Skocz do zawartości

[Amortyzator]Suntour Epicon LOD


Rekomendowane odpowiedzi

Trudne pytanie...

W zasadzie to wygląda tak że bierzesz amorek który bardziej Ci się podoba wizualnie :)

Chyba że jeździsz w górach, to lepsza będzie Tora, bo(podobno-więc do mojego postu podchodź z dystansem) ona lepiej pracuje na powtarzających się, szybkich przeszkodach, typu korzenie.

Jeśli faktycznie wybrałbyś torę, to tylko 318, albo race.

Zastanów się jeszcze czy zależy Ci na wadzę, bo Tora jest cięższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Rybka33- tu się akurat - na bazie własnych doświadczeń- nie zgodzę, a nawet śmiem twierdzić,że jest odwrotnie. Ale co tam, grono wyznawców RS jest tak liczne, że niebezpiecznie jest takie teorie w świat puszczać.

Jednak wydaje mi się,że lepiej pisać o spradzonych wiadomościach popartych własną praktyką- posty typu "podobno" tylko zakłócają rzeczywistość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudne pytanie...

W zasadzie to wygląda tak że bierzesz amorek który bardziej Ci się podoba wizualnie :P

Chyba że jeździsz w górach, to lepsza będzie Tora, bo(podobno-więc do mojego postu podchodź z dystansem) ona lepiej pracuje na powtarzających się, szybkich przeszkodach, typu korzenie.

Jeśli faktycznie wybrałbyś torę, to tylko 318, albo race.

Zastanów się jeszcze czy zależy Ci na wadzę, bo Tora jest cięższa.

 

 

Nie zgodze sie z twierdzeniem ze epicon zle wybirea powtarzajace sie nierownosci, wszystko zalezy od tego jak ustawisz tlumienie powrotu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

RL oznacza manetkę blokady skoku,

D natomiast regulację tłumienia.

 

Tak więc ma na 100%.

Z resztą nie przypominam sobie wersji Epicona bez regulacji tłumienia.:icon_mrgreen:

 

Po przeczytaniu tego testu i innych opinii w internecie nt. tego widelca jestem zdecydowany go zakupić. Mam jednak problem z wyborem konkretnego modelu, mianowicie zastanawiam się między:

- Epiconem RL

http://allegro.pl/item854716528_suntour_epicon_rl_100mm_blokada_manetka_2009.html

 

- a Epiconem LOD

http://allegro.pl/item858523020_suntour_epicon_lod_100mm_blokada_model_2009_piwoty.html

 

Wagowo wypadają tak samo, jednakże RL ma blokadę z manetki, ale za to nie ma regulacji tłumienia powrotu i teraz moje pytanie:

 

ok, czyli z powyższych postów wynika, że wersja RL ma blokadę na manetce (bez regulacji tłumienia powrotu), a wersja RLD blokadę na manetce i regulację tłumienia powrotu.

 

A o co chodzi z tym, że amortyzator ma skok 100/120mm? Jak miałem wcześniej amorek 100mm, to jak wszadzę Epicona 100/120mm to będzie tak sama długość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

W Epiconie możesz zmienić skok przez dodanie lub wyjęcie specjalnego dystansu ( wersja 2008 ) lib przełożenie trzpienia pod sprężyną negatywną ( od 2009 ). Filmik jak to zrobić jest na stronie Suntoura. Oczywiście zwiększa się wysokość amorka.

Wyjątkiem jest wersja XC TAD , w której skok zmieniasz za pomoca manetki.

Bogus- jednak są wersje Epicona bez regulacji tłumienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RL oznacza manetkę blokady skoku,

D natomiast regulację tłumienia.

 

Tak więc ma na 100%.

Z resztą nie przypominam sobie wersji Epicona bez regulacji tłumienia.;)

 

To albo masz kiepska pamiec, albo malo widziales, bo sa takie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupilem sobie Epicona LOD (2009) i jest to moj pierwszy amortyzator powietrzny i patrzac na to ze mialem XCM'a to mozna powiedziec ze pierwszy w ogole ;) Nie mam do niego pompki i w najblizszym czasie moze byc problem z jej zakupem bo na rower poszlo pelno kasy i na cos musialo braknac, wiec chciałbym napompowac go w sklepie mniej wiecej pod moja wage a wiadomo ze nie ma co dmuchac wedlug ustawien producenta.

 

Jezeli waze ok 70-73 w sezonie pewnie troch mniej ale to nie istotne to ile PSI powinienem zapompowac zeby poki co mniej wiecej bylo to dopasowane pod moja wage ? 80 czy 70 a moze wiecej lub mniej ?? Prosze o jakiekolwiek sugestie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Widzę w innych tematach, że ludzie kupowali te amorki po ok. 400 zł w zeszłym roku. W tym momencie średnia cena oscyluje wokół 600 zł, czy w zeszłym roku w analogicznym okresie czasu cena była równie wysoka i czy można się spodziewać przecen (trzymają mnie piwoty), jeśli tak, to kiedy mniej więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mod Team

Na pewno nie teraz kiedy ludzie zaczynają wyciągać rowery lub myślą o kupnie czegoś nowego do swojego sprzętu zastanego po zimie. Myślę, że pierwsze spadki cen odnotujemy w drugiej połowie sierpnia a na pewno we wrześniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć, szukam amorka dla dziewczyny (jakieś 53kg) - obecnie jeździ na XCR, ale amortyzator szybko przestał wystarczać:thumbsup: Myślałem nad używanym R7, 80mm skoku dodatkowo ciut zmieniłoby geometrię roweru, 100mm XCR przy ramie 17' (Kellys) to chyba ciut za dużo. Rozważam też Epicona - jak ocenicie czułość tego amortyzatora przy obciążeniu wspomnianymi 53kg? Oczywiście komorę powietrzną pompujemy pod wagę, ale jak pracuje tłumienie? Jeżdżę na Torze 318 Solo Air i zależałoby mi na podobnej, jak nie lepszej pracy.

 

Może jednak szukać R7? Zastanawiam się tylko ile warte jest tłumienie SPV, absolut ciężko znaleźć w cenie poniżej 800pln.

Będziemy wdzięczni za rady:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kupujesz w cenie poniżej 800zł to nie dorwiesz R7.. Chyba, że jakaś używka (zmęczona). Mam jakiś czas Epicona LOD 2010 i dzielnie się spisuje. Waga około 60kg, czyli nie dużo więcej. Spokojnie możesz go ustawić pod prawie każdą wagę - w końcu to amor powietrzny.. :)Za tą cenę wydaje mi się, że nic lepszego nie znajdziesz. Od Tory 318 praca powinna być porównywalna lub lepsza. A poza tym Epicon jest 400-500g lżejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...