Skocz do zawartości

[7965,6g] No Saint MaxAri R by maniak


Maniak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

W sumie to chyba powoli robi sie ostatnia okazja żeby kupić w pełni aluminiowe SLR'y juz widziałem fotki nowych kół mavicka na carbonowych szprychach, podobnych jak w r-sys.. Grube jak patyki.. ciekawe jak z wytrzymałością.. ( http://www.light-bikes.de/website/new/2008...ter-val-di-sole )

Ale jakoś nie mam przekonania co karbonu w tym miejscu. Jednak alu to alu.. W razie czego przynajmniej sie wygnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Z tego co widzę alu model jednak będzie dalej w produkcji.. Ale popatrzcie sami.. Jak dla mnie ohydny.. http://www.cyclingnews.com/tech.php?id=tec...009_mavic_jun08

Mavick zamiast kombinować powinien przedstawić konkretne propozycje. A tak widzę już 2 rodzaje Cosmiców (full carbon czyli CCU i SLR tylko z carbonowymi szprychami) podobnie się dzieje z Corossmaxami. Może mavick zachęcony znakomitymi właściwościami szprych w kołach R-sys postanowił zainwestować w ta technologię? Nic tylko czekać i obserwować jak będą się sprawowały.. Jednak tak grube szprychy to juz przegięcie... O ile w kołach mtb ma to jakiś jeszcze sens.. to R-sys jest aerodynamiczną klęską...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten full carbon nawet w miare sie prezentuje. Tylko ze kiepsko widze stosowanie karbonowych obreczy w MTB, nie mowiac o szprychach. Wychodzi na to ze beda to kola dla typowych zawodnikow ze sponsorami albo zamoznych pasjonatow lub lanserow. Bo nawet jak beda niewiele drozsze to nie sadze by ich trwalosc byla powalajaca, zwlaszcza na uderzenia, a serwis w ogole wole nie pytac ile bedzie kosztowal. No ale niech kombinuja, moze z tego wyniknie kiedys cos dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • Mod Team

Na razie zajdzie nie wielka zmiana. We wtorek lub środę powinny dotrzeć do mnie manetki xtr.. jak ktoś chce będę miał do sprzedania XT (model SL-M760

) stan "igła" praktycznie nowe..

Przy okazji spadnie waga jakieś 15gr :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • Mod Team

Dziękuje za słowa uznania. Rower kosztował mnie niemało nerwów czasem i jeszcze wiecej kasy :D

Oto najnowsza specyfikacja. Jak widać zaszły poważne zmiany. Po drodze miałem jeszcze manetki xtr'a. Ale coś mnie tchnęło żeby przejść na srama.Jeszcze nie wiem czy był to słuszny krok przekonam się w miarę użytkowania.

Mam nadzieję że szybko przestawię się z RF na gripshifty. Jeśli nie to zapewne zakupię triggery. Jest niemal pewne też że zmianę ogumienie na jakieś bardziej niezawodne. Obecne jest dosyć podatne na snake'i - powód to mały balon opony który bardziej sprawdzi się raczej w jakimś fullu. Również kasetę po sezonie wymienię na xtr'a. Jeśli kasa pozwoli wstawię też kierę i mostek z wyższej półki, zapewne będzie to syntace.

 

Bar Ends: Boblight 54gr (alu bolts)

Bottle Cage: RDX carbon 21gr +2g alu bolts

Brake (Front): (Hamulec przedni) – Avid Juicy Ultimate 08' 226gr

Brake (Rear): (Hamulec tylny) – Avid Juicy Ultimate 08’ + adapter 271gr

Rotors: (tarcze hamulcowe) – Accent Blade 184gr +12gr Ti bolts

Cables: (Pancerze i linki) – Shimano SIS 51g

Cassette: (Kaseta) – Shimano XT Alu lock ring 11-32 251gr

Chain: (Lancuch -) Shimano XTR 2007 (CN-7701) 108 ogniw (spinka SRAM gold) 270g

Crank Set: (Korba - Shimano XTR 2006 172,5mm +suport , czerwone alu śruby a2z 785 g

Derlr (Front): (Przerzutka przednia) - Shimano XTR 2007 Down Swing (FD-M971) bolt tuned 146g

