Skocz do zawartości

[pedały] jakich używacie ?


golab

Rekomendowane odpowiedzi

Po tym jak w crankach przedwcześnie zużyły mi się bloki przekonałem się, że nie można ufać pedałom zatrzaskowym.

Nigdy nie wiesz kiedy ci się wypnie, a wypnie się na pewno i to przy największym obciążeniu.

W ostrym naprawdę szybko można bloki skatować, a to boli i długo się goi.

Dzisiaj używam pasów samochodowych.

Rozwiązane proste, tanie i niezawodne.

http://img195.imageshack.us/img195/3835/19022011690.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy pasy w ostrym są naprawdę niezbędne ? Co tak naprawdę dają bo trochę tego nie ogarniam ?

 

od kiedy jeżdżę na rowerze, jeszcze nie zdarzyła mi się sytuacja, że but spadł mi z pedała, rozumiem, że w ostrym ryzyko czegoś takiego jest większe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyzwyczajaj się. Panowie nabijają posty. Taki tam shoutbox sobie zrobili.

Pasy/spdy i wszelakie solidne połączenie z pedałami zapewnia lepszą kontrolę nad bajkiem.

Na ostrym jak spadnie ci noga z pedała to może zrobić się niebezpiecznie.

+Łatwiej się skiduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasy sa do lansu!!! Im kolorowsze tym lepsze!!! :icon_wink: Mieszkam na gorce i nie zadalem w pore tego pytania, przy pierwszej probie zjazdu z owej stwierdzilem, ze demontarz hamulcow i brak stripow/zatrzaskow/cokolwiektamsobieprzypiacie to calkiem niezly sposob na wyludzenie ubezpieczenia. Od dwoch lat jezdze na wypinajacych sie spd i mysle, ze sa gdzies w polowie drogi do doskonalosci. Czekam na Time'y.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od tygodnia śmigam na nowych blokach spd i jest super. Nie wypnie się nic a nic póki nie zechcę. Stare bloki już wypadały przy ostrym starcie itp. Te wytrzymają dłużej bo w nowych (używanych) butach bloki są w takim zagłębieniu że nie szlifują się o beton przy chodzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szerokie grube streetowe pedały do bmxa , czysto sprinterski sprzęt , nie ma letko!

 

Si seniore... tylko dotknę ich butem i już się rwą do jazdy.. czasem ta prędkość mnie przeraża, i pomyśleć, że to wszystko dzięki tym pedałom :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ostatnio przeglądając FGG moją uwagę przykuła reklama takich oto butów http://www.dzrshoes.com/

Wydaje się to być całkiem udaną próbą połączenia SPD ze zwykłymi paputkami... Póki co nie widzę tego nigdzie w Polsce.

Mam nadzieję że dotrze, bo trochę się napaliłem jako że używam SPD i troche mnie denerwuje wożenie dodatkowej pary butów w plecaku ;)

Co sadzicie o tym wynalazku?

 

Pozdrawiam i witam zarazem, jako że jestem nowy na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeglądając FGG moją uwagę przykuła reklama takich oto butów http://www.dzrshoes.com/

Wydaje się to być całkiem udaną próbą połączenia SPD ze zwykłymi paputkami... Póki co nie widzę tego nigdzie w Polsce.

Mam nadzieję że dotrze, bo trochę się napaliłem jako że używam SPD i troche mnie denerwuje wożenie dodatkowej pary butów w plecaku ;)

Co sadzicie o tym wynalazku?

 

Pozdrawiam i witam zarazem, jako że jestem nowy na forum.

 

Kiedyś też trafiłem na ich stronę i również spodobały mi się ich wyroby... W Polsce nikt ich nie sprowadza ale dość sporo butów tej(i podobnych firm) można znaleźć w angielskich sklepach i o tym już można myśleć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeglądając FGG moją uwagę przykuła reklama takich oto butów http://www.dzrshoes.com/

Wydaje się to być całkiem udaną próbą połączenia SPD ze zwykłymi paputkami... Póki co nie widzę tego nigdzie w Polsce.

Mam nadzieję że dotrze, bo trochę się napaliłem jako że używam SPD i troche mnie denerwuje wożenie dodatkowej pary butów w plecaku ;)

Co sadzicie o tym wynalazku?

 

Pozdrawiam i witam zarazem, jako że jestem nowy na forum.

 

Tutaj polecam idealny but na Twoje potrzeby - SixSixOne Filter SPD, oto link: białe albo czarne.

 

Jeżdżę w tych butach od lutego i jestem mega zadowolony. Po zejściu z pedałów blok jest na tyle schowany w podeszwie, że można spokojnie w nim chodzić i to nawet na dłuższe wojaże, byłem teraz tydzień nad morzem z rowerem i praktycznie cały czas w Sixach. Z konkretów to szybko napiszę wady i zalety (moja opinia).

WADY:

- kłopot z mocnym zasznurowaniem (w takim sznurowaniu noga odczuwa dyskomfort, ale chodzi o to żeby lepiej "ciągnąć" pedał, bo przy normalnym sznurowaniu ma się wrażenie luzu w bucie)

- zbyt długie sznurówki

- ostatni przeplot sznurówek umieszczony jest przed rzepem (węzeł wypada w połowie śródstopia), lepiej by było jakby był umieszczony wyżej

- zbyt długi rzep (przy mocnym dociągnięciu odstaje)

- na początku ocierają

ZALETY:

- uniwersalność (poza sztywną podeszwą nie odczuwa się dyskomfortu przy chodzeniu)

- dobrze umieszczony blok zapewnia łatwość chodzenia i łatwość wpinania się do pedałów

- twarda podeszwa dobrze przekazuje energię przy pedałowaniu

- bardzo wytrzymałe i starannie wykończone

 

Jeżeli ktoś rozważa ich zakup to szczerze polecam bo osobiście jestem z nich bardzo zadowolony. Nie trzeba iść na kompromis i wozić dodatkowej pary butów w plecaku, wystarczy zaopatrzyć się w Sixy i po kłopocie. A wybrałem je dlatego, że nie ma problemu żeby je dostać w Polsce i ewentualnie walczyć o gwarancję. Jeszcze info, jeżdżę w białych i do tej pory raz je myłem - po umyciu i napastowaniu wyglądają jak nówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Fyl! Super butki, tylko czysto wizualno-estetycznie mi się nie podobają.

Trochę za rozlazłe mi się wydają...

Dlatego, jeśli ktoś zna jeszcze jakieś firmy produkujące tego typu obuwie to bardzo proszę o namiary.

Ale teraz jestem radosny że shimano nie ma monopolu na tym rynku :D

 

pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...