A przy chałupniczym sposobie to bloki wykonam pewnie z tego samego materiału co orginały są zrobione. Zamierzam podejść do jakiegoś sklepu rowerowego i pożyczyć na chwilę orginalne bloki zwymiarować, wyrysować , kupić w jakimś przemysłowym trochę blchy mosiężnej i ... zobaczymy co z tego wyjdzie.. Myślę, że będzie taniej niż 70 zeta... Może dziwić to, że tak szczędzę, ale jak buty z pedałami kupiłem za 6 dyszków to głupio by było na bloki dać drugie tyle...:D Poza tym, jak wcześniej wspomniełem to dopiero mój początek z takimi pedałami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku działało to tylko w jedną stronę. Bloki Cranka w pedały Time Atac. W drugą stronę niestety bloki Time nie utrzymywały się w klatce. Być może jest to kwestia zużycia się tych bloków, chociaż nie sądzę.

 

Sam cranków używam od początku sezonu i jestem bardzo z nich zadowolony. Równie dobrze jeździło mi się na Time'ach. Shimano było moją wielką pomyłką. Chyba znalazłem swoje ulubione pedały :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...