Derlr (Rear): (Przerzutka tylna) - SRAM X.0 - Medium Cage - 2008 196g

Fork: (Widelec) – Manitou R-Seven Super Lockout 80 white, 1492g

Frame: (Rama) – No Saint MaxAri R Carbon 19’ (black/white) 1058g

Grips: (Gripy) - No-Name piankowe 14g

Handlebar: (Kierownica) – Boblight 560cm 25,4 148g

Headset: (Stery) – Boglight 87g

Pedals: (Pedaly) – Shimano PD-M540 354g

Seat: (Siodlo) - TUNE Speedneedle Alcantra 85g

Seatpost: (Sztyca) – KCNC Ti Pro Lite 31,6mm/350mm 152g

Seatpost clamp: (Zacisk sztycy) – kalloy 21g

Shifters: (Manetki) –Sram X.0 Gripshift 3x9 171g

Skewers: (Zaciski kol) – Tune AC 16+17 red 53gr

Spacers: (Podkladki pod mostek) – no name carbon 11gr

Starnut: (Gwiazdka) – no name 9gr

Stem: (Mostek) – Boblight 100mm 129gr

Tire (Front): (Opona przednia) – Schwalbe Nobby Nic 1,8 387gr (used)

Tire (Rear): (Opona tylna) – Schwalbe Nobby Nic 1,8 374gr (used)

Top Cap: (Top cap) - Boblight + alu bolt 9gr

Tubes: (Detki) – Schwalbe XX-Light 189gr

Wheels: (Koła) – Mavic Crossmax SLR; 1571g

Others: (inne) – 25gr (neopren, taśma izolacyjna, plastikowe zaślepienia)

 

Razem: 8806gr

 

 

Elementy które uległy zmianie w stosunku do ostatniej wersji pogrubiłem.

 

 

 

dsc0005ly2.th.jpg dsc0014xw0.th.jpg dsc0352tq4.th.jpgdsc0006oh9.th.jpg

dsc0009ik9.th.jpgdsc0403bk6.th.jpg dsc0019fx0.th.jpg dsc0035ht3.th.jpg

dsc0037zh6.th.jpg dsc0356bv4.th.jpg

 

(Bardzo proszę aby ktoś z moderatorów zaktualizował ranking i ew post na pierwszej stronie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaktualizowane ;)

 

Jestem ciekaw jakie będą wrażenia po przesiadce na srama. Poza tym oprócz rzeczy które planujesz wymienić, to jeszcze pedały trochę odstają od całości i można na nich jeszcze sporo zaoszczędzić.

 

Kurde, im dłużej patrzę na ten rower, to coraz bardziej mi się podoba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jakoś nie mogę się przekonać do tych ubijaków. Szczególnie mógłby mnie denerwować duży luz roboczy. Mam podobnie w pedałach szosowych (time rxs) tylko ze tam jestem na to skazany z uwagi na duże przebiegi, a o kolana trzeba dbać. Dochodzi też dewastacja butów przez pedały oraz różne opinie na temat ich łożyskowania.

No i ta cena.. Model 3ti lub 4ti ma chorą cenę.

Ale pewnie przez zimę na to coś ciekawego poskładam, 540-stki już dostały na tyle dużego luzu ze niemożna go wykasować. Gdyby tak ktoś wpadł na pomysł w xtr wstawić tytan w miejsce stali... byłoby fajnie.

 

Teraz z innej beczki. Chodzi mi po głowie mała modyfikacja tylnej przerzutki, mianowicie wymiana śrubek na alu w kolorze czerwonym, tylko nie mogę się zdecydować czy będzie to kolorystycznie współgrało.. Ciekawe co na to powiecie..

mały fotomontaż - 5minut pracy w photoshopie: http://img231.imageshack.us/my.php?image=dsc0007uz7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz z innej beczki. Chodzi mi po głowie mała modyfikacja tylnej przerzutki, mianowicie wymiana śrubek na alu w kolorze czerwonym, tylko nie mogę się zdecydować czy będzie to kolorystycznie współgrało.. Ciekawe co na to powiecie..

mały fotomontaż - 5minut pracy w photoshopie: http://img231.imageshack.us/my.php?image=dsc0007uz7.jpg

 

Ja bym zmienil bo bardzo ladnie pasuje kolorystycznie :D szkoda tylko ze nie mozna zmienic tej co sie montuje do haka ramy na czerwona bo byloby jeszcze lepiej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Z tego co mi wiadomo ta śruba jest w 100% wymienialna. Podobnie twierdza na zagranicznych forach. Jednak zasada rozbierania tego nie jest mi znana (a nie chcę teraz zdejmować i się bawić). Może to jest coś podobnego jak w shimano?

Tylko nigdzie takich śrubek do srama nie widzę.

Heh już zupełnie fajnie by było jakby napis X-0 był biało czerwony ale miałem do wyboru.. Taki sobie napis ale z carbonowo aluminiowym wózkiem albo plastikowy wózek.. wybór był prosty. (Sory producent określa to jako wysokiej jakości "Grilon' ciekawe tylko czemu wózki z niego pękały na potęgę? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...