Skocz do zawartości

[7965,6g] No Saint MaxAri R by maniak


Maniak

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • Mod Team

To zależy o jakiej wygodzie mówimy.

Do ścigania na pewno są wygodne. Są znacznie szybsze niż tradycyjne manetki. Mają dobrą gumę, dają pewny chwyt. Są lekkie, proste w budowie i nie wymagają wiele troski.

Brakuje im możliwości zmiany biegu podczas hamowania jak ma to miejsce w zwykłych manetkach, da się ten manewr wykonać (max 1-2 biegi) ale nie jest to zbyt wygodne. To chyba ich największa wada jak na razie.

Pominę tu kwestię mikroregulacji bo ma to swoje zalety i wady warunkowane rodzajem użytkowania. Uważam ze jest to akurat raczej dla nich na plus.

Byłem zwolennikiem tradycyjnych manetek, jednak dla mnie gripshifty mają obecnie więcej zalet niż wad.

Poza tym po długiej ostrej jeździe w górach, miewałem czasem na tyle zdrętwiałe palce ze miałem problem z przesunięciem dźwigni manetki. Może się to wydawać śmieszne ale naprawdę takie zdarzenie miało miejsce. Tutaj nie ma szans żeby coś takiego się przytrafiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • Mod Team

Cena.. hym. Ciężko to określić bo rower ewoluuje cały czas. Ogólnie jego wartość przedstawia się na poziomie ok 15tys zł.

Nie planuję wymieniać nic w najbliższym czasie. Jeśli o wagę chodzi czuję się spełniony. Lżejsze części bywają zawodne a rower służy do ścigania i to ostrego. Nie mogę sobie pozwolić na defekty z powodu przelajconych komponentów.

Wiec tak np. opony się nie sprawdziły okazały się za delikatne i na 3dniówce załatwiłem obie. Podobnie siodło dokonało żywota częściowo z mojej winy a częściowo też z powodu wcześniejszego uszkodzenia przy upadku 9 do obejżenia w galerii LB).

Obecnie waga poszła w górę na rzecz pancernego SLR'a TT i Nioby Nick'ów UST.

Zobaczymy.. jak w tym sezonie będzie czas na poważniejsze ściganie może coś się zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Pedały mają wagę xtr :) jak zmienię to tylko na xtr i to raczej z fanaberii niż potrzeby. Cranki do mnie nie przemawiają. Poza tym działanie shimano jest nie do pobicia.

A co do kół jeździłeś na slr'ach? ;) Ja braku sztywności nie zauważyłem, może i owszem felga jest o kilka mm węższa od starych modeli wiec może jest mniej sztywna ale naprawdę ciężko coś takiego odczuć. Zresztą jeździłeś kiedyś na slr'ach? ;) Nie dam sobie złego słowa powiedzieć. Jak na razize zero problemów i cenię je sobie za ich pancerność. Uszkodziłem jedną szprychę w bardzo paskudny sposób. Wykręciłem ją i... szok - koło nadal proste. Jeździłem tak chyba 2 tygodnie i nic się nie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Może gdy sprawdzę empirycznie to się wypowiem. Całkiem możliwe że jest tak jak mówisz. Ale na chwile kiedy je brałem taki zestaw był trudno dostępny i sporo droższy (jeżeli brać pod uwagę piasty choć dorównujące SLRom).

Bardziej natomiast interesowałby mnie jakiś porządny test porównujący parametry takich kół. Również w kwestii wytrzymałości.

 

Dodam tylko ze nie brakuje mi sztywności. Może gdybym był cięższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Mod Team

No niestety. Trochę z mojej winy bo to siodło bardzo nie lubi uderzeń o samą krawędź a już wcześniej przy dość groźnym upadku nieco się "nadpękło". Cóż życie. Mimo to jeździło się na nim rewelacyjnie i kupie je po raz drugi jeśli będę miał okazje.

