Skocz do zawartości

[10138g] Specialized Epic FSR by worms


worms

Rekomendowane odpowiedzi

Modyfikacje 2010-full aktualny stan Waga 2010

Rama Specialized Epic FSR Marathon Frameset(miski ) 2 636

Amortyzator Rock Shox Reba Race 100mm 1 710

Podkładki BBB BHP-31 1 1/8" Carbon

Stery Tiso Euro Handy(pozostałość) 61

Mostek Syntace F99 90mm Ti 90

Siodło Salle Italia SLR TT 152

Kierownica KCNC SC Bone scandium 25,4mm 116

Manetki Shimano XT rapid Fire plus SLM760 260

Klamki XTR 2008 (policzone razem)

Chwyty ACCENT Uchwyt kierownicy Lite 130mm 14

Rogi Boplight 58

Sztyca KCNC sztyca Ti pro lite 30,9mm x 400mm 178gr 171

Korba Shimano XTR mod. FC-M970, (175mm) (44-32-22T) bez malej zebatki śrubki KCNC 757

Suport XTR FC-M970 100g policzone z korba

Przerzutka przód Shimano XTFDM761 170

Przerzutka tył XTR RD-M972 GS 178

Kaseta Deore XTR CS-M970 224g policzona z kolem

Łańcuch Shimano XTR Dura-Ace CN-7701 263

Pedały Look Quart Carbon 250

Koło Przód DT SWISS XR 4.2 32otwory +owijka schwalbe+ DT SWISS 240 S CL(756gramy) + tarcza XTR SM-RT 97 160 CL(135g) 891

Piasta DT SWISS 240 S CL 133gramy policzona z kołem

Obręcz DT SWISS XR 4.2 32otwory

Szprychy DT swiss competition Black

Opona Schwalbe Nobby NIC Evolution 26 x 2.1 488

Detka Schwalbe XXXlight 26x 1,9/2,1 104

Koło Tył DT SWISS XR 4.2 32otwory +owijka schwalbe + DT SWISS 240 S Disc CL(873gramy) + tarcza XTR SMRT-97 160 CL(135g)+kaseta 1 232

Piasta DT SWISS 240 S CL 254gramy policzona z kołem

Obręcz DT SWISS XR 4.2 32otwory

Szprychy DT swiss competition Black

Opona Schwalbe Racing Ralph 26 x 2.1 473

Dętka Schwalbe XXXlight 26x 1,9/2,1 104

Inne

Hamulce przód XTR 2008 M 975-(komplet klamki zaciski panczerze) 222

Tarcza Przód XTR SM-RT97 160 centerlock 135gramy

Tarcza Tył XTR SM-RT97 160 centerlock 135gramy

Hamulce tył XTR 2008 (komplet klamki zaciski panczerze) 247

Pancerze i Linki Avid 84

Manetka Poploc Rock Shox Reba z linką 56

Zacisk kolo przód Zaciski do kół KCNC ske wers mtb 45gr 45

Zacisk kolo tyl Zaciski do kół KCNC ske wers mtb 45gr

Zacisk sztyca KCNC screw clamp 34,9mm 11gram 11

Suma 10 843

 

 

 

 

W planie ma zakup siodełka 87gram do 300zł latają takie na allegro carbonowe, wymiana pedałów na Look-Quartz Carbon Ti MTB 198g, zakup opon Schwalbe Rocket Ron podobno waga oscyluje przy 395g, ewentualnie Maxxis-FLYWEIGHT 330g.

Chciałbym też wymienić sobie amortyzator na Sid-a i tutaj pojawia sie problem, gdyż nie wiem jaki wybrać, przede wszystkim pod względem koloru(czarno czerwony prawdopodobnie bedzie najlepiej pasował, ewentualnie czarno szary) oraz wagi. Tyle jest tych modeli team , race, WC. Ceny sa jeszcze bardziej objechane i jeszcze rocznik 2009 i 2010. Który tak naprawdę wybrać?

Ktoś mi coś doradzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że jesteś kolego z Warszawy, tak jak ja, więc może zgodzisz się mi w tym pomóc. Nie potrafię dam zakupić, wyrwać w dobrej cenie SID-a WC. Rozumiem że są dwie kolorystyki biało srebrna i czarno czerwona, nie wiem która bardziej będzie pasował. Prawdopodobnie czarno-czerwona, ale biały jest kozak. Zwłaszcza Twój rower super się prezentuje.

