Skocz do zawartości

[odpowietrzanie]Zestaw do odpowietrzania Avida Juicy 3/5/7-Zrób to sam


Kasumi

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zapowietrzył mi się układ w moim juicy 3,próbowałem zminimalizować koszty i spróbowałem takim sposobem: Kupiłem 2 strzykawki 5ml, wylałem stary płyn, odkręciłem śrubki i wepchałem tam koniec strzykawki i okazało się ze średnica jest identyczna jak dziurka w zacisku i w klamce i tak tym oto sposobem zminimalizowałem koszty do 0.89 groszy (bez DOT-a).;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... tylko co srubki barylkowe do regulacji przerzutek maja do avidowego zestawu odpowietrzajacego hample...???

 

 

śrubą się super odpowietrza :thumbsup::icon_cool::wallbash:

Panowie jakbyście czytali temat od początku to byście wiedzieli, że to temacik z cyklu zrób to sam. Polecam lekturę od początku i rozjaśni się w Waszych głowach :icon_mrgreen: (ale żeby moderator nie wiedział ;):whistling:)

Można również poszukać w sklepie z końcówkami do pneumatyki (złączki bardzo fajnie pasują).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mi się udało. I to nawet bardziej spartańskim zestawem(żadnych o-ringów tylko uszczelnienie taśmą teflonową). Klamka jest twarda, rower można obrócić do góry kołami, powciskać klamkę i dalej jest twarda(więc w zbiorniku też nie ma powietrza). Czasem się narozlewa trochę, ale tragedii nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Ostatnio zakupiłem rewelacyjny zestaw odpowietrzający do Avidów !! Porządnie wykonany a co najważniejsze działa rewelacyjnie! Nareszcie koniec z zapowietrzonymi hamulcami. Polecam każdemu!

 

http://allegro.pl/ze...1430428963.html

 

Trochę autoreklamą zalatuje... A nawet jakby nie, to nie ma się co tak podniecać, że to taka rewelacja, bo mocno zawyżając ceny: 2x strzykawaka 20ml 2.50PLN, 2x wężyk do kroplówki 3PLN, 2x przyłącza hydrauliczne 3PLN = 8.50PLN.

Czyli przepłaciłeś 30zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim DIY mam końcówkę tego typu od pneumatyki. Zwykły wężyk od kroplówki muszę przyznać, że trzyma bardzo dobrze i chyba jest to lepsze rozwiązanie niż bawienie się z wpychaniem na siłę wężyka na siłę na te króćce przyłączeniowe ;)

http://air-com.com/zlaczka_prosta_wtykowa_ze_stali_nierdzewnej.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wężyki od pneumatyki są dość twarde , jeżeli tylko od kroplówki daje rade to gites :icon_wink: , na króciec nie naciąga się na siłę - wkładamy wężyk do gorącej wody a potem przez szmatkę nakładamy , szczelność 100% gwarantowana, wężyk zastygając skurczy się :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę autoreklamą zalatuje... A nawet jakby nie, to nie ma się co tak podniecać, że to taka rewelacja, bo mocno zawyżając ceny: 2x strzykawaka 20ml 2.50PLN, 2x wężyk do kroplówki 3PLN, 2x przyłącza hydrauliczne 3PLN = 8.50PLN.

Czyli przepłaciłeś 30zł :)

 

Nie jest to autoreklama kolego i nie wiem skąd ten sarkazm i uszczypliwość? Zestaw nie jest złożony z tandetnych elementów (tj. Wężyk od kroplowki itp). Kiedyś kupiłem (też z allegro) zestaw do odpowierzania złożony właśnie z elementów od kroplowki. Jak się później okazało był to zestaw jednorazowego użytku.

 

Moim zdaniem zestaw wart tej ceny.

 

P.S. zapomniałes podliczyć też zaciskow i dołączonej instrukcji obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to autoreklama kolego i nie wiem skąd ten sarkazm i uszczypliwość? Zestaw nie jest złożony z tandetnych elementów (tj. Wężyk od kroplowki itp). Kiedyś kupiłem (też z allegro) zestaw do odpowierzania złożony właśnie z elementów od kroplowki. Jak się później okazało był to zestaw jednorazowego użytku.

 

Moim zdaniem zestaw wart tej ceny.

 

P.S. zapomniałes podliczyć też zaciskow i dołączonej instrukcji obsługi.

