Skocz do zawartości

[Pedały] Crank Brothers Egg Beater Chrome 2004


Rekomendowane odpowiedzi

ghy

moje cranki (model 2003 chrome) smigaja dalej

wysle je tylko do wymiany lozysk i smarowania (45zl)

ale robia mi niezle wzerki w bucie

http://img131.imageshack.us/my.php?image=but5vs.jpg

http://img139.imageshack.us/my.php?image=but27fl.jpg

 

wogole zapiekly mi sie srubki

i bede musial przepilowac blok chyba

wiec zamowic musze nowe -> 70zeta

ugh

ale dalej popieram kranki :)

chociaz teraz mozna wyrwac shimano 520 za 80zl

czy aliumy za 140zl

pewnie i tak bym wzial cranki :) dzialaja,wymiataja, lamia sie pojedyncze egzemplarze na iles tysiecy wiec mnie to nie dotyczy :)

minus - wzerki w bucie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za info :(

Moje Cranki są jeszcze na gwarancji ("bracia" dają 2 lata), więc wczoraj (wraz z kopią rachunku i zgłoszeniem reklamacyjnym) wysłałem je do dystrybutora, z którym skontaktowałem się wcześniej mailowo.

Na razie wiem, że: "Ocenimy czy uszkodzenie podlegają gwarancji i oddzwonimy z informacją".

Liczę na pozytywne rozpatrzenie reklamacji; jak będe coś wiedział dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dostałem przed chwilą paczkę.

 

W prawym - uszkodzonym - wymieniono obydwa skrzydełka, przy okazji wymieniono łożyska i uszczelki na nowe.

 

W lewym - w 100% sprawnym - także wymieniono łożyska i uszczelki na nowe ;):)

No i obydwa są na nowo nasmarowane, oraz dostały nowe kapsle :)

 

Wszystko w ramach gwarancji, wysyłka zwrotna także opłacona. Jestem bardzo zadowolony, 7ANNA w moich oczach zyskała naprawdę bardzo wiele - wiadomo, jak nie raz bywa z reklamacjami w Polsce...

Rewelacja :)

 

p61403233ow.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

dostalem paczke dzisiaj

nie odkrecilem lewego ramienia korby wiec wyslalem z korba :blink:

zaplacilem standardowe 45zl

ale wymienili mi klatke w tym przykreconym do korby !

moze stwierdzili ze jest zuzyta czy cos

moje cranki to chrome 2003 i waza 278gramow

 

http://img370.imageshack.us/my.php?image=ubijaky5bg.jpg

http://img474.imageshack.us/my.php?image=ubijaki2jf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo osob chwali te ubijaki ... trafilem fajna oferte i tez nabylem pedalki i buty. To beda moje pierwsze spd :blink: mam nadzieje ze nie za duzo gleb zalicze przy nauce jazdy z takimi pedalami i ze wytrzymaja u mnie pare dobrych tysiakow ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To beda moje pierwsze spd :) mam nadzieje ze nie za duzo gleb zalicze przy nauce jazdy z takimi pedalami i ze wytrzymaja u mnie pare dobrych tysiakow :)

 

Jeśli wszędzie serwis gwarancyjny wygląda tak jak w Polsce to nie masz się czym przejmować nawet jeśli coś padnie ;)

Właśnie oglądam te moje, i stwierdziłem, że teraz niewiele je różni od nowych :blink: Stare sa tylko 2 z 4 skrzydełek i ośki+sprężyny :) Kręcą się tak samo jak drugie (mam 2 komplety cranków), które mają przejechane 150km :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostalem dzis pedaly i buty - otwieram pudelko z pedalami :eek: ale to malutkie :eek: . Zalozylem wyjechalem przed dom - ale fajnie sie kreci :) - na poczatku mialem problem zeby sie prawidlowo wpiac ale to byla szybka nauka. Co najlepsze wypinanie nie jest wcale takie ciezkie , wystarczy skrecic noge i to wszystko - trzeba tylko o nim pamietac - wracajac pod dom prawie przyglebilem bo zapomialem ze jestem wpiety :lol: .

Wiem ze to temat o pedalach ale mam szybkie pytanie :D dotyczace butow - kupilem adidasy model marathon - wykonanie tip top tylko... troszeczke za dlugie ;) , mam rozmiar buta 42 a to jest 42 i 3/4 - czuje troszeczke luzu z przodu - ale jak dopne sie rzepami solidnie - sa trzy - to noge mam unieruchomiona jak trzeba i nic mi nie lata. Zostawic sobie troche luzu czy kupic pol rozmiaru mniejsze a te oddac do zyda ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche szacunku (ostatni wyraz)

jak bardzo ci przeszkadza to ....

ja lubie mocno scisnieta noge wiec tez na 3 rzepy daje i jade

zobacz jak to sie ma do chodzenia i podchodzenia i ile bedziesz w nich chodzil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym upomnieniem to ci troche nie wyszlo bo ja pracuje dla zydow - bardzo mili ludzie :) i szacunek do nich mam. A czy zwrot "oddac do zyda" jest obrazliwy ?? :035: Hmm myslalem ze nie ale jak sie czujesz urazony to wybacz.

