Skocz do zawartości

[10138g] Specialized Epic FSR by worms


worms

Rekomendowane odpowiedzi

Ile wyjdzie km-ow przy takiej objazdówce Kampinosu? Kiedy planujemy tam skoczyć?

Oczywiście że o nich myślę intensywnie, ale póki co czekam na siodło tune i muszę się wstrzymać z wydatkami, może pod koniec sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy... Myślę, że 70km i więcej. Ja mam świetnie obcykaną część wschodnią, czyli tą bliżej mojego domu :) Myślę, że umawiać można by się gdzieś na za miesiąc - na razie nie mam nawet amora (dojdzie w ciągu 1 tygodnia pewnie).

Edytowane przez goldbloom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziekowania za wzór rozpiski goldbloom.

 

Specialized Epic FSR

 

Bar Ends (RogiBoplight 59g

Bar Plugs (Korki do kierownicy) : -

Brake (Front) (Hamulec (Przód): XTR 2008 M 975-komplet klamki zaciski panczerze, srubki (11g) / 239g

Brake (Rear) (Hamulec (Tył)): XTR 2008 komplet klamki zaciski panczerze, srubki (11g) / 256g

Brake Levers (Klamki hamulcowe): z hamulcami

Cables (Pancerze i linki): Avid policzone w zestawach

Cassette (Kaseta): Deore XTR CS-M970 224g

Chain (Łańcuch): Shimano XTR Dura-Ace CN-7701 (+ spinka Sram) 263g

Crankset (Korba): Shimano XTR mod. FC-M970, (175mm) (44-32-22T) bez malej zębatki, śrubki KCNC, magnez kadencji Sigma 674g

Derlr (Front) (Przerzutka przednia): Shimano XTFDM761 policzona z ramą

Derlr (Rear) (Przerzutka tylna): XTR RD-M972 GS 178g, manetka Shimano XT rapid Fire plus SLM760 (130g) + linka pancerz 366g

Fork (WidelecRock Shox SID WC 100mm 2010r. Z bieżnią od sterów 1380g

Frame (Rama): Specialized Epic FSR Marathon Frameset, stery Tiso miski(2579g) ,przerzutka Shimano XTFDM761 linka manetka (328g), XTR FC-M970 suport z miskami (100g), Plastik x3 (2g), srubki x3 (4g), FSR neoprenowy ochraniacz pod łańcuch (38g) 3051g

Grips (Chwyty): ACCENT Uchwyt kierownicy Lite 130mm 16g

Handlebar (Kierownica): KCNC SC Bone scandium 25,4mm 112g

Headset (SteryTiso Euro Handy stery(pozostałość), BBB BHP-31 1 1/8" Carbon, BBB Kapsel i expander śrubka 55g

Pedals (Pedały): Look Quart Carbon 250g

Seat (Siodło): Salle Italia SLR TT 152g

Seatpost (Sztyca): KCNC sztyca Ti pro lite 30,9mm x 400mm 171g

Seatpost clamp (Zacisk sztycy): KCNC screw clamp 34,9mm 11g

Shifters (Manetki): Shimano XT rapid Fire plus SLM760 - policzone z przerzutkami

Skewers (Zaciski kół): KCNC ske wers mtb 45g

Spacers (Podkładki pod mostek): carbon BBB, A2Z(6g) - policzone ze sterami

Starnut (Gwiazdka): expander BBB(28g)-policzone ze sterami

Stem (Mostek): Syntace F99 90mm Ti 90g

Tire (Front) (Opona przednia): Schwalbe Rocket Ron Evolution 26 x 2.1 414g

Tire (Rear) (Opona tylna): Schwalbe Rocket Ron Evolution 26 x 2.1 435g

Top Cap (Kapsel): BBB carbon (6g) + śruba stal(7g) policzone ze sterami

Tubes (Dętki): Schwalbe XXXlight 26x 1,9/2,1 208g

 

Wheel (Front) (Koło (Przód)):884g

-Hub (Piasta): DT SWISS 240 S CL

-Rim (Obręcz): DT SWISS XR 4.2 32otwory

-Spokes (Szprychy): DT Swiss 32 szt

-Nipples (Nyple): DT Swiss 32 szt.

-Rim tape (Taśma na obręcz): schwalbe

- Tarcza XTR 160cl(135g)

 

Wheel (Rear) (Koło (Tył)):1010g

-Hub (Piasta): DT SWISS 240 S CL

-Rim (Obręcz): DT SWISS XR 4.2 32otwory

-Spokes (Szprychy): DT Swiss 32 szt

-Nipples (Nyple): DT Swiss 32 szt.

-Rim tape (Taśma na obręcz): schwalbe

- Tarcza XTR 160cl(135g)

 

W SUMIE (bez dodatków): 10365g

 

Misc:

Licznik: Sigma ROX 9.0 speed, cadence 89g

Lampka tylna: Cateye-TL LD 150-R 5D 3F z bateriami 49g

Lampka przednia: Cateye HL-EL-510/520 z bateriami 194g

Koszyk: Tune Saso 14g

Pompka: Topeak-Micro Rocket Carbon 76g

Podsiodłówka: Specialized z kluczami Sigma i dętką 570g

 

Mimo iż próbowałem dojść czemu waga z Excela nie zgadza mi się z tą to mi sie to nie udało, w każdym razie, może ktoś wypatrzy gdzie jest błąd.