 

W takim razie miasto sprzedającego i Twoje musi być przypadkiem ;)

O zacisku nie zapomniałem jest w cenie kroplówki (wężyk + zacisk). Proszę nie rozśmieszaj mnie załączeniem instrukcji, bo jest ona ogólnodostępne w internecie w postaci pdf, a na kanałe SRAM'a w YT są filmiki prezentujące odpowietrzanie i skracanie przewodów Avid'ów :laugh:

Skoro uważasz, że te wężyki są lepsze (kupując samemu miałbyś wężyka na 10 odpowietrzań - jednorazowych), to weź pod uwagę, że same strzykawki już raczej trochę kiepskie są (bez gumowego tłoczka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aukcji zestaw avida za 38 PLN to jest naprawdę DOBRA cena! Byleby to nie był wałek jakiś :> Ja dałem 3x tyle i wbrew obiegowej opinii powiem, że i tak było warto. Pisałem wcześniej o moim rzeźbieniu home made avid bleed kit i naprawdę to nie jest gra warta świeczki. Owszem niby można kupić niektóre elementy samodzielnie i złożyć to, ale kiedy policzy się ilość roboczogodzin, którą trzeba na to przeznaczyć to taniej jest po prostu iść do sklepu i kupić gotowca. Wiem, że są osoby które sobie same wystrugały dobrze działający zestaw i jestem pod wrażeniem - naprawdę :) Wiem i podzielam pogląd, że znakomitą większość rzeczy można zrobić samemu, ale są takie momenty kiedy nie warto moim zdaniem :)

 

Naprawdę cena za ten zestaw jest nieprawdopodobna. Szkoda, ze nie było go w sprzedaży jak swój kupowałem :(

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

enduroriderPL przeczytałem Twój, artykuł odnośnie DIY i gotowego zestawu do odpowietrzania. I szczerze mówiąc po sposobie w jaki zabrałeś się za stworzenie tego zestawu, nie dziwię się, że wolałeś zapłacić. Sam jakbym miał się męczyć z wierceniami, itd. to bym sobie darował i wolał zakupić gotowca :)

Ja na szczęście swój zestaw do odpowietrzania mogę śmiało powiedzieć robiłem chyba od września (do teraz do lutego). Części składowe kupowałem jak się mi o nich przypomniało (nie miałem takiego ciśnienia, żeby na już mieć gotowy zestaw, bo zawsze mogę podjechać do serwisu i zapłacić te 25zł). Byłem w aptece i mi się przypomniało o strzykawkach to spytałem, czy mają te z gumowym tłoczkiem, jak tak to biorę 2szt. plus wężyk do kroplówki i prawie wszystko już mam. Końcówki przyłączeniowe, akurat dostałem za darmo, bo przypadkiem je zauważyłem w jednej firmie, ale teraz już też wiem gdzie je kupić za grosze, więc to nie jest problem. Klucze Torx'a się ma w domowym warsztacie, pady między klocki/tłoczki bez problemu też dostałem za darmo w zaprzyjaźnionym rowerowym, podobnie jak i klocki trzymające wężyk w imadle (ich brakuje w zestawie Avid'a) gdy chce się skracać przewód. Szczerze mówiąc najwięcej nachodziłem się za płynem DOT 5.1 bo jak na ironię w Częstochowie tylko jeden sklep go miał (to właśnie przez niego tyle czasu zajęło mi kompletowanie zestawu, a przez Allegro nie chciało się mi zamawiać), ale z drugiej strony, skoro Tobie nie udało się znaleźć króćców przyłączeniowych w stolicy, to nie ma się też co dziwić ;)

Jedyne czego mi brakuje w tym zestawie to instrukcji (ale jest w sieci, są filmiki, więc żadna strata), oliwek do skrócenia przewodów (do każdego nowego hamulca je też dają, a po tym jak i tak mam przycięte przewody są mi zbędne już, no zawsze je można sprzedać komuś, z 30zł się zarobi na tym), tego czarnego czegoś i padów do innych hamulców niż moje Juicy, ale w końcu używam tego tylko dla siebie...

Także jakbym miał porównać stracone 2-3h na poszukiwania, kompletowanie i budowę zestawu, w celu zaoszczędzenia 110zł to myślę, że warto :)

Edytowane przez Fludi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kluczowym elementem do zrobienia własnego zestawu, jest króciec, z gwintem m5, na wąż 4 mm http://www.artech-pneumatyka.pl/krociec-m5-z-koncowka-nasadkowa-801500.html oraz o-ring. bez tych części możemy sobie podarować. Króciec najlepiej żeby był miedziany, nie aluminiowy(taki właśnie złamałem, gdy był wkręcony w zacisk) Dobra jest jeszcze taśma teflonowa, ale o-ring musi być.

