Skocz do zawartości

[9445g] Radon ZR Litening by Ślawus


Ślawus

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

ramę mam już rok, i jak na razie jestem zadowolony, jeździ mi się na niej bardzo dobrze, a pozycja jaką zajmuję na rowerze jest dla mnie idealna. Sztywność ramy dla moich ~85kg jest IMHO wystarczająca.

 

zdjęć na terenowych oponach nie mam, mogę zrobić, ale to dopiero gdzieś na początku lipca, bo w tej chwili sesja trwa w najlepsze (ja we Wrocławiu, rower w Jeleniej Górze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Rower ma już ponad rok i chociaż ilość kilometrów niezbyt duża (~2500km), to o kilku rzeczach mogę już napisać jak się sprawują.

 

- owijka SILVA, waga rewelacyjna, komfort jaki oferuje do przyjęcia, ale często trzeba ją poprawiać, klej jest bardzo słaby i nie trzyma. dlatego chciałbym abyście polecili jakieś lekkie gripy, ewentualnie sprawdzoną owijkę (nie musi być aż tak lekka).

 

- siodło Selle Italia SLR TT, waga odbiega i to w znaczny sposób od deklarowanych 135g (u mnie 148g), a do tego nie jest zbyt wygodne (nie spodziewałem się kanapy, ale np. Tune speedneedle jest dla mnie wygodniejszy i lżejszy, a w sumie nie wiele droższy). Wiadomo, że siodło to indywidualna sprawa, chociaż jak na razie nie zamierzam zmieniać, gdyż już się do tej deski przyzwyczaiłem.

 

- opony Michelin XCR A/T, bardzo wysokie opory toczenia na asfalcie, szybko się ścierają, a w terenie nie dają mi poczucia pewności, jakie miałem na Panaracer fire xc pro.

 

- RS Reba - do jakości jego pracy i sztywności nie mam większych zastrzeżeń, jednak nie zadowala mnie fakt, że amor pewnie znowu wyląduje w serwisie (ze względu na brak blokady), a to wg mnie jak na tak niewielki przebieg (~amor ma około 1500km) jest powodem do rozczarowania - w końcu to już drugi raz w ciągu roku.

 

- Avid SD 7 - cały komplecik rewelacyjny, bardzo dobrze się spisuje i bardzo fajnie hamuje.

 

- ubijaki, jak dla mnie rewelacja, działanie w błocie ekstra, nie dostały jak na razie luzów, poza tym ważą tyle co nic ;)

 

- Kierownica KCNC Sc Bone scandium - Bardzo szeroka i wygodna, przez co prawdopodobnie, rower już niedługo będzie bez rogów gdyż ich po prostu nie używam. Wystarczająco sztywna.

 

jak na razie tyle uwag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do owijki to mam Meridę - looknij sobie w moim temacie. Po zamontowaniu jej jeszcze zimą do teraz nie miałem potrzeby jej poprawiania czy oklejania na nowo. Nie płowieje (mam kolor czerwony) szybko i nie wyciera się tak jak to nie którzy pisali.

Mam nawiniętą jedną warstwę... . Waga kompletu z 4 paskami taśmy dołączonej do zestawu - 14g. Boli ?

 

Z gripów to ponoć nowe Bontrager'y są w pysię...nie miałem jednak okazji się przejechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 6 lat później...

W rowerze zaszły pewne zmiany (zmieniłem hamulce z V-Brake na tarczówki, a co za tym idzie również koła).

 

Bar Ends (rogi): Con-Tec 59g
Brake: (Front) (Hamulec Przedni): Shimano SLX M675 z adapterem - 310g
Brake: (Rear) (Hamulec tylny): Shimano SLX M675 z adapterem – 323g
Brake Levers (Klamki): Shimano SLX M675
Cables (Pancerze i Linki): Shimano XTR - 96g

Cassette (Kaseta): XT CS-M770 11-32- 264g

Chain (Lancuch): shimano CN-HG93 + spinka srama - 280g

Crankset (Korby): Shimano XT - FC-M760 - 865g
Derlr. (Front) (Przerzutka przednia): Shimano XT FD-M771 - 161g
Derlr. (Rear) (Przerzutka tylna): Shimano XTR RD-M953 krótki wózek - 200g. 
Fork (Widelec): RS Reba SL + gwiazdka- 1696g
Frame (Rama): Radon ZR Litening - 1502g
Grips (Gripy): Boplightki 50g
Handlebar (Kierownica): KCNC SC Bone scandium 31,8 - 124g
Pedals: (Pedaly) - Crank Brothers Egg Beaters SL - 264g. 
Rotors: (Tarcze ham.): Shimano SM-RT56 180mm + Shimano SM-RT56 160mm – 282g

Seat: (Siodlo): Selle Italia SLR TT - 148g
Seatpost (Sztyca): Smica Lite Pro 350mm 31,6 - 252g 
Seatpost Clamp (Zacisk Sztycy): BBB - 23g

Shifters (Manetki): Shimano LX SL-M570 '04 bez monitorków - 217g. 

Skewers (Zaciski kol): BBB WHEELFIXED - 68g
Stem (Mostek): Smica Race Lite 110mm 31,8 - 112g. 
Headset (Stery): KCNC Kudos Q1 - 90g

Tire (Front) (Opona Przednia): IRC smoothie 1.25 / Maxxis IKON 26x2.0 - 343g/559g

Tire (Rear) (Opona Tylna): IRC smoothie 1.25 / Maxxis IKON 26x2.0 - 345g/561g
Tubes (Detki): Panaracer R'AIR / Maxxis Fly Weight- 146g/188g
Wheels (Kola): Bontrager Race X Lite Disc 1570g

-

Suma (specyfikacja asfaltowa/terenowa): 9790g/10264g 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...