Skocz do zawartości

Unibike Extreme Team


thomash

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Cześć wszystkim. To mój pierwszy wpis na tym forum i cieszę się, że składam go właśnie w temacie Unibike'a :) Swojego Unibike'a Evolution kupiłem wiosną 2007. W sumie mega przebiegu na nim do tej pory nie zrobiłem, gdyż jeszcze nie zajechałem do końca oryginalnych opon (które przy okazji trzeba wspomnieć, że sprawują się rewelacyjnie zarówno na asfalcie jak i w terenie mniej przyjaznym). W rowerze do tej pory niewiele wprowadziłem zmian. Do wymiany poszła oryginalna przerzutka przednia Alivio z górnym swingiem na nowsze Alivio z dolnym swingiem (mam wrażenie, że chodzi bardziej precyzyjnie) oraz tylną Alivio zamieniłem na Deore LX. W miejscu mechanizmu korbowego w zeszłym roku zagościło Shimano XT (nie na długo, bo obecnie przerzuciłem do drugiego roweru), a obecnie wrzuciłem starą korbę Deore 44/32/22. Rower sprawuje się od nowości generalnie bez zarzutu, poza tylną piastą, ponieważ potrafi od czasu do czasu przeskoczyć, niepotrzebnie zignorowałem problem i zostałem z nią do dziś, niebawem czeka mnie jej wymiana, ponieważ problem jest dość irytujący niekiedy przy podjazdach. Poza tym jak na swój przedział cenowy (w 2007 kosztował o ile pamiętam 1 299 zł) jest wybitnie lekki (ok 13,4 kg).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od 4 lat jestem posiadaczem Vipera i działa bez zarzutu mimo 23000 przebiegu oraz dość częstej jazdy w terenie. Jedyne co musiałem wymienić to amortyzowana sztyca (dostała sporych luzów i przestała amortyzować) i obręcz (moja wina za szybko wjechałem na wysoki krawężnik). Rower doposażyłem w rogi i SPD.

To całkiem solidna maszyna do jazdy po zarówno po asfalcie jak i w średnio wymagającym terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dopisuję się, jako świeżo upieczony posiadacz Unibike'a Evolution 2012. Muszę przyznać, że ta jednak niepozorna firma, bardzo mnie zaskoczyła i rower robi świetne wrażenie, rama wygląda super, reszta działa bezproblemowo. Kupiłem go za 1800 i myślę, że w tej cenie nie ma żadnej konkurencji. A za niedługo czas zacząć odchudzanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Od lat 90 Unibike Trawers - do dzisiaj sprawuje się dobrze staruszek.

W zeszłym roku Unibike Expedition GTS 2011 -poprostu nie umiem się nacieszyć tym rowerkiem.Dodatkowo zaopatrzyłem się w oświetlenie Magicshine MJ-872 i tylko bym w nocy jeździł.

A w tym roku Unibike Vision LDS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To ja też witam wszystkich posiadaczy Unibike'a. Od ponad 2 lat śmigam na Fusionie (wersja przed liftem :P) i nie mogę złego słowa powiedzieć o tym rowerze. Jako amator jazdy czerpie z niej maksimum przyjemności! Przede mną parę zmian typu pedały platformowe, nowe gripy, amortyzator oraz hamulce tarczowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...