 

Wczoraj zaliczyłem 20km i nic nie wzbudziło mojego niepokoju. Sid sprawował się bez zastrzeżeń.

Jednak mam ponownie problemy z ustawieniem ciśnień, widelec jest bardzo sztywny i mimo 50psi słabo wybiera. Mam tylko nadzieję że jest to spowodowane temperaturą: 1 stopień powyżej zera.

Jeżeli się okaże że nie to czeka mnie długa walka z właściwym doborem psi w amorze.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko mam nadzieję że się rozrusza i zacznie chodzić płynniej, przecież podobno ten nowy system BlacBox ma nam to zagwarantować. Póki co tylko widzę że tłumienie działa w całym zakresie jak zapewniają. Jednak przekręcić pokrętło to trzeba chyba mieć nie lada parę w palcach. Chciałem wyciągnąć to pokrętło by kluczykiem sobie regulować jednak mi się to nie udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamawiałem to nie do końca wiedziałem co będzie, ważne że był widelec.

Małe rozczarowanie było, że nawet pudełka oryginalnego nie było, ale waga i cena rekompensuje wszystko.

Dziś kolejne 20km cyknąłem i charakterystyka pracy dużo lepsza, troszkę z ciśnieniami sie pobawiłem, tłumieniem, oraz do końca odblokowałem widelec, wczoraj jeździłem przez nie uwagę na drugim cyknięciu blokady, na 6 możliwych(zablokowany).

Tak jak napisaliście pewnie musi sie dotrzeć, po 400km będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Worms jesli dalej jestes zainteresowany kluczem dynamometrycznym, to bede lada dzien zamawial. Cena 160zl, odbior osobisty W-wie. Klucze bylyby +/- za dwa tygodnie w zaleznosci kiedy bedzie dostawa licznikow sigmy bo wszystko bedzie szlo do mnie razem z moim zamowieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam po chwilowej przerwie.

Udało mi się kolejne gramy urwać. Wymieniłem jeszcze manetki XT na XTR-a, siodełko SLR na TUNE SPEEDNEEDLE i chyba na tym koniec. W planach sie uparłem na spd look-a najwyższy model i wymianę przerzutki przedniej. Chciałem XTR 125 gramowego, podobno nie ma szans na założenie przez spaw, Teraz pojawił się zamysł na DA7900, jednak obawiam się że bez modyfikacji, zamiany blatów nie obsłuży mi średniej i największej. Chodzą mi jeszcze po głowie rogi KCNC czerwone, tylko czy będą pasowały.

 

 

Specialized Epic FSR

 

Bar Ends (RogiBoplight 59g

Bar Plugs (Korki do kierownicy) : -

Brake (Front) (Hamulec (Przód): XTR 2008 M 975-komplet klamki zaciski panczerze, srubki (11g) / 239g

Brake (Rear) (Hamulec (Tył)): XTR 2008 komplet klamki zaciski panczerze, srubki (11g) / 256g

Brake Levers (Klamki hamulcowe): z hamulcami

Cables (Pancerze i linki): Avid policzone w zestawach

Cassette (Kaseta): Deore XTR CS-M970 224g

Chain (Łańcuch): Shimano XTR Dura-Ace CN-7701 (+ spinka Sram) 263g

Crankset (Korba): Shimano XTR mod. FC-M970, (175mm) (44-32-22T) bez malej zębatki, śrubki KCNC, magnez kadencji Sigma 674g

Derlr (Front) (Przerzutka przednia): Shimano XTFDM761 policzona z ramą

Derlr (Rear) (Przerzutka tylna): XTR RD-M972 GS 178g, manetka Shimano XTR SL-M970 rapid Fire plus SLM760 (130g) + linka pancerz 342g

Fork (WidelecRock Shox SID WC 100mm 2010r. Z bieżnią od sterów 1380g

Frame (Rama): Specialized Epic FSR Marathon Frameset, stery Tiso miski(2579g) ,przerzutka Shimano XTFDM761 linka manetka XTR(300g), XTR FC-M970 suport z miskami (100g), Plastik x3 (2g), srubki x3 (4g), FSR neoprenowy ochraniacz pod łańcuch (38g) 3023g

Grips (Chwyty): ACCENT Uchwyt kierownicy Lite 130mm 16g

Handlebar (Kierownica): KCNC SC Bone scandium 25,4mm 112g

Headset (SteryTiso Euro Handy stery(pozostałość), BBB BHP-31 1 1/8" Carbon, BBB Kapsel i expander śrubka 55g