Jednak wracając do wawy to w jakiej cenie WC nówkę można wyrwać i czy mógłbyś mi w tym pomóc, oczywiście odpłatnie jeżeli da radę to taniej zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu skupił się na kołach a nie na np. ultra drogich pedałach. Piasty zostawiasz, obręcze na ZTR Alpine, szprychy na CX-ray/Supercompetition/ ew. Revo i zyskujesz jakieś 200-240g w miejscu, gdzie jest to najbardziej odczuwalne.

 

Rocket Rony w tej wadze będzie ciężko Ci dostać, seria na 2010 to już niestety 430-440g. A Flyweigty sobie odpuść, szczególnie przy stosowaniu z dętką. Może Geax Barro Race? <400g i całkiem znośna przyczepność.

 

Sid'a brałbym od wersji Team w górę ze względu na tłumik Blackbox, i rzeczywiście teraz można w bardzo dobrej cenie wyrwać World Cup'a z 08-09' jeszcze z alu koroną i sterówką. Problem w tym, że czarne są nieosiągalne...

 

Siodełko jeśli zmieniać to na Tune, osobiście nie wierzę w te karbonowe wynalazki z ebaya (które są za 180zł z wysyłką). ew coś takiego http://cgi.ebay.com/10-TRIGON-Carbon-Rail-Seat-Saddle-Bicycle-Road-MTB-Bike_W0QQitemZ140380776630QQcmdZViewItemQQptZCycling_Parts_Accessories?hash=item20af58a8b6#ht_9035wt_939 albo http://www.saevid.com/index_en.htm - to ostatnie kształtem jest praktycznie identyczne z SLRem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za sklep BS?

Tutaj jest WC czarny http://www.mbike.pl/Amortyzator-Rock-Shox-Sid-World-Cup-32mm-Dual-Air-%284,9116,8796%29.aspx czyżby jakas pomyłka skoro czarnych nie ma?

W dalszym ciągu brak chętnych którzy by mi sprowadzili te części za opłatą, siodełko saved by mnie interesowało.

Dziś ważyłem RR i 411g wyszło, cena 169zł, ktoś przesadził z tą kwotą.

Najwięcej można faktycznie urwać na kolach i amorku. Muszę się przygotować chyba na ten wydatek, czy koła są dostępne w pl i na jaką kwotę trzeba sie przygotować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest dostępne w Polsce, tyle, że jeżeli zdecydowałbyś na Cx-ray zalecałbym kupno np. tu http://www.starbike.com/php/suchen.php?lang=en&b=&q=cx-ray z jednego prostego powodu - w kraju-raju mamy je za 12zł/szt a na starbike są za ~8zł/szt.

 

Supercompetition są dużo tańsze bowiem po 4zł/szt, ale o 40g cięższe na komplecie niż cx-ray. Jeszcze jest opcja z Sapim laser, jest to odpowiednik Revo z tą różnicą, że podobno o wiele mniej się wyciągają co jest szczególnie ważne przy tarczach. One także kosztują 4zł/szt, są bez problemu dostępne w pl. Przy Twojej wadze absolutnie nic nie powinno się dziać ;)http://velo.pl/www/produkt/?m=14&pk=%&id=2707

 

Dystrybutora ztr podał Mati.

Edytowane przez miskov17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do SIDa WC to jakiś tydzień temu zaszokowała mnie oferta na allegro biało szarego w cenie 1899zł. A niebieski był chyba ze 100 zł tańszy... nie wiem czy to pomyłka była bo się w ten temat nie wgłębiałem, ale pewnie rozeszły się tak samo szybko jak się pojawiły.

 

Co do ustawiania amora w warszawie to jasne, można się kiedyś zgadać. W warszawie jeżdżę dopiero od ostatniego sezonu (wcześniej jura) i nie znam jakichś super tras więc można się też czasem wybrać pojeździć. Brak podjazdów mnie przytłacza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Jeszcze mam takie pytanie, jaka jest różnica miedzy RS SID WC 2009, a SID WC 2010, oraz siodełkiem Tune SpeedNeedle Alcantara Carbon Saddle 87g, a tym 109gramowym(chodzi mi o wygodę, czy są tak samo wygodne i wytrzymałe)

Mała aktualizacja fotek, ale to nie wszystko co się szykuje na ten rok.

