Skocz do zawartości

[7965,6g] No Saint MaxAri R by maniak


Maniak

Rekomendowane odpowiedzi

Oglądałem projekt kilka razy, szukając inspiracji jeśli chodzi o zbicie wagi; gdzie mój projekt odstaje, że występuje różnica ~0,7 kg. Mimo, że do ramy No Sainta przed "face liftingiem" mam kilka uwag, to projekt jest jak najbardziej ok. No i wiadomo, miły dla oka. Sam rozważałem zakup ramy tego producenta, ale już po FL:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Napisano (edytowane)

Co konkretnie masz jej do zarzucenia? Moim zdaniem przydałaby się osłonka chroniąca przed zaciągnięciem łańcucha, więcej wad się nie dopatrzyłem.

Z kolei nowy model ma moim zdaniem nie ma tej prezencji, nie widać go w "peletonie" ale bardziej od tego jeszcze drażni mnie górny ciąg, nie można stosować przerzutek szosowych bez kombinacji, jest więcej pancerza a wiec większy opór na linkach i większa waga, więcej miejsc gdzie może się syf zbierać. Mam nadzieję że nie zmienili geometrii bo jest naprawdę ok. Tak nawiasem biorąc obecna cena jest słaba, z wysyłką do polski od niemieckiego dystrybutora mamy ją za 2800 a u nas 3200.

 

PS

To tak się wydaje, tez nie raz oglądałem projekty innych i sobie głośno myślałem "kurcze moj rower jest nie gorszy tylko skąd ta waga" :) Ja też mógłbym mieć wagę 7,3kg ale jakim kosztem. Cranki, carbonowy sid i 300g opony, ew jakaś carbonowa korba, tylko jakie koszty... a wiadomo że takie opony tylko na wystawę.

Edytowane przez Maniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi właśnie osłonki przy korbie (w sumie łatwo dorobić - puszka od piwa się dobrze modeluje + klej elastyczny do butów. Oglądałem ramę Peritusa którą chciałem kupić, miała zrobioną osłonkę chyba z cienkich płaskowników przyklejonych elastycznym klejem do ramy). Suport jest moim zdaniem dosyć nisko zawieszony (nie ma oczywiście źle!) - miałem okazję się przejechać. Jestem też zwolennikiem górnego prowadzenia linek. Wiem, dolny ma wiele zalet - ale tak uważam i już;p Czcionka napisów również mi średnio odpowiada -śmieszna pierdołka. Wszystko to dokładnie rozważałem, ponieważ miałem taką ramę jak twoja do kupienia, tylko bez malowania.

Oczywiście są to niuanse które nie mają jakiegoś wielkiego wpływu, ale decydują o tym że jeden wybiera ramę X a drugi Y:)

 

Sama geometria jest ok, jak już wspomniałem dużo nie jeździłem, ale nawet z cyferek wygląda ok.

 

 

Dokładnie tak, przy takim sprzęcie, nie da się już urwać jak przy 10 kg rowerze, po 200 gram na części. Trzeba szukać wszędzie drogich gramów...

Edytowane przez Rychlapl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Wygląd wiadomo, sprawa bardzo indywidualna. Niski suport.. hym nie zwróciłem na to nawet uwagi, może i tak, mi nie przeszkadzał nigdy.

Co do osłonki, puszka po piwie raczej się nie nadaje - za cienka, łańcuch potrafi konkretną dziurę zrobić w ramie, podobno po dezodorantach są dostatecznie grube, widziałem też że z płytek carbonowych dorabiają osłonki.

 

Jestem dzisiaj po pierwszej ostrej kilkugodzinnej jeździe. Wybrałem się na trasę pucharu polski w przełaju i powiem tak, mimo że się spodziewałem takich wrażeń jestem w oszołomiony tegoroczną konfiguracją :D . Chyba popadłem w samozachwyt.

