Skocz do zawartości

[Pedały] Crank Brothers Egg Beater Chrome 2004


Rekomendowane odpowiedzi

Napisałem do sprzedającego - odpowiedział, że musiał w coś przywalić, chociaż sam do końca nie wie jak to się stało. A w przypadku mocnego (bo kilka mniejszych to sam zaliczyłem) uderzenia np. o kamień każde spd'ki się rozwalą - np kumpel w ten sposób pozbył się Time'ów Smile

a sprzedaja do ubijakow czesci zamienne??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

"Braciszki" maja lozyska slizgowe, co oprocz braku regulacji napiecia sprezyn jest ich najwieksza wada. Jest jednak wyjscie......mianowicie, francuski LOOK produkuje pedaly "4x4", ktore sa licancjonowanym ubijakiem, z drobna, jednakze, roznica. Ma on bowiem lozyska kulkowe i maszynowe. Gwarancja - 3 lata.

 

Ja mam obecnie Mallet C.........i zadowolony nie jestem. A to z uwagi na niekompatybilnosc platform z moimi butami Diadora Skorpion. Wtyworca zaleca akcje z nozem przecowko moim butom, ja sie nie zgadzam, wiec sie rozstaniemy. Ide w Candy.

 

ps. blachy w Malletach juz pogiete......a ja sie zastaniawialem, po cosa dwa zestawy w pudelku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

w ubijakach jezdze juz 2 lata i nie moge narzekac

w rece wyczuwalny lekki luz ale podczas jazdy juz nie

otwarta konstrukcja pozwala na nie zalepianie sie blotem,a juz w naprawde trudnych warunkach wystarczy uderzyc w pedal ;)

po 2tys km zaleca sie smarowanie,teraz mozna je z boku odkrecic i przesmarowac

nie obawialabym sie pekniecia,na poczatku ich uzytkowania mocno przywalilem w kraweznik i przez chwile sie zastanawialem czy nie pekly ,po tym zdarzeniu juz mi przeszlo,a ze komus sie zlamal to czysty przypadek/wyjatek potwierdzajacy regule (nic nie jest niezniszczalne)

aha w mojej podeszwie - sidi bullet nie widac jakis szczegolnych sladow uzytkowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2000km - stan ubijaków jest taki jak był - bardzo dobry. Bloki są już trochę starte, ale chyba jeszcze sporo wytrzymają :(

Jakieś ~100km temu je przesmarowałem. Luzów nie ma. Nie było z nimi żadnych problemów :) 2 razy szorowały asfalt - poza lekko porysowaną zaślepką nie zrobiło to na nich wrażenia :lol: :)

Chodzą cudnie - chyba wybór był bardzo dobry :-D

 

 

p71200126ib.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Małe fotostory ze smarowania ubijaków :)

Co będzie potrzebne?

- Śrubokręt płaski, klucz nasadowy 8mm, smar, szmatka :grin:

Żeby było wygodniej, ściągamy korby/odkręcamy pedały, jak kto woli.

 

Na początek trzeba odkręcić śrubokrętem plastikową zaślepkę:

p72800090mp.jpg

p72800130ez.jpg

 

Potem kluczem nasadowym odkręcamy nakrętkę, a następnie chwytamy za pręty, i ściągamy korpus z osi:

p72800147hz.jpg

 

Teraz wypadałoby wszystko wyczyścić :] Nie zgubcie łożyska, szukałem go kilka minut - gdzieś poleciało :lol:

p72800166xc.jpg

 

Na koniec nakładamy smar, i skręcamy całość do kupy.

Ale się rozpisałem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee da sie zgubic lozysko ?

ja operacje przeprowadzilem na podwieszonym rowerze moze dlatego mi sie udalo nie zgubic :)

a smiesznie bo pare dni temu przed twoim postem tez pierwszy raz rozebralem i smarowalem ubijaki

maja 2300km i smarowanie chyba nie bylo az tak potrzebne jak mogloby sie wydawac :P

moje chromy (2003) wygladaja jak te oryginal,te w 2004 widze ze juz zrobili jak na pudelku - jest mniej rowkow ;) ot taka uwaga :P

moje tez szorowaly troche .. sa bardziej poobijane ale sie nie boje zeby sie mialy polamac czy cos :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja wolałem sam sprawdzić jakość uszczelnienia w crankach i ocenić ich stan niż szukać opinii po necie. Przy okazji mogłem wszystko dokładnie obejrzeć - nie sądze, żeby łożyskowanie wymagało wymiany nawet po 3x większym przebiegu niż obecnie, a na forach krążyły opinie, że to właśnie jest w nich kiepskie... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na forach krążyły opinie, że to właśnie jest w nich kiepskie

