Skocz do zawartości

[pulsometr] Jak się połączyć z kompem?


CR7 Prezes

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem szcześliwym posiadaczem Polara S720i. Posiada on możliwość połączenia się z komputerem po przez łącze IRDa.

Po zakupieniu odbiornika irda na USB wraz ze sterownikami, nie mogę sie niestety z kompem połączyć. Do tego modelu Polara nie jest potrzebna specjalna polarowa idra, zastanawiam sie co robie źle.

Po nacisnieciu connect w polarze pojawia sie menu który treinng wysłać, wybieram któryśtam i polar zaczyna wysyłać, kiedy w programie polara naciskam wyszukiwanie urzadzen nie znajduje nic, Irda jest oczywiscie przystawiuona do nadajnika polara. Wie ktoś moze jak zaradzic tym problemom? Zainstalowałem sterowniki ale nie wiem czy irda na pewno sie nimi posługuje, menu połaczenia bezprzewodowe nie che mi sie otworzyć :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Port podczerwieni instaluje się tak samo jak każde inne urządzenie.

Wrzucasz płytkę ze sterownikami Irdy, instalujesz, po zainstalowaniu [bądź w trakcie, zależy co mówi kreator instalacji sterowników] podłączasz Ird'ę i gotowe.

Sprawdź w menedżerze urządzeń czy wszystko jest ok -

klikasz prawym na 'Mój komputer' - 'Zarządzaj' - w oknie Zarządzanie Komputerem szukasz 'Menager'a urządzeń' - na liscie po prawej stronie szukasz  'Urządzenia podczerwieni'. Jeśli nie ma wykrzyknika, znaku zapytania Irda zainstalowana jest poprawnie, a wina powinna leżec po stronie programu Polara.

Czy ten Pulsometr ma inną możliwośc komunikacji z komputerem niż IRD'A, np. poprzez bluetooth'a [bo usb podejżewam że nie :P ]? Bo moze coś w programie trzeba pogrzebac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Udało się... Podłączyłem swojego Polar'a S725X Pro Team Edition. Wcześniej próbowałem podłączyć do komputera stacjonarnego, i za Chiny mi nie wykrywał Polar'a. Postanowiłem dzisiaj, że będę siedział do momentu gdy zasnę na klawiaturze, i będę próbował go podłączyć. Naszła mnie myśl żeby podłączyć go do laptopa, a nie do komputera stacjonarnego. Na laptopie poszedł od razu po zainstalowaniu oprogramowania Polar'a a następnie sterowników do IrDA. Bez żadnych problemów. Nie wiem co jest przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...