Skocz do zawartości

[Amortyzator]Suntour Epicon LOD


Rekomendowane odpowiedzi

1100 zł? Za tyle to niech sobie wsadzą tam, gdzie słońce nie dochodzi :) Kto to będzie po tyle kupował??? Za 1400 zł można sobie strzelić minetę R7 - całkiem szpanerski amortyzator :) Epicon 2011 za 600 zł to była bardzo dobra jakość za bardzo dobrą cenę. Jeszcze zresztą jest w niektórych sklepach do kupienia (wersja bez pivotów).

Edytowane przez dejtrejder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podziekowal - wiec trzeba szukac 2011 mozna dostac za 600 a nie 700;), zastanawiam sie jeszcze nad marzocchi marathonem rowniez za 700 zeta;)nowka

 

Epicon rocznik 2011 bez pivotów w ct bike widziałem parę dni temu za ok 600 zł. Albo ten nowy 2012 u sparrow bike za 720 zł - za takie pieniądze się jeszcze opłaca. Powyżej tysiaka to już zaczyna się półka z nieco innej bajki i suntour tutaj łaski nie robi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z 2012 mozna za 650 w republic bike poza alledrogo;), chodz czy warto doplacac 50 zeta za inne naklejki i anodyzowana rure sterowa?za 600 zeta w CT Bike rocznik 2011, no ja wiem czy inna bajka?poczytalem i zapowiada sie niezle, moze z czasem SR przegoni RS;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wczoraj zakupiłem nowego Epicona LOD rocznik 2012.

 

Mam pytanie, czy w waszych epiconach tez słychac taki dziwny metaliczny odgłos (mniej wiecej w polowie skoku). Jest to odgłos jak by pracującej sprezyny (dotykajacej do czegos badz dobijajacej). Nie ma znaczenia jakie cisnienie powietrza do nie go wbije.

Nie montowałem go jeszcze w rowerze. Moze po montazu w czasie jazdy tego nie bedzie slychac.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mumis: Powiem tak ,amorek nie jest cichy i u mnie też jest taki jakby metaliczny dźwięk w połowie długości. Nie wpływa to na prace amorka, jest to taki bardziej wkur...iacz ,niż coś zepsutego.

 

Przyzwyczaisz się. Ten typ tak ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda Epicon 2012? Na aukcjach jest identyczny jak 2011 a jakiś czas temu widziałem że nowe modele mają inne naklejki. Czy może jest to model 2011 tylko w tytule aukcji jest 2012??

 

http://allegro.pl/no...2208840681.html

 

Ok, już wiem inne naklejki oraz tłumik ma Epicon X1 X2 XC :D

 

Za to mam inne pytanie to posiadaczy Epiconów, jakie tam są golonie? W jednym źródle podają że 30mm a w innym że 32.

Edytowane przez radeks23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy mi nie wypadła. Tłumienie odbicia ustawiłem mniej więcej w połowie i zapomniałem o nim zupełnie na cały sezon. Być może nie wolno jej maksymalnie wykręcać, trudno mi powiedzieć.

 

Też mi nigdy nie wypadła, ale jest tak dziwnie luźno osadzona :). Co do samej nowej konstrukcji to może SR w końcu coś od Marzocha zapożyczył, bo przeca im widły robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie do posiadaczy i nie tylko - jak wysokim amortyzatorem jest Epicon? Mam tutaj na myśli odległość od osi do korony. Gdzieś mi się obiło o uszy, że jest w tym miejscu wyższy od chociażby XCR - a niestety nie mogę sobie pozwolić na jeszcze dodatkowe uniesienie przodu. Jeśli też ktoś ma porównanie do innych widelców - Reba, Axon, R7 - z chęcią dowiedziałbym się gdzie plasuje się Epicon jeśli chodzi o wysokość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Epiconów się nie pompuje do takich wysokich ciśnień bo się zwyczajnie przestają uginać. Chyba, że ważysz te 140 kilo? Mój elegancko trzymał ciśnienie cały sezon i pewnie trzymałby dłużej. Przy wadze 72-78 kg pompuję go do ok 80 PSI.

 

wedłóg producenta epicona można napompować do 180 psi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...