Skocz do zawartości

[odpowietrzanie]Zestaw do odpowietrzania Avida Juicy 3/5/7-Zrób to sam


Kasumi

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki chłopaki z pomoc. Ale dalej nie działa :/

Przetoczyłem cały płyn (nam DOT 4) i wykonałem wszystko z zleceniami. Już trzy razy.

I cały czas wygląda to tak samo.

Klamka zaczyna łapać dopiero około 1cm od kierownicy. I potem jest dalej miękka.

Mam wrażenie, jakby w całym układzie było mało płynu...

Przyrząd do odpowietrzania wydaje się być szczelny bo mocno pociągając za tłok pojawiają się tylko niewielkie bąbelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisze enduroriderPL, sprawdź czy nie wycieka gdzieś płyn przy zacisku lub klamce (zsuń gumkę osłaniającą), weź spróbuj klamką dociskać do oporu.

Jak zdejmujesz z zacisku strzykawkę, a w tej przy klamce będziesz miał jeszcze płyn spróbuj wtłoczyć go jak najwięcej. Ogólnie w cały układ wchodzi zaledwie kilka ml płynu, więc to może być wrażenie tylko.

Poza tym pamiętaj też o tym, że hamulce tarczowe działają jakby z lekkim ABS'em, one nie blokują koła identycznie jak V-ki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i za czwartym razem się udało :)

W sumie to zrobiłem jeszcze raz wszystko tak samo.

Może był w jakimś zakamarku bąbelek powietrza.

Najważniejsze, że się udało.

Także dzięki za pomoc. Na szczęście nie ma nigdzie wycieku. A porównywałem prace hamulca do momentu z przed skracania przewodu i odpowietrzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mod Team

M5 oznacza ze gwint ma srednice 5mm(nie zagłębiajac sie w dokładne oznaczenia), 1 1/8" to 1.125" jak przeliczyć cale na mm wyjdzie 1.125"*24,5mm=27.56mm. (24.5mm = 1")

Jak łatwo policzyć jest to ok 5.5 raza wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, widać że forum rowerowe :P Gwint w tym króćcu z allegro to nie 1 1/8", a 1/8". Z tym, że i tak to inny gwint, więc nie będzie pasował.

 

EDIT: @kenjisan Wyprzedziłeś mnie. Inna sprawa, że cal to 2,54cm, czyli własnie 25,4mm

Edytowane przez Fenthin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć wszystkim :)

 

Już wiem wszystko na ten temat. A więc tak :

 

1. 2 x strzykawka 20 ml z gumowym tłoczkiem.

 

2. Przewód/wężyk 2 x 15 cm (może być akwarystyczny/od kroplówki)

 

3. Zacisk wężyka (może być taki od kroplówki albo taki od sondy do płukania macicy dla zwierząt - taki zacisk używa Avid w swoich odpowietrznikach bądź od wlewnika dla zwierząt)

 

4. "Śrubka z gwintem" z gwintem M5 (Avid) M6 (Tektro)(osobiście polecam dyszę sekwencyjną. Może być też : kalamitka/końcówka kątowa/odpowietrznik (taki do auta) )

 

 

Teraz wszystko "składamy" i zaoszczędziliśmy ponad 100 zł :) (mówię o oryginalnym zestawie)

 

 

Poniżej zdjęcia przedmiotów potrzebnych do wykonania odpowietrznika.

 

 

 

 

Pozdrower :)

post-130891-0-59742500-1302609212_thumb.jpg

post-130891-0-11906000-1302609234_thumb.jpg

post-130891-0-70638500-1302609245_thumb.jpg

post-130891-0-82233000-1302609393_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

 

Gwint m5. Można je dostać w sklepach z częściami do pneumatyki. Niestety jak na razie moj zestaw nie zdał egzaminu - brak uszczelek na gwincie, jeden z króćców nie nie chce się wkręcić w zacisk - za krótki gwint).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim ktoś zdecyduje się na eksperymenty to pozwolę sobie zauważyć, że zniszczony gwint w klamce/zacisku sprawia że właściciel kończy w czarnej d****e. W związku z powyższym warto się chwilę zastanowić przed rozpoczęciem zabawy z systemem zrób to sam. Ponadto jakakolwiek nieszczelność w połączeniu sprawi, że nie da się uzyskać takiej jakości odpowietrzenia jaka powinna być. No i na koniec: na alleprowizji pojawił się kolejny zestaw domowy, który poza tym, że ma króćce wyglądające ok to jest badziewiem nie wartym 30 jakie za niego chcą. Kiedyś był zestaw łudząco podobny do oryginału w tej cenie i według mnie sprawiał lepsze wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wasze doświadczenia z gumowymi tloczkami w strzykawkach, interesuje mnie czy olej lub dot nie szkodzi jej (tłoczkowi)? plastik z którego jest wykonana strzykawka potrafi od długiego kontaktu z olejem zmniejszyć swoją średnicę i zacinać się na tłoczku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...