Skocz do zawartości

[pedały] jakich używacie ?


golab

Rekomendowane odpowiedzi

No i halowki maja jedna podstawowa wade: cienka podeszwe. Zatem jesli nie masz plaskich pedalow tylko do klasycznych blokow...

 

czy ja wiem myślę ze tu zależy od upodobań ja jeździłem w zwykłych butach sportowych NB i było ok, to zupełnie jak z siodełkiem moi koledzy mówią ze ja mam strasznie twarde siodełka - a mnie one nie poprzeszkadzają nie dogodzisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Klaniam,

jak jeszcze jezdilem w noskach Szitmano 600 to mialem wyzlobione dziury w podeszwach jak od krankow niemalze. No i po dluzszym pedalowaniu miewalem boole srodstopia. Moze Ty Mayo masz podeszwe stopy grubsza od sanadala legionisty rzymskiego :(

OSTRO!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaniam,

jak jeszcze jezdilem w noskach Szitmano 600 to mialem wyzlobione dziury w podeszwach jak od krankow niemalze. No i po dluzszym pedalowaniu miewalem boole srodstopia.OSTRO!

I.

Nie chciałbym być złośliwy, ale receptą na te dolegliwości są MKS GR-9 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na okres zimowo-wiosenny odkręciłem z pedałów noski i jeżdżę na platformach - nie chciałem ich glanami zniszczyć :)

Zawsze mnie irytowało, że jak jadę rano do szkoły i jest piździawa, a mam podciągniętą nogawkę, co by jej nie pobrudzić od korby, to mróz tak w łydkę brał, że szkoda gadać... A tak but sięga do 3/4 łydki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

A jakie pedały polecicie do OK najważniejsza jest dla mnie wysoka siła wyrwania buta bo niestety w moich campagnolo daytona bardzo często zdarzają się wypięcia przy ostrym hamowaniu.

Zastanawiam się nad pedałami do 300 zł:

 

Time ATAC XE

Shimano XTR SPD PD-M970

CRANK BROTHERS EGG BEATER C

 

Pedały będą używane tylko do jazdy po mieście przez cały rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie pedały polecicie do OK najważniejsza jest dla mnie wysoka siła wyrwania buta bo niestety w moich campagnolo daytona bardzo często zdarzają się wypięcia przy ostrym hamowaniu.

Zastanawiam się nad pedałami do 300 zł:

 

Time ATAC XE

Shimano XTR SPD PD-M970

CRANK BROTHERS EGG BEATER C

 

Pedały będą używane tylko do jazdy po mieście przez cały rok.

Przewertuj ten temat i zobaczysz że najczęściej na miasto używa się koszyków - zero problemów z wypinaniem podczas hamowania i buty normalne można nosić :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Chłopaki mam problem, gdzie mogę kupić metalowe noski do pedałów, kiedyś widziałem na allegro, ale już nie ma, a w sklepach albo nie ma albo są plastikowe.

 

No i które wg Was będą lepsze? Metalowe czy plastikowe? Jak jest z trwałością? Któreś bardziej niszczą buty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ebayu np. angielskim jest cała masa nosków metalowych.

 

Osobiście uważam, że lepsze są plastiki:

-są tanie(13zł author),

-wytrzymałe, wbrew temu co niektórzy myślą(używam od ponad 2kkm i wszystko gra),

-wygodniejsze, przez to że mają większą powierzchie styku z przodem buta palce nie bolą po dłuższej jeździe,

-nie szkoda nimi zahaczyć o podłoże, poza tym się bardziej uginają w razie czego, więc mniejsze ryzyko pęknięcia.

 

Jedyny minus może być taki, że nie wszystkim się podobają z wyglądu/pasują do roweru.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki, a u jakichś polskich dystrybutorów nie ma, z ebay'a to drożej zapłacę za przesyłkę niż noski.

Jak nie znajdę będę musiał się chyba zastanowić nad plastikowymi.

 

OT

Nie długo pochwalę się moim OK/SS, po świętach powinno być większość gotowa. Będzie to nazwijmy "modern fixed" bo na Treku Soho S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do metalowych nosków to polecam przeglądanie allegro, czasem sie trafi okazja.

Ja kupiłem jakiś czas temu Shimano 600 z pękniętym jednym noskiem za 20 PLN-ów, nosek pospawany i sie śmiga świetnie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
ja mam też 520 i planuje zmianę na XT. Jak je przetestuje to napisze:)na razie moje 520 sprawują się nawet spoko:) a jakie polecacie buty?? ja mam shimano model 75

 

Tiaaa.... I dlaczego mam wrazenie ze kolejny Spiacy Krolewicz obudzil sie nie w tym dziale co trzeba... Jeszcze na dodatek zlany zimnym potem i z reka w pelnym nocniku...

 

OSTRO!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pogoda nas nie rozpieszcza, wiec pytanie z mojej strony: widzieliscie gdzies takie smieszne pokrowce na noski, zeby woda sie nie dostala do butow? mysle ze byloby to bardzo praktyczne dla kogos kto jezdzi o tej porze roku z pełnymi błotnikami i noskami - czyli dla mnie ;) przedni blotnik juz mam chyba 3cm nad asfaltem i dalej cos tam chlapie na buty, ale tylko po czubkach i tam sa notorycznie przemoczone .......... co o tym myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...