Na co dzień trenuję na szosówce albo na innym góralu ( foto ), więc nie śpieszyło mi się z jazdą na tym, a prawie całą zimę leżał w częściach, zapomniałem już trochę jak się na nim siedzi. Pierwsze wrażenie jak usiadłem to "ale krótki, dziwnie" po dojeździe na trasę i pierwszych 15minutach jazdy natychmiast mi się przypomniało dlaczego ten rower tak zbudowałem - "idzie jak po sznurku" :) , zupełnie automatycznie, każdą myśl o optymalnej trajektorii jazdy natychmiast materializuje, bez zbędnej zwłoki, bez wysiłku - genialnie :)

 

Koła zdefiniowały ten rower na nowo, całą jazdę miałem na twarzy uśmiech radości. Przyspieszenie jest niesamowite, przy starcie tylko co 2sekundy dobiegał moich z dołu strzał oznajmiający zmianę na kolejną niższa zębatkę.

Na 15% podjeździe doszedłem do 11-tki ze średnią tarczą i dziwiłem się czemu nie mam kasecie mniejszych koronek, przecież by się przydały :) mam wrażenie że jestem wstanie podjeżdżać z prędkością która wcześniej była poza moim zasięgiem. Bez gripshiftów miałbym duży problem z nadążaniem ze zmianą przełożeń przy rozpędzaniu się, coś niesamowitego.

Hamulce natomiast ciągle się docierają, pod koniec zyskały już trochę mocy ale jeszcze to nie to, zobaczymy jak będzie jutro.

O nowych pedałach xtr'a krążą opowieści że stawiają duży opór przy wypinaniu, śmiało mogę to między bajki włożyć, działają dokładnie tak jak 540-tki z nieco bardziej zdecydowanym momentem wypięcia - jest ok, jak się poobijają pomyślę o lekkim tuningu.

Wracając do kół, to crosmaxy slr poszły w kąt, po dzisiejszym dniu niema już do nich powrotu, nie wiem co z nimi zrobić, do treningu za porządne, a sprzedać szkoda bo za dużo bym stracił ale jeszcze zobaczymy, w każdym razie seryjne koła never again.

Natomiast w głowie zaczęły mi krążyć myśli o zestawie na Podium'ach, być może jeszcze lżejszych szprychach (sapim superspoke?) z ogumieniem typu Furious Fred :] wiem że to bardzo ryzykowne zestawienie i ew defekt jest dużo bardziej prawdopodobny jednak hym.. i tak brzmi elektryzująco.

 

Trening dawno nie sprawił mi takiej frajdy jak dzisiaj, cały czas siedzę i analizuję każdy element dzisiejszej jazdy nie mogąc się nadziwić jak wcześniej jeździłem. Mimo że wszystko kosztowało krocie to wymiernie czuć podczas jazdy zmiany jakie zaszły.

Pozdrawiam wszystkich którym rower się spodobał i tych którym nie przypadł do gustu :) zawsze miło poczytać wasze komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Napisano (edytowane)

Nie wiem czy czytałeś wątek od początku ale to już druga rama a obręcz slr'a się rozkraczyła od wiszenia na haku :) Większość części wymieniona w prawie 100% od początku istnienia projektu.

Obecna rama przez złożeniem była spolerowana i potraktowana woskiem samochodowym, od spodu jest obita od kamieni, skraje siodła potraktowane renoskór-em bo się poprzecierały, gumy na gripshiftach nowe, napęd prawie 100% nowy poza ramionami korby którym nie robiłem zbliżeń bo szczyty korby obite na maxa, mam tak ustawione progi że nie ocieram o ramiona. heble, tarcze, opony, pedały, kolka przerz - wszystko zupełnie nowe. Inne rzeczy niby jak mają wyglądać? :thumbsup:

Mogłem pokazać zużyte elementy i miejsca, ale po co?

Taka mała czcionka po to żebyś wysilił oczy skoro uwagi nie chcesz na przeczytanie wątku.