Problem może pojawić się w przypadku hamulców Formula- gwinty w końcówkach do węży zazwyczaj są za krótkie i nie łapią gwintu w klamce. Wtedy najłatwiej chyba obciąć śrubkę regulacyjną do przerzutek i wężyk naciągnać na gwint- tylko trzeba to jakoś uszczelnić. No i najważniejsze- trzeba mieć trochę zdolności manualnych, bo odpowietrzanie to delikatniejsza sprawa niż mocowanie napędu albo przybijanie gwoździa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Króćce są dostępne w katalogu różnych sklepów i tutaj był pies pogrzebany tak naprawdę. Druga kwestia to uszczelnienie przyłącza i to nie jest takie proste jak może się wydawać na pierwszy rzut oka. Mam ze 4 apteki na około i strzykawek z gumowym tłoczkiem też nie uświadczysz. Gdybym miał tokarza w okolicy to uważam, ze można to samemu zrobić ale niestety nie miałem. Pomimo tego, że poniosłem sromotną porażkę to traktuje to jako nowe doświadczenie ;)

 

Ciężko nie przyznać, że 140 zeta za ten zestaw to *****e drogo, ale wtedy nie było takich okazji za 40 zeta. Zawsze z radością patrzę na takie projekty i jeżeli komuś się uda to zdejmuję czapkę z głowy :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam to szczęście, że w Częstochowie jest ARTECH i to jeszcze na jednej z moich standardowych tras, więc nie mam problemu z tym, wg. mnie o wiele lepszym rozwiązaniem od tego króćca jest takie przyłącze http://www.artech-pneumatyka.pl/przylaczka-prosta-gz-84005001.html jest gwint, jest o-ring, jest za co chwycić by dokręcić (może nie aż tak wygodne jak wersja Avid'a, ale spokojnie się kręci palcami albo kluczykiem płaskim :) ). Szczelność wężyka kroplówkowego w tym patencie także jest świetna, chociaż muszę przyznać obawiałem, że jak będę przetłaczał płyn od zacisku do klamki starając się wymusić ciśnienie, to mi ten wężyk wy... w kosmos. Bo jakby nie patrzeć wężyki pneumatyczne są dużo sztywniejsze i nie zalewa się ich żrącym DOT'em. Ale wszystko poszło po mojej myśli.

Na upartego w sumie mógłbym też taki DIY sprzedawać na Allegro i dokładać nawet po 50ml DOT 5.1 bo mi cały taki baniak jest zbędny.

 

Co do samego odpowietrzania, nie wiem jak to się mi udało, bo nie miałem jeszcze okazji jeździć. Robiłem to pierwszy raz, poszło dość sprawnie, około godziny zeszło mi na dwa koła (w międzyczasie oglądając powoli krok po kroku tutorial SRAM'a, żeby nic nie zwalić), ale myślę, że będzie dobrze. Jak tylko skoczy temperatura lekko powyżej zera to się zweryfikuje :D

 

Jakbym miał tylko dostęp do przyjrzenia się identycznemu zestawowi do Formuli, Shimano, Magury, Hayes czy Tektro to myślę, że bez problemu też bym takowy stworzył :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem tego zestawu z allegro i muszę przyznać, że jestem pod wielkim wrażeniem. Jakość wykonania jak i zastosowanych elementów bardzo dobra. Odpowietrza idealnie. Nic nie cieknie. Po prostu rewelacja. Sam zbudowałem kiedyś zestaw DIY, jednak wiecznie mnie coś w nim irytowało a to coś ciekło przy zacisku lub przy połączeniu śruby baryłkowej z wężykiem, a to mi wężyk wystrzelił pod wpływem ciśnienia i wszystko miałem zachlapane DOT-em, po jakimś czasie cieniutki wężyk od kroplówki sztywnieje od żrącego płynu. Byłem mile zaskoczony ze ktoś wymyślił lepszy zestaw za rozsądne pieniądze. Kupiłem ponieważ nie mam teraz czasu na kombinowanie, a stary już dawno się zużył i wylądował w śmietniku. Polecam każdemu kto ceni sobie wysoką jakość, nie ma czasu na rękodzieło i nie chce płacić kosmicznej ceny za oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...