Skocz do zawartości

[amortyzator przod] Rock Shox Dart 3 - proszę o opinie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Planuję zakup amorka przedniego. Czytałem wiele wątków na tym forum oraz na innych stronach i myślę nad Rock Shox Dart 3.

Czy ktoś mógłby podzielić się opiniami o użytkowaniu, szczególnie dla osób cięższych -ok 90 kg. Styl jazdy maratony, troche XC.

 

Ponadto, czy taki model pozwoli mi w przyszłości zamontować tarcze np. Avid Juicy 5?

http://www.allegro.pl/item342382879_rock_s...r_gratisy_.html

 

Dzięki za pomoc i pozdrawiam:

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten amorek w swoim krossiku i mam pare zastrzeżeń :

- jest dość twardy jak na moje 75kg moze na 90 bedzie w sam raz

- strasznie czuly na zanieczyszczenia, raz czy dwa przejade przez kałuże o którą nie trudno w górach i robi się jeszcze bardziej twardy . Probowałem zaadaptować gumowe osłony na lagi ale nie udało mi się ze wzglęgu na budowe simmeringu uszczelniającego

- cięzki, ale to mozna mu wybaczyć ze względu na cenę

Do zalet mogę zaliczyć:

+ blokadę skoku, z regulacji szybkosci odbicia praktycznie nie korzystam .

+ łatwe serwisowanie, bo budowa tego RS jest prosta jak budowa cepa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz się rozglądnąć za SR Suntour w tej cenie.

 

Ja mam EPICONA L.O.D. i jest bardzo dobry pod twoją wagę powinien się nadać i jest lżejszy !!!

 

daję Ci tu linki do mojej oceny i porównania i test kolegi który testował dokładnie ten amor który ja mam w swoim biku

 

 

 

http://www.forumrowerowe.org/index.php?sho...23665&st=20 - moja ocena sprzętu

 

http://www.forumrowerowe.org/index.php?showtopic=35879 - test kolegi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ile chcesz kupic tego amora? Mniej wiecej po takiej cenie jak na allegro = mniej wiecej 400 zl? Jesli tak to odpusc sobie i poszukaj czegos w tym stylu

http://www.allegro.pl/item340719072__manit...0g_okazja_.html

 

Kosztuje kolo 500 zl. Sprzedajacy napisal, ze cena do negocjacji wiec moze byc cos urwal z niego, a będzie raczej pracował lepiej niż ten dart. No i będzie ważył ponad pół kilo mniej :P Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skareb dla osoby 90kg? no nie wiem. jesli ktos sie zdecyduje, to efekty ujezdzania prosze wrzucic na ypuitube, wszyscy sieposmiejemy :).

 

 

Tasok: nie jezdzilem na epiconie, dlatego nie komentowalem, chociaz zgadzam sie z bogus92. po prostu za tymi widelcami ciagbnie sie "smrod" marki. zaden poprzedni produkt nie dzialal sensownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uchmanek

 

Z tym się muszę niestety zgodzić SR SUNTOUR nie mam najlepszej renomy jako firma !!!

 

Ale od jakiegoś czasu się coś wzięli za siebie myślę że EPICON będzie lepszy od DART 3 ale jeden woli ten, drugi tamten amor i po sprawie

 

Nie do końca rozumie tego zdania "żaden poprzedni produkt nie działał sensownie." jak będziesz to proszę wytłumacz mi to !!!

 

Sam nie mam Bóg wie jakiego doświadczenia ale coś tam mam i uważam że EPICON pracuję na 4+ może 5- (za te kasę - oczywiście) i troszkę lepiej od EPICONA

ale z resztą EPICON jest bardziej pod enduro i freeride, a DART 3 pod XC więc wykłócanie się który jest lepszy sensu nie ma !!!

 

Tyle z mojej strony, jak ktoś chce pogadać to zapraszam na gg 9719403 !!!

 

:):D:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na Rock Shox Dart 3. Znalazłem dobrą aukcję na allegro:

http://www.allegro.pl/item342382879_rock_s...r_gratisy_.html

 

Czy znacie może inne sklepy, gdzie mogę kupić ten amorek w podobnej cenie. BTW nie widać w sklepach Dart 3, nie wiecie dlaczego?

 

Pozdr.

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumie tego zdania "żaden poprzedni produkt nie działał sensownie." jak będziesz to proszę wytłumacz mi to !!!

 

te widelce sr'a z ktorymi mialem kontakt mialy absurdalne wartosci tlumienia, co powodowalo, ze widelec chodzil... bezsensowanie. niby twardosc odpowiednia, buja przy sprincie, podjazdach, nurkuje przy chamowaniu, ale za bardzo nie wybiera. szczegolnie przy serii szybkich wyboi.

 

a propos marki: rst ma ten sam problem. zrobili kilka sztuccow wygladajacych dosc sensownie, a ludzi boja siekupowac. kiedy osoba wydaje spore w swoim poczuciu pieniadze, woli nie ryzykowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem posiadaczem Darta 3.

Wczoraj wróciłem z przejażdzki po górach i amorek sprawował się wyśmienicie.

Przy szybszych zjazdach bardzo dobrze zbiera małe jak i duże nierówności.

Kumpel w Kross A6 miał EPICONA i też jakoś chodził, ale bardziej sztywniacko.

Jazda na tym amorku to dla mnie przyjemnośc :wallbash:

 

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam pytanko, czy RS Dart 3 będzie sensownym wyborem dla osoby o wadze ~60kg? Bo z tego co czytałem to twardy jest... A zamiast tego można kupić chociażby XCR'a + Avid SD7 ;P , może bardziej będzie się opłacać ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dart3 jest twardy jak kołek osinowy. Ja swoimi 70kg nie mogłem go wbić na więcej niż 4-5cm choć starałem się jak mogłem.

 

Ale dla kogoś kto wcześniej miał makrokesza (np Trooper) jest to świetny sprzęt.

 

Mój brat kupił sobie Krossa z dartem i jest bardzo zadowolony - ugina się na każdej dziure. Tylko że on waży prawie 90kg....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waże 70 kg.

kupiłem krossa a6 2008 i miałem ten amorek. z początku klnęłem go, bo sztywniak jak cholera, a przesiadłem się z miękkiego amorka. ręce bolały mnie po każdym maratonie;/

 

ale problem rozwiązał się sam (?) po ok. pół roku zaczał działać i szczerze to teraz jestem happy z niego;] działa bezproblemowo, wszelkie nierówności amortyzuje idealnie. Pierwszy w rowerze do wymiany miał być amorek, ale myślę że jeszcze na nim trochę pojeżdżę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...