Skocz do zawartości

[rama+widelec] OK jeszcze łatwiej dostępne


bartekgib

Rekomendowane odpowiedzi

Walcz! Nie daj sie! Byc moze przecierasz szlak dla innych, jak rowniez naprowadzasz frme na dobre tory. Moze popros o bezposredni kontakt z osoba odpowiedzialna za budowe ramy. Powodzenia w walce!

 

Bardzo chętnie powalczę, jestem świadom przecierania szlaków, nie wiem, na jakie tory firmę mam sprowadzać, ale na pewno nie mam zamiaru za to płacić. Płacę za towar, który zamówiłem, a nie za ten, który oni chcą mi sprzedać. W sumie dobra jest sugestia skontaktowania się z budowniczym - THX!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem Ciekaw co z tego wszytskiego wyniknie :D Przez to rozłożenie w czasie, to sie obserwuje ten wątek, jak dobry serial w Tv nadawany co tydzien;]

 

Mam nadzieję,ze jednak ramka będzie taka jak Chcesz :) Aha i pytanie: Ile kosztuje ten cały "customizing"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i pytanie: Ile kosztuje ten cały "customizing"?

 

Customizing? Pamiętasz może pierwotnie wiszącą na stronie Destro geo fixa? To trzeba było od nowa zrobić.

Co do ceny, no to nie wiem, czy powinienem zdradzać. Generalnie "cena specjalna dla mnie" (w ramach testingu i późniejszego zaopiniowania) jest symbolicznie niższa. Szczerze mówiąc po początkowych zapowiedziach udzielenia specjalnej ceny za "przecieranie szlaku" spodziewałem się czegoś, co mój portfel odczuje. Żeby nie zdradzać szczegółów powiem tylko tyle, że nie wiem, czy to na flaszkę starczy.

Na razie cicho siedzę i czekam, dym zacznę, jeśli sie okaże, że komercyjny użytek z moich rysunków robić zaczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i znów lipka...

Ramka miała być do końca marca, a tu się okazuje, że człek mnie obsługujący jest za granicą (drugi raz w przeciągu m-ca). Wraca 2-go kwietnia, wówczas powinienem wiedzieć więcej. W sumie to wole drugiego, jak pierwszego :)

Póki co wiem tylko tyle, że (cytuję) no ramkapowoli sie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miała być u mnie wczoraj... Jest gotowa, ale jest małe opóźnienie, do wysyłki dostaną ją dopiero w poniedziałek...

Psuje mi to radość jej używania jeszcze przed jej otrzymaniem. Praktycznie wszystko już przygotowane, architektura mojego wnętrza mieszkalnego została zaburzona przez porozkładane i szykujące się do montażu części... ech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twierdzą, że po mojemu zrobiona. Na szczęście paczka idzie za pobraniem, wiec bez suwmiarki i miarki nie ruszam się z domu - przy odbiorze kurier będzie musiał siedzieć tak długo, aż jej dokładnie nie obmierzę i nie sporządzę protokołu zawierającego dokładny opis otrzymanego przedmiotu. Biedak pewnie szału dostanie, ale to w końcu jego praca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwalony!

No i stało się - rama już jest gotowa do wysłania. I to koniec dobrych wieści. Bóg jeden raczy wiedzieć, jak to zrobili, ale "główka wyszła 160". Czyli coś zrobili po swojemu, czyli jednak nie po mojemu. Idą w zaparte, że drop suportu jest zgodny z moim projektem. Jedyne, co mi przychodzi do głowy, to podsiodłówka krótsza od oczekiwanej, lub mierzona center-top, w sytuacji, gdy podawałem (i dokładnie opisywałem) center-center. Czy komuś przychodzi do głowy jakaś inna przyczyna?

Na razie wstrzymuję wysyłkę do mnie, bo się po prostu boję, że dużo więcej wymiarów/katów mogli zrobić według własnego widzimisie. Jestem zdruzgotany, załamany, zniesmaczony...

Co Wy byście zrobili? Brali byście i ryzykowali kupę, czy olali? Przychodzi pora, w której chyba muszę podać "cenę dla mnie" - 300pln (tylko rama, czyli bez szaleńczych obniżek za "przecieranie szlaku").

Pomóżcie!

Podłączam fotki, jakie mi wysłali:

dscn2490ou3.th.jpg

dscn2491ef6.th.jpg

dscn2492ri0.th.jpg

dscn2493kz7.th.jpg

dscn2494of5.th.jpg

dscn2495xf6.th.jpg

POSTRO!

Gr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no pochwalony

moja opinia jest taka -pierd@# to

 

juz uzasadniam -jesli masz wydać 3 stówki ,to na ramke dokładnie taką jak chcesz -bo za to sie właśnie płaci -za dowolność ,za to że otrzymujesz dokładnie to czego chcesz -skoro sie napracowałeś -to wymagasz

 

nie rozumiem w czym problem -zeby nie zespawać ramki DOKŁADNIE tak jak jest na kartce .. to jakaś kpina ! co im zależy ?

to taki problem dociąć rurki na wymiar ,albo czytać rysunek techniczny ?