Pedals (Pedały): Look Quart Carbon 250g

Seat (Siodło): TUNE SPEEDNEEDLE Alacantra88g

Seatpost (Sztyca): KCNC sztyca Ti pro lite 30,9mm x 400mm 171g

Seatpost clamp (Zacisk sztycy): KCNC screw clamp 34,9mm 11g

Shifters (Manetki): Shimano XT rapid Fire plus SLM760 - policzone z przerzutkami

Skewers (Zaciski kół): KCNC ske wers mtb 45g

Spacers (Podkładki pod mostek): carbon BBB, A2Z(6g) - policzone ze sterami

Starnut (Gwiazdka): expander BBB(28g)-policzone ze sterami

Stem (Mostek): Syntace F99 90mm Ti 90g

Tire (Front) (Opona przednia): Schwalbe Rocket Ron Evolution 26 x 2.1 414g

Tire (Rear) (Opona tylna): Schwalbe Rocket Ron Evolution 26 x 2.1 435g

Top Cap (Kapsel): BBB carbon (6g) + śruba stal(7g) policzone ze sterami

Tubes (Dętki): Schwalbe XXXlight 26x 1,9/2,1 208g

 

Wheel (Front) (Koło (Przód)):884g

-Hub (Piasta): DT SWISS 240 S CL

-Rim (Obręcz): DT SWISS XR 4.2 32otwory

-Spokes (Szprychy): DT Swiss 32 szt

-Nipples (Nyple): DT Swiss 32 szt.

-Rim tape (Taśma na obręcz): schwalbe

- Tarcza XTR 160cl(135g)

 

Wheel (Rear) (Koło (Tył)):1010g

-Hub (Piasta): DT SWISS 240 S CL

-Rim (Obręcz): DT SWISS XR 4.2 32otwory

-Spokes (Szprychy): DT Swiss 32 szt-Nipples (Nyple): DT Swiss 32 szt.

-Rim tape (Taśma na obręcz): schwalbe

- Tarcza XTR 160cl(135g)

 

W SUMIE (bez dodatków): 10249g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jednak ciężka sprawa z tym Tune, po wczorajszych 20km , jeszcze dziś mnie 4 litery bolą. Nie wiem ile dam sobie czasu na to siodełko, bo naprawdę będzie mi przykro się z nim rozstać, ale co zrobić jak nie będzie wyjścia.

Może ktoś z Panów ma możliwość jakby co załatwić siodło saevid http://www.saevid.com/index_en.htm Jakie byłyby jego koszta?

 

W drodze jest już DA przerzutka, a w tygodniu pewnie zamówię rogi KCNC i korki tej samej firmy. Projekt na ten sezon dobiega końca, chyba że się jakaś okazja nadarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze z pampersem, nie wyobrażam sobie jazdy bez, łzy w oczach. Z ustawieniami będzie problem, ciężko się przykręca siodełka na sztycy KCNC. Też nie wiem w którą stronę przesunąć, pochylić, bardziej chyba mi przeszkadza jego wąskość. Boję się też by nie przegiąć z siła, staram się nie przekroczyć 4Nm.

 

Wczoraj jeszcze zaczął mnie denerwować trzask, a właściwie strzelanie jakie wydobywa się prawdopodobnie na łączeniu sztycy i rury pod siodłowej, bądź siodełka. Normalna sprawa tylko jak to obejść, kiedyś czytałem o tym teraz nie pamiętam.

Edytowane przez worms
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiat sie dzieli na tych ktorym dup..a pozwala dosiadac tuna i na tych ktorym nie jest to pisane.

 

Mozesz poprobowac ale jak od pierwszego razu masz takie odczucia to moze nalezysz do tej drugiej grupy.

 

Z tego co rozmawialismy jestes zadowolony z slr, to saevid bedzie dobra opcja bo jest jego kopia, wagowo jest super nie wspominajac o kolorystce :icon_mrgreen:

 

Co do trzaskow to przy mocowaniu kcnc nie powinno byc problemu. A tak poza tym sprawdz jak masz ustawione poprzeczki mocowania siodla, czy przylegaja cala powierzchnia do pretow siodla, czy sa lekko nachylone?

 

Wyciagnij sztyce z ramy i dobrze wyczysc sztyce jak i rure podsiodlowa wraz z zaciskiem.

To miejsce mozna zabezpieczyc w roznoraki sposob, dektak, silikon, butapren...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uśmiałem się bardzo, dobry tekst zaraz na początku. Napisałem do oscara z LB, bo widzę że właśnie posiada siodło w wymarzonej kolorystyce Saevid 82g, czy byłby w stanie mi takie kupić, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Zaraz wychodzę na rower ponownie pokombinuje z ustawieniami jak się uda.

 

Podpatrzyłem jak wygląda sprawa z zamocowaniem Tune i równomiernie nie jest trzymane, ale nie wiem czy jestem w stanie to lepiej zamocować, bardziej się obawiam ostrych krawędzi, bo przeglądając stronę Saevid, natrafiłem na manualna i tam przestrzegają przed ostrymi krawędziami.

 

Fotki z zamocowania Tune http://picasaweb.google.pl/worms0708/TUNESPEEDNEEDLE#

aktualizują się więc trochę to potrwa.

 

Zaraz będzie padało i nici z roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...