Skocz do zawartości

[pedały] jakich używacie ?


golab

Rekomendowane odpowiedzi

@Konik

 

Właśnie od centy55 mam te eSki:) powiedział, że są tylko takie.

 

Ale dzisiaj moja kobieta kupiła mi w Poznaniu jakieś Lki. Machnę sobie sprayem i to powinno załatwić sprawę. 

 

 

 

 

@ptx

 

Powery spokojnie ogarniesz w Poznaniu. Najlepiej napisz do Krystiana z fixie.pl, on już Ci powie co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaemes co mam ci powiedzieć... to przez tą szosową ramę

krystian w fixie juz nie sprzedaje vegańskiego bo sokuł się na nieo wypł był

teraz ma holdfasty od michała z monkey bags i od zosi z mybag

jedne i drugie sycą

aha nie mylcie power strapsów z holdfastami

to 2 różne bajki

holdfasty chyba nie mają minusów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szymek

zamknij się :D

ich nie stać

 

 

sath jeśli nie mylisz to sprawdź jeszcze raz

na moje to sokuł nie robi powergripsów

 

 

kaemes zaściankowy chłopczyku na podrabianej torówce

mam nadzieję że w szczecinie powiesz mi to osobiście

chyba że wstydzisz się tego kawałka stali węglowej który pieszczotliwie nazywasz rowerem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybacz stary ale nie mam ciśnienia na lansowanie sie na ostrokołowca na profesjonalnej torówce z kaloryfera giętej kierze i z kolorowymi gripami którymi urywam lusterka;]

Także nie rozumiem tej Twojej zajawki tą torowością skoro nawet na szytki Cie nie stać.

Mi to wieje sandałem czy to ostre czy szosa , nadaje na troszke innych falach niż Twój hardkorowy ostrokolowy zmysł.

Mój rower nie bedzie sie włóczył po kraweznikach razem z Tobą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sath jeśli nie mylisz to sprawdź jeszcze raz

na moje to sokuł nie robi powergripsów

 

Napisałem, że jeżdżę na powerstrapsach i mam je od Sokoła, a skoro na nich jeżdżę i są od Sokoła tzn. że Sokół takie robi;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Mam takie pytanie. Kupiłem starą szosę francuską, na osprzęcie Shimano 600. Chciałbym zmienić jednak pedały, które mam obecnie na jakieś z noskami (w obecnych nie mam jak ich zamontować) bądź platformy.

 

Czy na korbie (shimano 600) będzie gwint BSA, czy raczej francuski (japońce robili korby z francuskim gwintem?)? Jeżeli francuski to czy da się zaadoptować w jakiś sposób nowe pedały do tego gwintu? Czy to już dupsko blade, niczym albinos przed solarium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zsiadanie

Zsiadać można w normalny sposób, jednak bardziej doświadczenie mogą pokusić się o sposób możliwy tylko na ostrym kole. Zamiast zsiadać na jedną ze stron roweru, można zsiąść do tył, dosłownie zniknąć za rowerem. Ta technika wychodzi najlepiej przy użyciu twardych przełożeń i wiązań, przy noskach należy uważać żeby paski nie były za mocno zaciśnięte. Gdy rower osiągnie prędkość idącego człowieka, należy wypiąć lewą nogę i poczekać, aż prawa korba znajdzie się na samym dole. Gdy zacznie się unosić, trzeba usztywnić nogę i pozwolić unieść się sile jadącego roweru. Kierownica zaczyna uciekać wtedy ku górze a siodełko wysuwać spomiędzy nóg, należy postawić wtedy lewą nogą na ziemi. Gdy rower ustawia się na tylnym kole w pionowej pozycji, można wypiąć prawą nogę i złapać rower za siodełko (można oczywiście zacząć od prawej nogi i dostawiać lewą). Nauczenie się tego sposobu zajmuje trochę czasu, jednak nie jest szczególnie skomplikowane. Za to jest niezwykle efektowne, jeśli wykona się wszystko poprawnie, zsiadanie z roweru jest niezwykle płynne, przejście z jazdy do swobodnego spaceru z rowerem odbywa się bez zatrzymania."

 

ostrekolo.host.sk

 

To pewnie nie najlepszy topik do rozkminy na ten temat, ale nie daje mi to spokoju.

Czy komuś z tu obecnych udało się ten manewr wykonać dokładnie tak jak jest opisany??

Pytam, bo niemalże przy każdym zsiadaniu, od jakiegoś czasu, próbuję i wszelkie prawa fizyki przeczą fragmentowi mówiącemu że :"Kierownica zaczyna uciekać wtedy ku górze a siodełko wysuwać spomiędzy nóg, należy postawić wtedy lewą nogą na ziemi. Gdy rower ustawia się na tylnym kole w pionowej pozycji, można wypiąć prawą nogę i złapać rower za siodełko"

W topiku z filmami IvanMTB napisał:

"Klaniam,

Kidys byl taki odprysk dyskusji jak wyglada zsiadanie z ostrego zwane "zniknieciem za siodelkiem"

Chyba znalazlem cos takiego:

http://www.youtube.c...jVUc_UWldw&NR=1 "

 

Tak zsiąść nie ma problemu, ale tak jak w opisie to już inna sprawa.....

Udało się komuś???

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...