Skocz do zawartości

[Amortyzator]Suntour Epicon LOD


Rekomendowane odpowiedzi

Tak, wnętrzności są takie same i spokojnie możesz przestawić skok ze 100 na 80 mm. W odróżnieniu od wcześniejszych wersji - nie trzeba do tego podkładek dystansowych :icon_lol:

A o jeździe w zimie:

 

P1100437.JPG

 

Wtedy było jakieś dwadzieścia stopniu mrozu, rower na zewnątrz był jakieś półtorej godziny i amortyzator wykorzystywał w granicach 40% skoku.

Edytowane przez moojmisiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem jak sprawa wygląda w Epiconie, ale posiadam Raidona i pod moją wagę 78 kg pompuję 70 PSI.

Według tego ty powinieneś mieć około 60-65 PSI.

 

P.S. SAG mam odpowiedni, a amortyzator jest daleki do dobicia.

Skoro piszesz ze amor jest daleki do dobicia, czyli nie wykozystujesz calego jego skoku,wniosek jest taki, ze jesli nie wykozystujesz calego skoku amora, - masz zle ustawiony SAG

Edytowane przez blair7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Hmmm....mam w tym momencie założony amortyzator suntour xct v2, który ma 46 cm. Przód roweru mi się podniesie o 2 cm po założeniu EPICONA? Będzie to w czymś przeszkadzać? Rozumiem, że trzeba obniżyć mostek podczas montażu o te 2 cm aby wyrównać?

 

Hmmm....mam w tym momencie założony amortyzator suntour xct v2, który ma 46 cm (skok 80 mm). Przód roweru mi się podniesie o 2 cm po założeniu EPICONA? Będzie to w czymś przeszkadzać? Rozumiem, że trzeba obniżyć mostek podczas montażu o te 2 cm aby wyrównać?

Mam dokładnie tego gianta:

http://www.giant-bicycles.com/pl-PL/bikes/mountain/3241/34584/

zrobiłem w nim spore modyfikacje i kolejnym krokiem jest montaż do niego właśnie EPICONA. Czy wystąpią jakieś problemy w połączeniu z tą ramą?

 

 

Przepraszam ,nie posiadam możliwości edytowania tematów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Crazyk, aby zmienić skok EPICONA trzeba dysponować imadłem oraz wybijakiem - jak widziałem na filmiku instruktażowym. Bez tego trudno to zrobić w 10 minut. Jestem ciekaw czy w wersji z 2011 roku zmiany skoku dokonuje się w identyczny sposób jak w wersjach poprzednich?

Czym się konkretnie różni wersja 2010 RLD (piwoty) od 2011 RLD (piwoty)?

 

Początkowe wrażenia:

Epicon został zamontowany w czwartek. Był już ze mną trzy razy w ostrym terenie. Swoje ścieżki mam w okolicach Pierścienicy w Kielcach. Ważę obecnie 78 kg (waga idzie w dół – 4 kilo w tym miesiącu) i napompowałem go do ok 80-90 PSI. Takie ciśnienie wydaje się być właściwe dla mnie, lecz będę wkrótce testował nieco niższe. Na tą chwilę jestem zachwycony. Amortyzator pracuje świetnie. Tłumienie odbicia mam ustawione maksymalnie, na (-) więc na bruku też działa jak trzeba. Już przy pierwszej jeździe poczułem ulgę w rękach, które wcześniej robiły za amortyzator. Poprzednik - jak dobrze pisać o nim w czasie przeszłym o nazwie xct v2 amortyzatorem był, bowiem tylko z nazwy. W rzeczywistości zbędnym żelaznym balastem. Po założeniu Epicona...łał jaki mam lekki rower :)

 

Jedyna rzecz, jaka mnie wkurzyła to montaż manetki. O ile manetka działa bezproblemowo to producent mógł pomyśleć o otwieranej obejmie jak w przypadku przedniej przerzutki. A tak musiałem tracić czas na zdejmowanie i ponowne zakładanie roga, gripa i manetki z kierownicy aby usadowić ustrojstwo na swoim miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis tego amora rzeczywiście jest bardzo prosty, a skok spokojnie można zmienić bez imadła i wybijaka, wystarczy trochę zaimprowizować i to bez szkody dla amora. A jeżeli chodzi o nawilżanie tych piankowych krążków - oil wipers - to aż 10 ml lejecie? Mi wydaje się to za dużo, ja je tylko wyciągam i zanużam w oleju przekładniowym, trochę ponaciskam żeby lepiej nasiąkły i koniec. Przy 10 ml olej chyba wylewałby się przez otwory dolnych śrub.

Edytowane przez durnykot
ortografia. Błąd wyróżniony na czerwono
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas poskarżyć się trochę na dystrybutora/producenta EPICONA.

W swoim EPICONIE RLD popsułem gwint w elemencie mocującym linkę w mechanizmie przy goleni. Element ten w schemacie widnieje pod nazwą 16d. To małe gówienko będzie mnie kosztowało 50 zł! Natomiast cały mechanizm (bez manetki i linki) 150 zł! W miarę przystępną (na tle konkurencji) cenę amorka rekompensują sobie jak widać cholernie drogimi częściami zamiennymi.

 

Wina niby moja bo przymocowując linkę w mechanizmie dokręciłem to dosyć mocno aż gwint wyskoczył na zewnątrz. Z drugiej strony przyzwyczajony jestem do mocnego dokręcania śrub mocujących linki w przerzutce oraz hamulcach v-brakee. Tyle, że tam śruby są metalowe i mocne. Natomiast Suntour zastosował w EPICONIE element aluminiowy. A więc miękkie g.... w miejscu, w którym go być nie powinno. Może jednak powinienem ze względu na to zgłosić reklamację? Na dodatek nie dostałem instrukcji obsługi, w której powinno być napisane z jaką siłą dokręcać ten aluminiowy szit by nie zerwać gwintu i zarazem linka się mocno trzymała.

 

Miał ktoś podobny przypadek?

Swoją drogą lepiej kupić wersję LOD - tam nie ma się co popsuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co chcesz reklamować? Ochłodnij trochę, nie ma kogo obwiniać tylko siebie za nieumiejętne zepsucie gwintu tym bardziej, że "przyzwyczajony jestem do mocnego dokręcania śrub...". I nie rozumiem po co Ci instrukcja z dopuszczalnymi siłami, skoro nie używasz klucza dynamometrycznego. Może i zastosowanie aluminium jest hmm kontrowersyjne, ale nie jesteś wykwalifikowanym mechanikiem rowerowym i grzebiąc/montując w amorku robisz to na własną rękę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, reasumując - nie chce mi sie całego tematu przeglądać, więc może ktoś, kto używa Epicona, najlepiej w wersji RLD, rocznikowo z okolic 2009 roku, odpowiedzieć mi na kilka pytań? :)

1. Jak wygląda kwestia trwałości - czytajcie czy pojawiają się luzy i jak szybko?

2. Wybieranie małych nierówności przy takim ciśnieniu, przy jakim wybiera prawidłowo średnie?

3. Płynność pracy - jak to wygląda? :) Skokowo czy płynnie?

4. Używany byłby do XC, maratonu, czasami dość bardzo amatorskie czochranie się po górach (w granicach możliwości swoich i sprzętu) - nie zaszkodzi mu to? :)

5. Manetka - jak z jakością wykonania, ergonomią i działaniem? :)

6. Ogólnie jak wypada jego jakość wykonania? :)

 

Dodam, że ważę ok. 62kg, rama to Level A2 :)

Edytowane przez adii22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...