Na wadze 2010- zmiany

przygotowanie do sezonu 2010

 

Pozdro

Edytowane przez worms
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Totalnie nie trzymało wagi, przebierałem w kilku na miejscu w Warszawie, jak się zdarzyło lżejsze to i od razu kształtem się różniło, zaplecenie w środku też miało jakieś wady. Zbyt bardzo zacząłem sie obawiać.

Teraz na na oku Tune najwyższy model, jednak też mam obawy, bo jest węższe jak mówicie i może być niewygodne.

Zresztą na Tune od dawna choruję, w tamtym roku nie udało się zmienić, może w tym roku się uda, każdy bardzo sobie też chwali wygodę, choć pewnie jest tu mowa o tych szerszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzina 23 dostałem swojego długo oczekiwanego World Cup-a. Z samego początku pojawił sie niesmak, brak pudełka oryginalnego, pompki, poplocka. Szkoda, tego się nie spodziewałem, ale co tam jest nowa zabawka i trzeba nią się cieszyć. Stan nie naruszony, foliowany i nic więcej.

Blokada z reki, jednak albo jest z nią problem, albo ciśnienia są za małe by to zadziałało, tłumienie odbicia praktycznie nie do przekręcenia, dziś już mi sie nie chce z tym bawić bo o 4 wstaję.

Rura sterowa 265mm, będę musiał przyciąć, tylko że kiedyś słyszałem że carbonu się nie kroi, teraz mam mentlik, jutro idę z tym do sklepu i zobaczę co powiedzą. Waga 1389g i tu chociaż miłe zaskoczenie, nie spodziewałem sie.

 

SD World Cup

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzina 23 dostałem swojego długo oczekiwanego World Cup-a. Z samego początku pojawił sie niesmak, brak pudełka oryginalnego, pompki, poplocka. Szkoda, tego się nie spodziewałem, ale co tam jest nowa zabawka i trzeba nią się cieszyć. Stan nie naruszony, foliowany i nic więcej.

Blokada z reki, jednak albo jest z nią problem, albo ciśnienia są za małe by to zadziałało, tłumienie odbicia praktycznie nie do przekręcenia, dziś już mi sie nie chce z tym bawić bo o 4 wstaję.

Rura sterowa 265mm, będę musiał przyciąć, tylko że kiedyś słyszałem że carbonu się nie kroi, teraz mam mentlik, jutro idę z tym do sklepu i zobaczę co powiedzą. Waga 1389g i tu chociaż miłe zaskoczenie, nie spodziewałem sie.

 

SD World Cup

ciśnienie (powietrza) nie ma NIC wspólnego z działaniem blokady - blokada jest w goleni która zawiera jedynie tłumik. nawet jeśli widelec jest pusty, bez powietrza, tłumik, czyli tłumienie powrotu, blokada i floodgate powinny działać.

wg mnie jest jeszcze możliwość że po prostu masz całkowicie otwartą regulację floodgate - wtedy nawet aktywując blokadę amortyzator ugina się jakby jej nie miał, gdyż przepustnica blokady jest praktycznie otwarta, próg czułości otwarcia jej ustawiony na bardzo czule. odblokuj widelec, zakręć floodgate - pokręć złotym regulatorkiem w obie strony a następnie blokuj widelec - sprawdź czy jest róznica w działaniu.

gdybam że jeśli jest to nowy widelec to jeśli nie jest to powyższa przyczyna to być może w tłumiku nie ma oleju lub jest go za mało.

to ze z regulacją powrotu jest problem to juz gorzej - jej zakres regulacji jest dosyć duży...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienia w komorach były żadne, nadmuchałem +70/55-, tak jak mówisz nic się nie zmieniło. Bawiłem się Fogate pokrętłem, troszkę ta charakterystyka blokady się zmieniała, ale nie na tyle bym uznał że jest zadowalająca, dużo jej brakuje do tej z Reby 07, którą posiadam.

Wychodzi na to że nowy widelec jeżeli się to nie zmieni, będę musiał serwisować, mam tylko nadzieję że dużo się nie różni od reby i poradzę sobie z nim sam.

 

Mimo wszystko podoba mi się bardzo, zwłaszcza waga, dobrze że jest na minus, a nie na plus, bo by mnie to już bardzo dobiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...