To chyba o mnie miedzy innymi :-D

A poinie taka zaslyszlaem u mechanikow u ktorych czesto cos robie...sam pytalem o cranki i mi to poweidzieli a mieli na stanie jedne(o te wlasnie pytalem)powiedzieli ze w nich juz gosc 2 razy wymienial lozyska(przebieg okolo 7000km czy iles tam nie pameitam ale nie taki duzy)ale cholera wie po czym jezdzil....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wszyscy piszą o zaletach ja dorzucę moje 3 grosze o wadach ubijaków.... Ja posiadam wersję Chrome (najtańszą). Pedałki jeździły w każdych warunkach- sucho, mokro, błoto, śnieg... Właśnie zima nie jest najlepszym dla ubijaków okresem. Niestety w moim mieście sól w zimie jest wszechobecna- na drogach, chodnikach, trawnikach, klatkach schodowych, wszędzie jest sól! Po zimie jeden pedał zaczął strzelać- po organoleptycznym badaniu wyszło, że łożysko maszynowe w prawym pedale przestało istnieć, a na szpilce przy ślizgowym porobiły się wżery od rdzy :D Niby nic ale wszyscy trąbią o wielkiej niezawodności konstrukcji... według mnie za słabe jest uszczelnienie od wewnętrznej strony (przy korbie).

 

Łożyska można spokojnie dostać (nawet dostałem lepsze aluminiowe kapsle do zamykania ubijaków) i po wymianie są jak nowe.

 

Ogólnie polecam, ale ze szczególnym uwzględnieniem okresu zimowego- trzeba smarować (ja nie smarowałem, bo Crank?i kupiłem na jesieni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

dziś mój jeden ubijak się wykończył tj złamało się to jedno skrzydełko tam gdzy sprężyna się na nim napina.... kurrrrrrrrrr ........da sie to jakoś zespawać?

bo gwarancji nie mam bo pedałki z usa dostalem :/ musze przyznać ze to jest kur&*^*& szajs i więcej tego nie kupię....

 

[ Dodano: 2005-11-07, 14:35 ]

zjebanyubijak.jpg

 

oto jak sie chamsko rozwalił...... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to uszczelnienie u mnie to jakieś porażkowe, rozwala się, moje mają przejechane ok 3000km ale błotka troche zaznały :( rozkręciłem dziś to smar do polowy był czarny...

mam nadzieje ze uda mi sie to zespawać jakoś, napisalem jezcze do 7anna, zobaczymy co mi doradzą...

 

[ Dodano: 2005-11-09, 21:19 ]

dałem pedały do sąsiada bo pracuje w jakimś zakładze gdzie mają 'profesjonalnych' spawaczy i ten 'profesjonalny spawacz' wszystko sił co sie tylko dało, tak zespawal pedał ze jest krzywy i sprężyna lata, więc skrzydełka mają względem siebie luz i tylko 2 strony sie wpinają jak trzeba ... normalnie jestem nieziemnsko wku*&^*!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

5412km - dziś pierwszy raz but wypiął się samoczynnie - na podjeździe. Stwierdziłem, że przyczyną jest zużyty blok i jeszcze kilkanaście kilometrów pojeździłem, sytuacja się nie powtórzyła.

W domu po myciu roweru wpadłem na pomysł przesmarowania cranków - oto co zauważyłem:

 

p6030285jpg8li.jpg

 

- jak widać pękł :)

 

Napisałem do 7Anna, podobno klatki można kupić. Jeśli nie, dam to do pospawania.

 

Puki co założyłem nowe, model 2005 kupiony niedawno na allegro...

 

 

Łożyska można spokojnie dostać (nawet dostałem lepsze aluminiowe kapsle do zamykania ubijaków) i po wymianie są jak nowe.

 

Gdzie kupiłeś alu kapsle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że kilka dni temu kumpel na GG poinformował mnie, że jego pedał też w ten sposób strzelił - również model Chrome :) ... Dopytam go o rocznik i przebieg.

Ale to chyba nie przypadek: 3. pęknięte skrzydełko... Kumpel okrutnie psioczył na jakość Chrome'ów - przyznam, że o nich nieśmiało myślałam w dalszej perspektywie rozbudowy roweru, ale teraz już mi raczej jednak definitywnie przeszło :029: ...

Pozdrówko rozczarowane :) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...