Skocz do zawartości

[łańcuch]pytanie dotyczące rdzy


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mam problem z łańcuchem a mianowicie z rdzą na nim.O koło 3 miesięcy temu złożyłem sobie rower (kupiłem:łańcuch,kasetę,piaste,korbe).Postanowiłem go trochę podczyścić,

nabyłem maszynkę do rozpinania ogniw a także oliwke(finish line) i to czyszczenia benztne ekstrakcyjną.Gdy rozkułem łancuch zobaczyłem na nim rdzę(w niektórych miejscach),włożyłem go do butelki z benzyną,pomieszałem trochę i włożyłem go do następnej butelki z benzyną ,w tej siedział około 5 godzin.Wyjołem go i zobaczyłem rdzę jest w niektórych miejscach.

 

Co mam zrobić???????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie polecam czyszczenia benzyna...... najlepsze sa specjalne odtłuszczacze ewentualnie nafta, wez sobie kubeczek po lodach, nalej troche, i nawet nie odpinajac lancucha wkladaj po kawalku i czysc szczoteczka, czekaj az wyschnie i od razu smaruj, nie wiem czy ta rdze da sie jakos usunac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja właśnie włożyłem w beznyne i zardzewiał .Co mam teraz zrobić kupić sobie nowy czy coś zrbis z tą rdzą (jest jej troche ale nie duzo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprostu czyszczenie nie polega na samym trzymaniu w benzynie!!!!!, po czyszczeniu ( co zajmyuje 5 minut ) trzeba nasmarować, poza tym jakl łańcuch jest zardzewiały to ani benzyna ani ropa czy nafta nic nie pomoże bo nie jest przecież odrdzewiaczem!!!!! jak łańcuch jest ostro zardzewiały to wypłukaj go tak jak w bezynie tylko Coca-Coli. będzie wtedy bez rdzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sproboj z odrdzewiaczem i jak sie uda odrazu nasmaruj ! jesli bedzie w kiepskim stanie pomoze jedynie kupno nowego lancucha i uwaga na przyszlosc :)

 

dokładnie, Cola jest chyba najtańszym odrdzewiaczem na rynku, i do tego bardzo skutecznym!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

butelki z benzyną ,w tej siedział około 5 godzin.Wyjołem go i zobaczyłem rdzę jest w niektórych miejscach.

 

Ile :?: :!: :!:

 

Przeciez ekstrakcyjna wysusza jak diabli. Kapiel pol godzinna w zupelnosci wystarczy przy bardzo brudnym lancuchu. Nic dziwnego ze zardzewial. Przy lancuchach stosunkowo czystych wystarczy kilkominutowe (2-5 min) trzepanie w butelce. Potem od razu lancuch na smarowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A czy ten łańcuch jest dobrze umyty.Wlałem troszeke oliwki do jednego ogniwa i lżej chodzi od pozostałych (czy jest możliwość że jest tam piasek albo dobrze się nie umył-łańcuch)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Z góry dzięki za tak szybką odpowiedź(pozytywnie dździwiony)

 

Mogło tak być ,że rdza była przed tem na łańcuchu

 

A może zamiast coca coli kupić odrdzewiacz????

 

Włożyć do butelki z np.coca colą i mieszać z 5 m inut potem wyjąć i nie będzie rdzy?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry dzięki za tak szybką odpowiedź(pozytywnie dździwiony)

 

Mogło tak być ,że rdza była przed tem na łańcuchu

 

A może zamiast coca coli kupić odrdzewiacz????

 

Włożyć do butelki z np.coca colą i mieszać z 5 m inut potem wyjąć i nie będzie rdzy?????

 

możesz i odrdzewiacz , ale zapłacisz więcej a pewności że będzie skuteczniejszy niebędziesz miał. Coca-Cola jest bardzo dobra do odrdzewiania, był nawet kiedyś test odrdzewiaczy w Bike Boardzie i Cola zdobyła chyba nawet pierwsze miejsce 8) :mrgreen: :grin: możesz spróbować z butelką i Colą w środku, z tym że w tym przypadku możesz ( nawet powinieneś ) poczekac dłużej niż 5 minut, w Coli na pewno Ci łańcuch niezardzewieje.

 

ps. poza tym pieczołowicie smaruj łańcuch to taka sytuacja się nie powtórzy.

 

[ Dodano: 2005-05-15, 22:40 ]

pps. po tym zabiegu Cola oczywiście do picia raczej się nie nadaje :mrgreen: :mrgreen: :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale starcza na dosyc dlugo kupiona buteleczka

Z tym sie zgodze swoją kupiłem ponad rok temu oliwki uzywałem dosć często i teraz sprawdziłem i jest około 30 ml a sama buteleczka ma 60 i zapłaciłem za nią coś ponad 20 zł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...