Z butami mam juz problem rozwiazany - zamowilem rozmiar 8,5 ;) Zobacze jak dojda - porownam i ewentualnie jedna pare odesle albo sprzedam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

dzis rozebralem swoje ubijaki (cadny c prawdopodobnie '04) i z przerazeniem stwierdzilem, ze tuleja slizgowa jest...z tworzywa!!! i chociaz poki co nie mam zastrzezen do ich pracy (~4000km), a rzeczony element wydaje sie byc w idealnym stanie to przestaly mnie dziwic krazace po internecie opinie o jego niskiej trwalosci :P a moje zdziwienie jest tym wieksze, ze w modelu, ktory ma skrzynia sa metalowe (a przynajmniej tak to wyglada na fotach) :eek:

Edytowane przez macrianus2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

jeżdże na moich krzywo pospawanych ubijakach i musze powiedzieć ze jeden pedał szwankuje tylko przy jednej z czterech stron... jeśli tylko mi sie wypnie niespodziewanie na jakimś zjeździe i jeśli przeżyje wyrzucam to cholerstwo nie bede sie bawił w wymiany klatek jeśli znowu za kilka kilometrów ma pęknąć...

 

można by sie zastanowić dlaczeg w tym miejscu gdzie jest sprężynka skrzydełko jest takie cienkie! przecież to niepoważne ze strony producenta... w wyższych modelach też tak jest??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

nie jestem poczatkujacy wczesniej jezdzilem na pedalach shimano m-520 i pozbylem sie ich po brzebiegu 200 km nigdy wiecej shimano i teraz tak zastanawiam sie nad NOWE CRANKBROS EGGBEATHER MXR lub time atac alium albo cos w tym stylu co mi poradzicie ?? prosze o opinie praktyczne a nie zamilowanie do marek lub konstrukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wyższych modelach też tak jest??

wyzsze modele roznia sie tylko zastosowanymi materialami. konstrukcja jest ta sama.

zastanawiam sie nad NOWE CRANKBROS EGGBEATHER MXR lub time atac alium albo cos w tym stylu co mi poradzicie ??

cranki beda lzejsze, ale pozbawione jakiejkolwiek regulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc szczerze nie rozumiem "trendu" na kupowanie chrom brosów. zaczepy są robione ze zwykłej stali , tylko kryją je chromem. (dlatego bloki są takie miętkie)Brosy od 2 TI zaczynają być interesujące ,wcześniej to syf z mientkimi blokami. na potwierdzenie fakt ze bracia dali licencję lookowi - właśnie na te najtańsze modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież bloki właśnie powinny być wykonnane z miękkiego materiału. Tak być powinno :excl: Dzięki temu pedały się dużo mniej zużywają. Co prawda ceny blkoł u Braci są zdecydowanie za wysokie. Jednak sam pomysł z miękkim blokami jest bardzo dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Mod Team

Mam od jakiegoś miesiąca nowe ubiajaki wersja C 2006 czarne... Na początku było ok ale po ok 100km pojawił się problem. Mniejsza klatka w lewym zaczęła latać na boki o ok1-2mm. Cały czas w czasie jazdy mam wrażenie że coś mi strzela/przeskakuje w napędzie, a to ten nieszczęsny ubijak. Odesłałem je do serwisu na gwarancji - zrobili przegląd wymienili smar etc i napisali że to luz roboczy i to normalne nawet w pedałach 3ti :] i że nie czuć tego w czasie jazdy B)

 

Teraz maja zrobione jakies 800km i wyglądaja tak dsc00001zx6.th.jpg

dsc00002pd7.th.jpg

Jak widać lewy pedał jest bardzo lewy nie dość, że klatka lata na boki to jeszcze lakier jakoś nadmiernie się zdarł.

 

Poprzednie ubijaki służyły mi długo i naprawde bezproblemowo, zaczynam żałowąć że sprzedałem :glare:

Jak widać z ubijakami jak z paletą jajek z supermarketu niewiadomo które są całe dopóki nie otworzysz pudełka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odesłałem je do serwisu na gwarancji - zrobili przegląd wymienili smar etc i napisali że to luz roboczy i to normalne nawet w pedałach 3ti :] i że nie czuć tego w czasie jazdy B)

 

Szczerze mówiąc zgadzam się z tym, w jednych mam luz na klatkach właśnie ~1mm, w drugich tak nie ma, ale podczas jazdy tego nie czuć - na obydwu zestawach jeździ się tak samo :( BTW - ten luz mam w tych nowszych -kupione mniej więcej rok później niż pierwsze.

 

Starsze mają 6500km - od momentu wizyty w serwisie wszystko OK.

Nowsze mają 3000km - wszystko OK.

Łącznie dobijam do 10.000km na tych pedałach i nie zamieniłbym ich na nic innego - poza wyższymi modelami cranków :D

 

Bloki po ~8000km wymieniłem na nowe - wytrzymały dłużej niż przewidywałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprawilem sobie takie same ubijaczki wlasnie (mialy byc Look'i ale postawilem na serwis Braci :( )

W lewym jak poruszam wpietym butem (reka) za piete to mam minimalny luz jak sie przyjrzalem to ten luz jest na osce, tam przy uszczelce.

Ruszam na tyle delikatnie, ze nie ma mowy o luzie roboczym, bo blok nie zmienia miejsca.

Wytarczy dokrecic ta nakretke pod zaslepka i luz zniknie?

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...