Pozdrawiam wszystkich lajtujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • Mod Team

Mały update:

Bar Plugs: (Korki Kierownicy) - Soul Kozak - 4,8g

Brake (Front): (Hamulec przedni) – Avid Juicy Ultimate 08' w/Ti&alu bolts, KoolStop alu pads 207,3g

Brake (Rear): (Hamulec tylny) – Avid Juicy Ultimate 08’ + adapter w/Ti&alu bolts, koolstop alu pads - 240,5g

Rotors: (tarcze hamulcowe) – Avid G2 - 201g +12g Ti bolts

Cables: (Pancerze i linki) – Nokon Red 29,5g + linki 20,3g = 49,8g

Cassette: (Kaseta) – Shimano XTR 970 - 221,8g

Chain: (Lancuch -) Shimano XTR 2007 (CN-7701) 102-links (spinka SRAM gold) - 259,2g

Crank Set: (Korba - Shimano XTR 2006 172,5mm +suport , czerwone alu śruby a2z 789,0 g

Derlr (Front): (Przerzutka przednia) - Shimano XTR 2007 Down Swing (FD-M971) bolt tuned - 144,6g

Derlr (Rear): (Przerzutka tylna) -SRAM X.0 - Medium Cage 2008 ,Blackbox wheels, alu bolts - 186,8g

Fork: (Widelec) – Rock Shox SID WorldCup 2009 - 1466,4g

Fork Shifter: (Manetka widelca) - Pushlock + Nokon - 48,2g

Frame: (Rama) – No Saint MaxAri R Carbon 19’ (black/white) - 1037,8g

Grips: (Gripy) - No-Name piankowe - 14,9g

Handlebar: (Kierownica) – Easton EC90 XC SL 560cm 25,4 - 101,1g

Headset: (Stery) – Boplight tuned - 72,2g

Pedals: (Pedaly) – Shimano PD-M540 tuned - 329,4g

Seat: (Siodlo) - TUNE Speedneedle Le - 97,9g

Seatpost: (Sztyca) –Thomson Masterpiece +Ti kit +carbon kit31,6mm/350mm - 159,6g

Seatpost clamp: (Zacisk sztycy) – Extralite - 12,0g

Shifters: (Manetki) –Sram X.0 Gripshift 3x9, alu bolts - 168,2g

Skewers: (Zaciski kol) – Tune AC 16+17 red - 52,4g

Spacers: (Podkladki pod mostek) – Soul Kozak 15mm , 10mm - 6,8g

Starnut: (Gwiazdka) – no name - 9g

Stem: (Mostek) – Syntace F99 105mm + syntace Ti bolts - 97,0g

Tire (Front): (Opona przednia) – Schwalbe Rocket Ron 2.1 Evo - 384,2g

Tire (Rear): (Opona tylna) – Schwalbe Rocket Ron 2.1 Evo - 382,4g

Top Cap: (Top cap) - Extasy + alu bolt - 5,6g

Tubes: (Detki) – Schwalbe XX-Light 2szt. - 182,6g

Wheels: (Koła) – Mavic Crossmax SLR - 1570,2g

Others: (inne) – śruby i uchwyty przewodu hamulca - 6,3g +3,4g ślizg

 

Razem: 8534,6g

 

Z powrotem zawitało siodło Tune Speedneedle tym razem w wersji Le :P dodatkowo sztyca dostała w pełni carbonowe jarzmo co razem z tytanowymi śrubami dało jej wagę 159,6g.

Tarcze Accenta sprawowały się świetnie przez cały okres ich użytkowania aż do ich zwykłego zużycia, zastąpiłem tymczasowo Avid'ami do czasu aż zamówię tarcze Hope'a.

Kółeczka KCNC to totalna klapa po jednym błotnym maratonie gdy wyschły stanęły na amen, obecnie dobijam oryginalne a docelowo leżą na półce black boxy i czekają na nowy sezon.

W pedałach łożyska praktycznie już wyzionęły ducha (3sezon), tymczasowo wrzuciłem inne nie zużyte ale i nie tuningowane 540 do czasu aż będą dostępne xtr'y 980.

Avidy trafiły na serwis z powodu zużycia wewnętrznych elementów klamki, obecnie działają jak dawniej, myślę o zmianie na formulę R1 co pozwoli zrzucić ok 100g

Na potrzeby projektu przewiduję też zakup opon o wadzę 285g co razem z hamulcami powinno dać wagę w okolicach 8,2kg

 

 

 

Fotki w konfiguracji startowej (8917g):

-koszyk Elite Patao 58g

-Opony Geax Gato TNT 1,9 572g, 582g +płyn 130ml

 

dsc38511.jpg

 

dsc38641.jpg

 

dsc38271.jpg

 

dsc38621.jpg

 

dsc38691.jpg

 

dsc38361.jpg

 

dsc38321.jpg

 

dsc38471.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...