Skocz do zawartości

[Zestawy narzędzi]opłaca się?


Rekomendowane odpowiedzi

Ivan, niektóre narzędzia z tej skrzyneczki widziałem też z logo SuperB, więc ciężko powiedzieć co śmierdzi topexem a co jest OK. IceToolz to Lifu, dobry Tajwan. Co do ParkToola, to w Polsce ma on mocnyy hype i reklame, ale już Amerykanie(nie żeby byli dla mnie jakimś wyznacznikiem, ale używają sporo PT) nie zachwycają się nimi tak jak niektórzy sprzedawcy w PL, znacznie wyżej cenią np. narzędzia Campy. Sam uważam że każda firma ma lepsze i gorsze narzędzia, ja np. ściągacz mam od Shimano, a obcinaczki do pancerzy Knipex(kopia Felco C7 za dużo niższą cene).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma sprezentować Tobie taki zestaw to rzeczywiście jest to najwygodniejsze rozwiązanie, z drugiej strony klucza do sterów, płaskiego 8/10, nasadek i hakowego do kontry nie użyjesz w swoim rowerze ani razu(chyba że kupisz jakiegoś klasyka- polecam :thanks:), a w zamian za to przydałby się lepszy skuwacz i klucz do nypli.

Chyba najlepiej będzie jak kupisz sobie taki zestaw, a to co niepotrzebne sprzedasz na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh właśnie senk taki jest że klasyk jest w domu :thanks: (eh. piwnicy) a nawet trzy ! :)

jeden panasonic (koza czasowa)

Gipiemme (szosa

i huragan (w planach ostre)

plus jeszcze 6 górali

i dwie nowocześniejsze szosy do serwisowania w sezonie

więc chyba wezmę ten zestaw :)

ps. na razie bezbłędnie spisuje mi się klucz kupiony w wiejskim rowerowym za 5zł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

no i skrzyneczka dotarła ale prosto z Decathona :thumbsup:

Zawiera:

ściągacz do korb isis itp

klucz do kaset

klucz do wolnobiegu

klucz do nypli

skuwacz do łańcucha

klucz płaski 15/13+16/14 x2

klucz do misek misek sterów 30/32+36/40 połączony z bacikiem

klucz 14+15mm

klucz 10+8mm

mały francuz

imbusy 6mm-2mm

rączka śrubokrętu+2dwie obrotowe końcówki (krzyżak mały/duży +płask duży/mały)

 

Krótki opis:

Ściągacze i specjalistyczne klucze wydają się solidne, pokryte estetycznym grafitowym lakierem.

Klucz 15mm wydaje się solidny (ciężki, chropowaty)

Nie wiem jak imbusy :/ pokryte są czarnym lakierem/anodą nie wiem, nie znam ale ta powłoka ściera się już przy pierwszym teście na śrubce :)

Jutro lub dziś przeprowadzę małe testy. Opiszę czy coś się wyszczerbiło itp.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam,

 

potrzebuję zainwestować w zestaw narzędzi. Uczę się przy pomocy książki Pana Zinn jak samodzielnie serwisować rower. Znalazłem dwa zestawy, który waszym zdaniem jest lepszy?

 

 

http://allegro.pl/item646294770_walizka_se..._wyprzedaz.html

 

http://allegro.pl/item648702225_walizka_pe...edzi_od_ss.html

 

 

Drugie pytanie, czy te zestawy będą wystarczające na typowe serwisowanie? Zależy mi głownie na:

 

zdejmowanie przerzutek, koszyczka i czyszczenie

zdejmowanie koła przód/tył

zabawy z za przeproszeniem pedałami

odkręcaniu siodełka, kierownicy

rozkręcanie amortyzatora - tutaj pytanie, czy warto...czy nie lepiej raz na rok zostawić to serwisowi?

Szybka naprawa w trasie

 

Nie znam się jeszcze za bardzo, gdybyście podali dokładną nazwę narzędzia, które nadałoby się do danej naprawy (żebym w google sobie zdjęcie odnalazł)

 

Dziękuję z góry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nie są opłacalne takie zestawy. Wg. mnie

1. Na drogę najlepszy jest mały zestaw podstawowych narzędzi + skuwacz do łańcucha (oczywiści i łatki)

2. Do domu lepiej sobie skompletować z pożądnych narzędzi.

3. Do wyżej wymienionych zastosowań wystarczy komplet ampuli i jakiś płaskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Wydaje mi się, że nie są opłacalne takie zestawy. Wg. mnie

1. Na drogę najlepszy jest mały zestaw podstawowych narzędzi + skuwacz do łańcucha (oczywiści i łatki)

2. Do domu lepiej sobie skompletować z pożądnych narzędzi.

3. Do wyżej wymienionych zastosowań wystarczy komplet ampuli i jakiś płaskich.

 

Popieram

 

Jeśli chcesz podstawowe serwisowanie robić sam a naprawdę warto na dłuższą metę wszystkie narzędzia Ci się zwrócą.

Koszt serwisu to koszt około +/- 100zł No może trochę więcej :D zależy od serwisu.

 

Wszystkie moje rowery jakie posiadałem i mojej rodziny jak oddałem do serwisu i zapłaciłem za nie nie odczułem żadnej różnicy a mój poprzedni został całkowicie zniszczony, tak serwis potrafi doprowadzić do zniszczenia roweru (w ciągu 5 lat). Niedawno kupiłem rower mówię gościowi z serwisu że mam problem z przerzutką jak naciskam mocniej na pedały to słyszę tarcie. Gość mi na to że jest blat skrzywiony i zaczyna walić młotkiem w blat. :). Ludzie jeśli w taki sposób serwisy markowe naprawiają rowery to szkoda gadać nie mówiąc że jak wyjechałem od serwisu to się okazało że nadal jest ten sam problem. Okazało się że wystarczyło delikatnie obrócić przerzutkę tak aby łańcuch chodził równolegle w prowadniku. 2 min pracy i bez młotka.

 

To tak czy warto oddawać rower do serwisu. Ostatnio oddałem 2 koła do centrowania i czekałem tydzień. Zastanawiam czy nie kupić sobie prostej centrownicy którą można nabyć już w okolicach 200zł

 

pozdrawiam

 

MAX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z centrowaniem to zależy. Ja dzisiaj gościowi oddałem do centrowania i patrze gość bez centrownicy coś tam dłubie- przekręcił raz, drugi trzeci i oddaje. Ja kręcę a koło chodzi prościutko a szprychy bardzo dobrze naprężone. Więc nie wiem czy z centrowaniem się opłaca. Ale zależy to przede wszystkim od miejsca i od pracownika :). Niektórzy spieprzą a inni naprawią <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

CO do zestawu jak najbardziej. Bo przeciez nie tylko w rowerze sie przydadza ale czasem i w domku poreperowac trzeba cosik :P

 

nie watro oszczedzac to to wiem na pewno. Miałem zastaw kluczy imbusiwych. jakis tam tani. jak dociagałem korbe to zrobiłem z 6 kąta ładne rowne koło :D

 

A jezeli chodzi o centrowanie to jak ktoś juz przeleciał naście czy dziesiąt koł to z daleka wie ktore szprychy i o ile trzba pchnąc :P

 

A tak na powaznie sam składałem koła i centrowałem i tylko za pierwszym razem mi to zeszło sporo czasu a tak to w 2h od gołej piasty do rownego koła. I rzadnej centrownicy nie potrzeba tylko troszke cierpliwosci :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...