Skocz do zawartości

[odpowietrzanie]Zestaw do odpowietrzania Avida Juicy 3/5/7-Zrób to sam


Kasumi

Rekomendowane odpowiedzi

Naprawdę chce Wam się bawić w samoróbki ? Wielogodzinne szukanie końcówek, klejenie, składanie, często tylko po to, by zaraz się zorientować, że wszystko na marne, bo końcówka nie zapewnia szczelności albo zupełnie nie pasuje...

 

http://allegro.pl/zestaw-do-odpowietrzania-formula-r1-ro-rx-basic-i2193806748.html

 

Tym zestawem można odpowietrzać dosłownie wszystko :

- Avidy

- Formule

- Hayesy

- Shimano 2012 (po zmianie strzykawek na całkowicie plastikowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrew, tu chodzi też o satysfakcję, że coś się samemu udało zrobić :)

Mój zestawik działa bardzo dobrze, śmiem twierdzić, że zaufanie do niego mam lepsze niż do takiego z w/w aukcji, ostatecznie wygląda tak:

p1010028dy.jpg

Użyłem krótkich rurek o małym przekroju, poprzednio miałem grubsze i dłuższe te są znacznie lepsze(sprawdzone w praktyce - nie pytajcie czemu, bo sam nie wiem ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój zestaw ma bardzo ograniczone zastosowanie - nie odpowietrzysz nim ani Juicy 3, ani Juicy 5,7,Carbon z roczników <2008, ani większości elixirów.

 

Właściwie można nim odpowietrzyć Juicy z roczników >2008, elixira CR i w zasadzie to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, wprawdzie zrobiłem o 2 zestawy więcej niż mi potrzeba(gdyby ktoś chciał przetestować taki zestaw, to mogę odsprzedać), ale ale nie jest to zestaw komercyjny, więc dobrałem takie końcówki, które mi pasują. Odpowietrzam swoje Juicy 5 :)

Króćce można podtoczyć, ewentualnie wymienić na inne - z moich testów wynika, że to najmniejszy problem, największy to połączenie strzykawka - rurka(trzeba dobrze uszczelnić) i jakość samej strzykawki(jak jest marna, to przepuszcza powietrze tłoczkiem i nici z odpowietrzenia), króćce są zaprojektowane do takich właśnie połączeń największy problem jest w ich kupnie ;) jak zmienię hamulce to będę myślał o nowych króćcach :)

Edytowane przez klon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S.:

Nie rozumiem :/

klon - tym zestawem nie odpowietrzysz żadnego Juicy 3 ani żadnego Juicy z rocznika starszego niż 2007.
Właściwie można nim odpowietrzyć Juicy z roczników >2008, elixira CR i w zasadzie to wszystko.

Ten znaczek ">" oznacza, że to co po lewej jest większe od tego co z prawej więc najpierw słownie piszesz starszych od 2007 nie odpowietrzę, a potem, "graficznie" że odpowietrzę tylko starsze od 2008. Więc sam już nie wiem :woot:

Edytowane przez klon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o przepraszam, pomyliłem się. Nie odpowietrzysz Juicy od 2004 do 2007. Odpowietrzysz te z 2008 i 2009. J3 niezależnie od rocznika nie ruszysz tym.

 

Znaczek > oznacza, że że liczba stojąca przez znakiem jest większa od stojącej za znakiem. W wyrażeniu >2008 miałem na myśli roczniki 2008, 2009. Bo 2009 jest większe od 2008, prawda ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wszystko jasne, nasze interpretacja znaczków były takie same :)

Tak jak pisałeś na poprzedniej stronie - moją końcówkę da się podtoczyć do średnicy ~ 5mm za oringiem(teraz jest tam 7,5mm) natomiast mi wystarcza obecna wersja, spisuje się bardzo dzielnie, śmiem twierdzić, że lepiej od tych allegrowych, dla tego też zachęcam tych, którzy mają zdolności manualne do robienia własnych zestawów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

2i regulaminu

 

 

Ja tam będę sie upierał przy oryginalnym lecz drogim rozwiązaniu, bynajmniej w przypadku Avida. Miałem zestaw home made który się rozszedł pod wpływem DOT'a. Teraz przymierzami się do kupna oryginała pro z klinami, końcówkami do kabli za 200 PLN.

Edytowane przez Puklus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zastanawia mnie dlaczego w poradniku nt. odpowietrzania układu Shimano wystarczy jedna strzykawka, a tu potrzebne są dwie i to jeszcze z zaciskami. Może mi to ktoś objaśnić?

Rozumiem że DOT'a można kupić w motoryzacyjnym, ale jaki powinienem wybrać do Juicy 3? Nie mam pojęcia co było wcześniej.. :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie sa koniecznie potrzebne 2 ale z 2 jest lepiej ;) Zaciski nie są potrzebne aż tak bardzo by ich bycie było niezbędne. DOT możesz wlać 4.0 lub 5.1 tak zresztą na hamulcu pisze i moze to być zwykł z motoryzacyjnego choć ponoć ten "specjalny" rowerowy lepiej działa.

 

Jak będziesz postępował wg. np instrukcji na YT uda ci sie zalać bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2i regulaminu

 

właśnie tym filmikiem (i jeszcze jednym) się posiłkowałem, ale najwyraźniej wentyl nie zapewnia odpowiedniej szczelności układu... Jutro jadę szukać śrub baryłkowych, albo zamienników.

 

Ma ktoś namiary na sklep który prowadzi sprzedaż tych konkretnych króćców przez internet? W moim mieście albo nie wiedzą co to, albo nie mają..

Edytowane przez Puklus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!

Chciałbym sie podzielić z wami moim patentem na zestaw do odpowietrzania w moim przypadku do juicy 5. Na początek nie zgodzę się co do szukania odpowiednich krućców aby wkręcić w klamkę/zacisk. Po co szukać? Ja poszedłem do sklepu z elementami metalowymi i kupiłem dwie śruby m5, ale wziąłem mosięzne bo łatwiej wiercić. Śruby w imadełko i wiecimy (potem odcinamy sześciokątny łepek), nie musi być idealnie równo na środku najważniejsze żeby nie zboczyć z kursu za bardzo chyba wiadomo dlaczego. Póżniej dochodzi problem z uszczelnieniem łączenia klamka/zacisk- śruba. Ja użyłem po prostu zamiast wężyka rurki termokurczliwej, uciołem ją jak najbardziej prostopadle i podgrzałem. Rurka skurczyła się i dokłdnie przyległa do gwintu śruby przed podgrzaniem dałem na obwodzie troche kleju popularnej Kropelki. Po podgrzaniu rurka się skurczyła a klej ją uszczelnił i zamocował na stałe. Pełni ona zarazem rolę uszczelki gdy dokręci się śrubę. Aby zamocować do strzykawki podobnie kropelka i podgrzanie. Zestaw spisał się znakomice hamulce działają tak jak trzeba choć obawiałem się że nie uda mi się bez zacisków na wężyk. Na koniec zdjęcie mojego zestawu.

post-126558-0-77225800-1349545781_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...