Więc odpowiadając na twoje pytanie:

 

tak, ma prawo. Pozdrawiam :thumbsup:

Edytowane przez durnykot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowerek pierwsza klasa, zastanawia mnie tylko ile kasy na to cudo wydaleś bo ja przy swoich zarobkach na które na razie nie nażekam chyba nie mógł bym sobie pozwolić na taką maszynke, Chyba że Ci ktoś dofinansował pare żeczy. A tak prawdę mówiąc Ci zazdroszczę :thumbsup:

Edytowane przez durnykot
Ortografia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Już dawno przestałem liczyć, łatwo nie jest, koła budowałem pół roku, na hamulce czaiłem się następne pół zanim pojawiła się okazja za ludzkie pieniądze itd... 5lat zmian to sporo. Chociaż jak tak patrzę to wymieniłem prawie 100% roweru od tego czasu.

Nie piję, nie palę to chociaż na rower mogę wydać :) znajomi w miesiącu potrafią przepić takie R1 albo lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowerek pierwsza klasa, zastanawia mnie tylko ile kasy na to cudo wydaleś bo ja przy swoich zarobkach na które na razie nie nażekam chyba nie mógł bym sobie pozwolić na taką maszynke, Chyba że Ci ktoś dofinansował pare żeczy. A tak prawdę mówiąc Ci zazdroszczę :thumbsup:

po co szaleć z rowerem, wystarczy zacząć od słownika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Napisano (edytowane)

Jak spisują się tarcze Dartmoor Nano? Mocno rozważam użycie ich w moim projekcie, chciałbym posunąć się nawet dalej i na tył wrzucić 140mm

Przytoczę po części swój post z innego forum - na początku byłem rozczarowany siłą hamowania R1, zmieniłem klocki na koolstop'y, które kupiłem jak zapas, poprawa była minimalna, ale dalej hamowało to jak spowalniacz a nie hamulec , mimo usilnych prób dotarcia ciągle to samo, obwiniłem więc właśnie tarcze dartmoor nano.

Okazało się ze po prostu ten zestaw bardzo długo się docierał, po tygodniu jazdy i wielu długich hamowaniach stawiam rower na przednim kole jednym palcem bez zablokowanego amorka, nawet shimano które zawsze chwaliłem, czy juicy ultimate tak ładnie nie hamowały.

Tak więc uczucia na razie mieszane, ze wskazaniem na to że siła hamowania jest ok, nie wiem jak się będą zachowywały w górach bo podobno idzie je trochę przyjarać. O krzywieniu się i takich sprawach nie jestem w stanie jeszcze nic powiedzieć.

Jak chcesz niezawodne lekkie tarcze które nie boją się bardzo długich hamowań pomyśl o pływających hope'ach, ja jednak uważam że te w zupełności wystarczą, jednak chyba zmienię na hygię ale to raczej ze względu na wygląd, bo właściwości użytkowe mają podobne.

Uważam że jeśli accenty blade spokojnie mi wystarczały i dawały radę to te też dadzą a jestem stosunkowo wymagający co do hamulców, tarcze avida g2 wcale nie są jakoś szczególnie mocniej hamujące, często się gięły a potem trudno je było wyprostować.

 

Tak w ogóle to sam sobie dywersję zrobiłem, bo kupiłem lakier zaprawkowy z pędzelkiem pod kolor do amorka i uzupełniłem wszystkie ubytki lakieru, oczywiście na mocowaniu koła też zamalowałem. Zaczęły się dziać cuda z wpinaniem i trzymaniem koła, przy hamowaniu potrafiło się lekko przestawić w widełkach i tarcza obcierała :D także nie polecam nikomu malowania tego miejsca. Na początku myślałem że to tarcza się tak gnie albo koło tak odkształca.

Edytowane przez Maniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Waga wyszła przy okazji, za lekki być nie może bo to w końcu treningówka. Mogłem wstawić ramę accent peak a koła sprzedać i za 6 stów kupić jakieś 1700g, założyć stare RoRo z dętkami 95g i od razu 0,85kg w dół, ale nie chciało mi się gimnastykować. Prędzej kusi mnie wstawić slr'y żeby się nie marnowały i jakieś heble deorki :D

Edytowane przez Maniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...