Skocz do zawartości

[łańcuch]pytanie dotyczące rdzy


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Myślę że jeżeli jest tam piasek to nawet lepiej bo dokładniej wyszoruje łańcuch, zetrze rdzę i dobrze oczyści. Potem tylko dokładnie wypłukać. Mnie przeraża tylko ślęczenie xx minut nad łańcuchem szorują go szczoteczką do zębów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Nierzadko jest tak, że lepiej jest mieć nieco zardzewiały łańcuch, niż mieć go całego wymazanego w towocie (widziałem już taki napęd). Smar i piasek będą działały jak szlifierka na napęd... Poza tym warto też zwrócić uwagę na to, że to co widzimy jako rdza (rdzawy nalot) nie oznacza od razu korozji i tego, że zaraz się łańcuch rozleci. To nie jest blacha sprzętu agd, która leży ciągle pod chmurką przez kilka lat i skoroduje ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość R3surrection

haha pokazuje niby rok 2009 a teraz 2005 xD nvm jaja są na forum

 

 

ja zawsze używam rholoffa albo zielonego finisha. A że nalot jest na bocznej części łańcucha(przy sworzniach, bo resztę mam cynkowaną) to co z tego? nie ma to ABSOLUTNIE wpływu na pracę i jazdę. Sworznie mają być cacy i ot cała filozofia, a czyszczę poprzez shake w bidonie tylko i wyłącznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przeczytałem pierwszą stronę ale nie chce mi się czytać wszystkich stron ....a chciałem powiedzieć tyko tyle,że na noc włożyłem łańcuch do butelki z rozcieńczalnikiem i na drugi dzień rudyyyy :/

Wszystko przez to,że wcześniej oliwiłem go Finish Line-CROSS-COUNTRY na trudne warunki atmosf...

Nie dało się tego wypłukać to mówie zostawie na noc,rano będzie ok....

teraz już się męcze dwie godziny płukaniem w piasku,proszku,wd40 i troche tej rdzy zeszło...

Jeszcze musze przejechac szczotka na wiertarce i powinno byc ok.

....gdybym to wiedział wcześniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Szczotką na wiertarce? Kiepski pomysł. Po takim zabiegu łańcuch będzie dużo szybciej rdzewiał bo jeśli ma jakąkolwiek powłokę to ją zedrzesz. Nasmaruj i idź pojeździć a rdzawy nalot sam zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Myślę że powinieneś wziąć do ręki jakikolwiek odrdzewiacz w sprayu bądź w płynie, usunąć te resztki rdzy (wytrawić), dobrze umyć łańcuch pod bieżąca wodą, tak aby wypłukać resztki odrdzewiacza i w miare szybko go wysuszyć.

 

Następnie wziąłbym ten łańcuch i wrzucił do garnka z olejem spozywczym ( takim do smażenia frytek ;), postawił na ogniu i wygotował, ewentualnie jeśli masz dostęp do oleju przekładniowego to najlepiej wygotować właśnie w takim.

 

Sposób ten pozwoli wypłukać z łańcucha resztki rdzy i piasku a jednocześnie zabezpieczy łańcuch przed korozją i nasmaruje go, penetrując do wewnątrz.

 

Po wyjęciu łańcucha musisz go wytrzeć suchą szmatkątak by nic z niego już nie kapało.

 

Łańcuch możesz zabezpieczyć i nasmarować również jakimkolwiek preparatem, dobrze by preparat posiadał jakiś dodatek w formie stałych cząsteczek np. dwusiarczek molibdenu, grafit. Dodatek taki pozwoli smarować łańcuch nawet gdy nie ma na nim oleju i przedłuży jego żywotność.

 

Są również do kupienia smary i oleje typowo do łańcuchów.

 

Poniżej kilka przykadów:

 

- CRC 2-26 - doskonale zabezpieczy łańcuch na zimę, zwłaszcza jeśli rower przechowujesz w wilgotnym miejscu CRC 2-26

- CRC 3-36 - do smarowania i zabezpieczenia CRC 3-36

- CRC 5-56 - do smarowania i zabezpieczenia + dodatek stały CRC 5-56

- Ambersil Chainspray Ambersil Chainspray

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka stricto przyrodnicza-Coca Cola posiada w sobie kwas fosforowy,ktory rowniez zabezpiecza stal antykorozyjnie.Najprostszy domowy sposob,oczywiscie na elementy ktore w zaden sposob nie sa narazone na obciazenia cierne. A i kibel ponoc sie swietnie nia czysci..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch tak szybko nie rdzewieje, zdążymy przynajmniej dojechać do domu umyć go (jazda w deszczu- błoto) I nasmarować, jeśli to nie działa to

mój łańcuch dawno by zardzewiał i rozsypał się. A teraz jak już się pojawiła rdza no to nie ma innego wyjścia chyba, trzeba kupić łańcuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mi łańcuch zardzewiał tal i to w bardzo krótkim czasie:

Pojechałem na maraton do lublina gdzie było błoto, przed startem łańcuch był ok czysty piękny ale na mecie patrze a na łańcuch naszedł taki rdzawy nalot.

Jak to możliwe że w niecałą godzinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...