Skocz do zawartości

B'Twin - Rockrider Racing Team


Kuku

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Tez jestem posiadaczem rr 8.1 :002: Rowerek fajny, tylko że na samym początku miałem do wymiany ramę ... Już mam nową i wszystko jak na razie dobrze :(

 

W decathlonie mają fajne rowerki w dobrej cenie, ale serwisu nie polecam... Mostek na którym podana jest siła 7-9 N/m, dokręcili mi go chyba z siła 40 N/m, łańcuch po smarowaniu był cały mokry i musiałem go wycierać w domu.

 

Mam pytanie do posiadaczy rr 8.1 z torą 302Cl. Czy u was w tych amorkach przy odbiciu jest taki szum ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ja ostatnio kupiłem sobie Rockridera 8.1 i jestem wielce zadowolony, tym bardziej że to moje pierwsze wyjście poza "klasę hipermarketową" :D

 

Czekam z niecierpliwością na zapowiadany sklep Decathlona w Gdańsku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam,

ja właśnie chcę stać się posiadaczem Rockridera 8.1 lub 8.2 i chciałem zapytać, gdzie można je kupić? jakaś sprzedaż wysyłkowa może?

Zapewne można je kupić w jednym ze sklepów Decathlona, których na razie w Polsce mało niestety... lista sklepów tutaj

Sprzedaży wysyłkowej nie prowadzą - sam byłem nią zainteresowany i pytałem się ich mailowo.

Sporadycznie Rockridery można dostać na Allegro - ja akurat miałem to szczęście że złapałem niemal nowego kilkaset złotych taniej niż w sklepie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Krakowie są dwa :) . Jakby trzeba było jakiegoś wsparcia czy coś, to nie ma problemu, mogę podjechać, zapytać.

Szczęście macie :P Ja z Gdyni jestem, a na północ od Warszawy Decathlonu nie ma... Rower kupiłem niemalże nowy na Allegro i właściwie powinienem z nim iść na pierwszy, darmowy przegląd gwarancyjny, ale żeby jechać po niego pół Polski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem z Wrocławia i tutaj kupiłem moją 8.1 :)

Na darmowy przegląd się nie wybrałem, ponieważ to tylko jeszcze bardziej zaszkodziłoby mojemu rowerowi. Wolę sam sobie serwisować. Więcej do poczytania tutaj: http://www.forumrowerowe.org/index.php?showtopic=53056 Zanim oddasz rower do wrocławskiego serwisu Decathlonu, lepiej przeczytaj całe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę tylko potwierdzić to co jest w tym wątku opisane. W Krakowie jest to samo, ogromna dezorganizacja i fatalny serwis. Na szczęście przynajmniej w Krakowie sklep jest bardzo pobłażliwy i tak naprawiają wszystko jak leci. Generalnie po przygodach moich i kolegów olałem pierwszy przegląd i nie sądzę żeby kiedykolwiek się do tego przyczepili. Jest duża szansa, że nawet jak go wykonasz to za jakiś czas nikt tego nawet tam nie będzie pamiętał bo odnotowane na pewno nigdzie nie będą mieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witojcie skalni jeźdźcy :)

Ja jestem szczęśliwym posiadaczem rockridera 8.2. Nie miałem potrzeby w nim nic wymieniać ponieważ kupiłem to co chciałem (a moze nawet wiecej?). Przy kupnie kierowałem się tym iż zależy mi na osprzęcie SRAM, mniej zwracałem uwagę na amor,hamulce (ważne by były tarczowe), myślałem nad wieloma markami, aż w końcu ktoś z tego forum zwrócił moją uwagę na 8.2`kę, a że decathlon niedaleko (sosnowiec) pojechałem (nie raz nie dwa), obejrzałem i w końcu kupiłem. Jestem zszokowany stosunkiem jakości do ceny. Reba race śmiga wyśmienicie, pedałki są rewelacyjne, przerzutki... poezja, sidełko.. mmm, waga... jednym słowem wszystko na miejscu tak jak powinno być. Jedyne zmiany, które chciałbym wprowadzić to mostek i ogumienie. Preferuje raczej długie przejażdżki i niestety postek daje mi w d... kręgosłup :). Z ogumieniem nie mam miłych doświadczeń, niestety jak na mój gust kiepsko trzyma na boki i nie radzi sobie na grząskim gruncie, przez co miałem dość poważny wypadek. Tu dochodzę do kolejnego, pozytywnego aspektu. Po wypadku uszkodzeniu uległa przednia przerzutka, w serwisie bez pytania wymieniono ją na nową- na cześć serwisu hip hip hurra :whistling:

Poza tym podoba mi sie w tym rowerze jeszcze jedna rzecz... nigdzie nie znalazłem napisu made in china czy PRC czy tym podobne - większość made in france - aaa oui oui :P

do zobaczyska na trasie rockriderowcy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja od ponad roku katuje RR 8.2.

Nie smiejcie sie ale wymienilem juz wszystko co mozna oprocz ramy i Reby.

