Skocz do zawartości

[7965,6g] No Saint MaxAri R by maniak


Maniak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Tak tak, będą koła na carbonowych 200gramowych obręczach tune'a i szytki dugasta i korba thm clavicula, do tego od niechcenia wrzucę komponenty schmolke, myślę ze waga w granicach 6,5kg... a tak wracając na ziemię i bardziej serio...

Obawiam się że, możesz czuć się zawiedziony. Budżet został nadszarpnięty zakupem ramy na tyle że muszę zrezygnować w tym roku z wszelkich fajerwerków. Nie będzie już takiego blink-blink effect, high-endowych customowych części ani pędzenia za wagą, znudziły mnie też już drobne upierdliwości lekkich części.

Postanowiłem że, postawię na bardziej klasyczne, stonowane wzornictwo, bardziej ponadczasowe, zero kompromisów w funkcjonalności i działaniu, co może się też odbić na wyglądzie, waga natomiast ma być po prostu sensowna, kilka rzeczy koncepcyjnie diametralnie innych niż w no-saincie. Mogę powiedzieć że nadal będzie to HT 26er, bo 29 mnie nie przekonało a 650b jeszcze jest ciut w powijakach, myślę ze za 2-3lata przesiądę się na 27,5 , obecnie mam za dużo części do 26 aby z tego rezygnować. Puki co muszę się skupić na sprzedaniu części i treningowego Authora aby odzyskać płynność finansową.

...ale koła na szytki i dugasty wcale nie są takim niemożliwym scenariuszem :D

 

Edytowane przez Maniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniak, ja wejście do forum mam ustawione przez Twój wątek ze stroną nr 13 ze zdjęciami "no sainta" .

Na początek popatrzę na fotki, poczytam po raz n-ty skład i wagę. Później dopiero biorę się za przeglądanie działów.

Gratki za sprzęt i czekam z niecierpliwością na zdjęcia nowego nabytku.

Może kiedyś (w przypływie rowerowej odwagi) sam tu wstawię swoje "dzieło" a raczej mało udolną podróbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mod Team

No-saint chyba pójdzie pod młotek, nie wiem czy na części czy spróbować go sprzedać w całości chyba czas się z nim pożegnać..

A tu mała zapowiedź "nowego", dzisiaj akurat przyszło zamówienie :

dsc3903mini.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba lepiej na części. Może i dłużej zejdzie sprzedaż poszczególnych elementów, ale cena powinna być lepsza niż za całość - jednak niewielu stać na takie wypasione dwa kółka.

No i można by wtedy zostawić koła do nowego projektu - skoro twierdzisz, że zostajesz przy 26-tkach, chyba że planujesz zakup czegoś jeszcze lepszego... (karbon?)

A pudło RS w tyle to przypadek, czy też masz już nowy amortyzator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Napisano (edytowane)

Klasycznie mają 175mm, do tej pory jeździłem na 172,5mm ale myślę że nie zrobi mi to jakiejś znaczącej różnicy.

Szkoda że RS nie robi amorków w takim wybarwieniu tj. metalicznym, z 6lat temu była taka edycja sida wc z takim malowaniem teraz tylko do wyboru biały i czarny.

Edytowane przez Maniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslisz, ze mala roznica na 2,5mm? w kolarce mam 172,5 i jezdzilem tylko nia ostatnie pol roku, dzis siadlem na mtb 175 i wygodna kadencja to roznica 10obr/min - wg mnie bardzo duzo, az bylem w szoku, ze tak mocno wplywa dlugosc korby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Napisano (edytowane)

Cox, też widziałem ten wideł, fajny, chciałbym coś takiego wstawić, szkoda że sid/reba nie są dostępne w takiej wersji, jak zobaczysz który model kupiłem to też by Ci się żal zrobiło go rezać nowego :D. Ten co będzie myślę że też będzie pasował, chociaż zmienia linię stylistyczną całego roweru w trochę innym kierunku niż planowany, mimo to jej nie burzy. Sami ocenicie jak wam się to wizualnie podoba, z pewnością nie krzyczy "patrz na mnie" tak bardzo jak poprzednik.

 

Nabial, na pewno masz rację ale mam w innym rowerze 175mm i prawdę mówiąc ja akurat nie czuje różnicy przy zmianie, mam już chyba za mocno wyrobione przyzwyczaja kadencyjne z szosy i ostrego koła, po prostu siadam i jadę w sposób dla siebie naturalny, resztę pewnie odruchowo koryguję przełożeniem. Zwykle czuje takie drobiazgi ale to akurat nie specjalnie. Nawet gdybym się uparł to 172,5mm nie jest produkowane w xtr 980.

Edytowane przez Maniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Mod Team

Mówiąc szczerze mam lenia, chciałbym zrobić jakieś godne zdjęcia a nie tylko telefonem, nowy projekt już jeździ, rowerek był na zlocie :)

Ale no wakacje są, albo się jeździ albo jest milion innych fajniejszych od siedzenia na komputerze rzeczy ;D

W jakiś wieczór muszę sie tematem zająć.

Za to jakby ktoś był chętny na cześci z no-sainta to walić śmiało na pw, w pierwszej kolejności chce sprzedać ramę i hamulce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...