Skocz do zawartości

[okulary] Rudy Project Rydon ImpactX Clear Photochromic


rymo

Rekomendowane odpowiedzi

Rudy Project Rydon ImpactX Clear Photochromic

Cena PL: 600zl

Autor znalazl za 333zl ^^

Ogolne wrazenia:

W sumie to nie do konca test a pierwsze chwile po otwarciu pudelka. Okularki bardzo mile, oprawka bardzo fajnie sprezynuje (czego nie bylo w uvex'ach race ...i zarazem bylo powodem ich zniszczenia :D ). Szkielka bardzo latwo sie wyciaga. W paczce znalezc mozna takze pokrowiec (sztywny ^^) oraz saszetke z materialu (zarazem sciereczka do czyszczenia). Warto nadmienic iz sztywny pokrowiec posiada w gornej klapie 4 schowki na soczewki.

Szyby:

Szybki sa fotochromoweczki...przezroczyste. Innymy slowy takie calodniowki, ze sie da nawet w nocy posmigac. Pierwszy test hmm sciemniaja sie..moze nie jakos strasznie, ale wystarczajaco by slonko nie razilo oczu. Kiedy sa nieoswietlone..staja sie prawie przezroczyste...ale roznice widac dopiero przykladajac kartke papieru wiec jest ok.

 

Hmm jak pouzywam to cosik dopisze.

Teraz tylko pare fotoskow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam takie same, tylko ze szkłami ImpactX Red Photochromic. Extra. Same pozytywne wrażenia. Ładnie siedzą na twarzy. Nie latają w każdą możliwą stronę. Najlepsze okulary jakie miałem. Giętkie zauszniki. Nigdzie nie uciskają. Kupiłem za 260zł z kosztami przesyłki, natomiast cena w sklepie to 600zł ;] POLECAM !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Rymo, czy możesz coś więcej napisać o tych okularach?

Myślałem o wymianie swoich Accent-ów, które mnie kosztowały jakieś 100zł, denerwuje mnie ciągła wymiana szkieł, rano rażące słońce, oraz częsta jazda w nocy. Od tego wszystkiego szkła mi się przez jeden sezon ładnie porysowały, gumki od nosków gdzieś zapodziały, a ja szukam czegoś lepszego.

Nie ukrywam że wolałbym kupić gogle do 300zł, Rudy te co posiadasz straszne pieniądze kosztują, zastanawiam się czy są lepsze od takich z wymiennymi szkłami do 300zł?

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są lepsze ? To jak przesiadka z Fiata 126p do Ferrari. Zupełnie inaczej widać przez Rude, dużo lepiej. Jakoś wykonania szyb rzuca się w oczy po pierwszym założeniu. Miałem okulary Arctic i były to jedne z gorszych okularów jakie posiadałem, nie trzymały się, latały jak chciały po głowie na zjazdach, potrafiły się zsuwać po nosie, gdy dostało się trochę potu pod noski. A Rude ? Trzymają się twardo, nic się nie zsuwa. Świetna widoczność, żadnych załamań obrazu czy czegoś podobnego. Polecam. Skoro chcesz taniej gdzieś dorwać, to może allegro i poszukaj innego modelu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za zwloke. Tak jak napisal Orzech inna klasa. Poza wiadomo szybkami mnie najbardziej rozwala elastycznosc ramki. Nic nie trzeszczy jak zakladam..milo sie rozgina (a to wlasnie najczestszy powod mojego psucia okularow). Co do wymiennosci. Te tez maja wymienne szybki :) Mozesz kupic ten model...ale z normalnymi szybami bez fotochromow. Taniej wyjdzie...ale hmm mi sie podoba zabawka zwana fotochromy :)

Zreszta pokrowiec ma miejsce na 2 dodatkowe komplety szybek wiec smialo mozesz przebierac wsrod wieeeelu szyb. To nie tak jak u uvex'a ze rynek szybek zamiennych nie istnieje (o czym sie przekonalem na wlasnej skorze ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi sie namówić żonę by mi doradziła i pojechałem przymierzyć kilka par okularów. Znalazłem miejsce gdzie są wszystkie dostępne modele od RP. Po dłuższej chwili wspólnie ustaliliśmy że zakupie Ekynox Sx, model Withe:

http://www.rudyproject.pl...oxsx_racing.jpg

 

Szkła w komplecie to: Laser Blue + Racing Red, teraz czekam na dostawę, mam nadzieję ze w tym tygodniu już będę się nimi cieszył.

W planach jakby te szkła nie wystarczały mam Yellow, jazda w lesie, wieczory, oraz Multilaser Red z ciekawości.

Czy szkiełka po za sezonem mniej kosztują, bo teraz minimalny koszt to 120zł za yellow i 240 za multilaser red?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • 4 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...