Przewody hamulcowe na białe Jagwire,

pancerze przerzutek na biale Nokony (system zamkniety),

linki na powercordz (tez biale),

manetki X9 na gripshifty XO (cholera bialych nie produkuja) ;)

z tyłu przerzutka XO (czerwona) z kolkami KCNC (czerwonymi)

z przodu przerzutka XTR top swing

korba Stylo bedzie zmieniona na XTR (jak snieg spadnie)

kaseta 950 na Sram PG-990 II - 11-32z (z czerwonym pajakiem)

kiera na karbon Ritchey WCS (low riser)

mostek karbonowy Ritchey WCS

pedały na egg beatery SL

manetke pop lock na push lock

na razie oponki mam Geax Mezcal - białe :) ale juz kupiłem

koła Fulcrum red metal 1 (jeszcze nia zalozylem bo czekam na opony UST)

siodło jest...oryginalne (o kurcze musze je wymienic na Fizik Gobi! :)

Jeszcze zaciski siodła i szpilki do kół KCNC (czerwone)

I sztyca (Truvativa)jest u lakiernika przemalowywana wlasnie biało.

 

Ostrzegalem zeby sie nie smiac!

 

Przez ten rok jezdzac schudlem pare kilo to i rowerowi tez sie nalezalo odchudzenie.

Atak naprawde to posluchajcie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Mod Team

Siemano, ja od lipca tego roku jeżdżę na RR 5.2 (na razie wszystkie części są fabryczne ;) ) i rowerek spisuje się świetnie, biorąc pod uwagę cenę - nic dodać, nic ująć, jedyne co mi się nie podoba to waga - 13.7kg. Mógłby być ze 2 kg lżejszy, no ale czego wymagać za 1200pln :D

 

A co do tych darmowych przeglądów po 3ch miesiącach to mi nawet nie sprawdzili paragonu ani nic - powiedziałem, ze przyszedłem na darmowy przegląd, koleś wziął rower i powiedział, żeby przyjść za godzinkę :)

 

Pozdrower ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam wszystkich, przybywam by uzupełnić szeregi wielbicieli marki B'Twin. Od maja 2008 jeżdżę na Rockriderze 8.1(ten ze srebrną ramką i śmiesznie niską ceną:D). Jako stosunkowo wybredny kolarz, długo przeglądałem oferty wszystkich marek i doszedłem do wniosku, że B'Twin oferuje najlepszy osprzęt w tej klasie cenowej!

 

Nie miałem prawie żadnych problemów z rowerkiem przez te 2 lata, chociaż nie miał łatwego życia - błoto, kamienie, piach, deszcz, śnieg... Jedynie pedały szybko się sypnęły i obręcz pogięła, ale nic poważniejszego... Jestem również użytkownikiem pulsometru, stroju kolarskiego i bukłaka made for decathlon, także czuję się prawdziwym członkiem B'Twin Racing Team :icon_lol:

 

Rower mam prawie seryjny: póki co wymieniłem kółka, oponki i pedały. W najbliższym czasie przewiduję jednak trochę więcej zmian osprzętowych za sprawą przypływu gotówki. Jak wszystko będzie gotowe dodam fotki :)

 

@flubi - hahaha (śmieję się z hymnu żeby nie było:D:D)

 

@TeD - moja ramka jest 'made in Portugal' :)

 

@pawel1315 - też nie byłem na serwisie - raz że daleko, dwa - rower "gotowy do jazdy" musiałem jeszcze samemu w domu przygotować (kierownica była źle obrócona, klamki ze złej strony, zacisk hamulca krzywo) więc chyba nie wszyscy pracownicy są do końca przeszkoleni, trzy - co to za ceny @#$%^&* !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

od 14 kwietnia(akurat dzień zagłębiowskiej masy krytycznej na którym już śmiegałem moim nowym rowerkiem)a konkretnie nabyłem rockrider 5.2 i rower spisuje się dobrze na razie byłem na jednym przeglądzie i wymieniłem klocki hamulcowe bo się dość szybko starły a poza tym wszystko w porządku i na swoim miejscu.Kolega z którym zawsze śmigam na ma taki sam kupiony dzień wcześniej i rówznież nie narzeka :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

To i ja dołączę do szacownego grona użytkowników B’Twinów i to nawet podwójnie.

Dla córki zakupiłem Rockridera 5.2 a dla siebie wziąłem 8.1 nowy model z 2010 r.

O ile do 5.2 nie mam żadnych zastrzeżeń to do 8.1 mam kilka pytań.

Wydaje mi się że mam zbyt poziomo ustawione klamki i manetki na kierownicy przez co ciężko jest dosięgnąć do tej dalszej manetki. Jaki mniej więcej powinien być kąt ich pochylenia żeby było wygodnie i ergonomicznie?

I druga rzecz. Kupując rower skoncentrowałem się na sprawach mechanicznych, czy wszystko dobrze działa i dopiero w domu zwróciłem uwagę, że nie ma wskaźników położenia przerzutek. Czy to jest osobny element od manetki? Czy możliwe że w modelu 2010 tego nie dają czy ktoś zapomniał mi to zamontować? W modelu 2009 na pewno było coś takiego. Niestety w sklepie nie sprawdzę ponieważ mieli tylko ten jeden sprowadzony dla mnie egzemplarz.

Z innych zmian w modelu 2010 jest inne siodło i korby Shimano Deore zamiast Truvativa.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...