 

a za 300 zł mozna juz kupić bardzo sensowną ramkę jak wiemy ,na jakiś dobrych rurkach itd. opcjonalnie dać ją do przeróbki i tyle

a nie płacić za coś ,czego do końca nie chciałeś ..wiec albo niech naprawiają ,albo opuszczą z ceny przynajmniej tą stówkę

 

niech sie uczą kolesie ,ze klient płaci i wymaga .. a nie lecieć w cośtam ..

 

zabawne jest to wzmocnienie główki :)

*rzecz jasna to moja i tylko moja opinia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 300 trudno kupić ramkę i ją przerobić... To nie jest wygórowana cena, ale popieram Twoją opinię. Zacytuje sam siebie z maila, jakiego w odpowiedzi wysłałem Destroyerom: "płacę za to, co zamawiam, a niekoniecznie za to, co ktoś chce mi sprzedać".

Też nie rozumiem w czym tkwi problem niemożności zrobienia ramy zgodnie z rysunkiem. Zastanawiam sie, czy nie kupują rur od kogoś, kto nie ma dłuższych niż 58cm. Tylko dlaczego nie mogli by o tym powiedzieć?

Co do opuszczania ceny - zasugerowałem im, że mogę zapłacić tyle % ceny, ile jest w sprzęcie zgodności z zamówieniem.

Ten gusset na dolnej rurze jest na moje życzenie - ramka jest na delikatnych rurkach, a w ten sposób nieco wzmacniam najbardziej newralgiczne miejsce. Przyznaję, że zrobili to dość subtelnie - na ogólnej fotce nie rzuca sie w oczy i o to chodzi.

 

Dzięki za opinie! Na razie 1:0 na rzecz olania, ewentualnie targowania ceny.

Mogę prosić o jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach prezentuje się całkiem przyzwoicie. Ja bym brał. Torówka za 300zł to raczej mało. Do tego nieśmigana. Jak nie będzie pasowała to puścisz na allegro czy ebayu i pewno stratny nie będziesz.

 

ps. Zachęcajcie ludzie to chociaż poznamy testy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra 1:1, choć przyznaję, że mam ochotę obciążyć Cię połową kosztów za testy :)

 

Sprawa wygląda coraz gorzej:

"...gorna rura pozioma jest klasycznie - idzie do gory czyli tzw odwrotny

sloping wiec dlatego tlumaczy to krotsza glowke, ale rame mielismy robic jak

najbardziej klasyczna."

 

Od kiedy klasyczna rama ma sloping? Qrrr...!!! Mi już brak słów! Moze bym się nie dziwił aż tak bardzo, gdybym nie tłumaczył gościowi przez telefon, co to znaczy geo klasyczna.

 

Jeśli chcecie i mnie mocno zdopingujecie to chyba powieszę tu całą historię korespondencji ku przestrodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi to niewiarygodnie, ale...

Śniła mi się dziś ta rama (sny w trakcie dyżuru głupie bywają). Sen podsunął mi kolejną, najbardziej tragiczną z możliwych przyczynę zmiany rozmiaru główki: odległość pomiędzy widelcem a początkiem główki została zrobiona większa, niż podałem (czyli większa niż standard). Efekt jest taki, że wymusiło to skrócenie główki, a co za tym idzie spowodowało opadnięcie (po zamontowaniu standardowego widelca) przodu ramy. Rama wykonuje więc łuk względem osi tylnego koła, powstaje odwrotny sloping, opada suport i zwiększają się kąty, rama staje się nadsterowna, zmienia się też rzeczywista długość ramy (choć nieznacznie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O w laczki ale pojechali :)

Niby bym nie chciał czegoś co miało być zrobione na zamówienie a nim nie jest ale z drugiej strony strasznie ciekawość mnie zżera jak ona by się zachowywała podczas jazdy. Masz zapłacić 300zł co nie jest wygórowaną ceną ale wykonali swoje zadanie połowicznie więc 150zł to dobra cena za nią. Jak Ci sie nie będzie podobać to opchnij i nie stracisz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się odtworzyć niemal całą korespondencję z T.P. (gość od DSTRR). Jak to czytam, to w głowę zachodzę, ile trzeba mieć tupetu, by po wyjaśnieniach i zapewnieniach zrobić jednak inaczej, niż się gwarantowało... jest tego prawie 5 stron A4. Wieszać tu tę historię, nie wieszać... Może chce ktoś na prv?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się odtworzyć niemal całą korespondencję z T.P. (gość od DSTRR). Jak to czytam, to w głowę zachodzę, ile trzeba mieć tupetu, by po wyjaśnieniach i zapewnieniach zrobić jednak inaczej, niż się gwarantowało... jest tego prawie 5 stron A4. Wieszać tu tę historię, nie wieszać... Może chce ktoś na prv?

 

Nie wolno Ci opublikować prywatnej korespondencji, patrz: sprawa Choodego.

 

Co w końcu z tą ramą jest nie tak? Pomierzyłeś ją?

Masz możliwość SPOTKANIA się z konstruktorem, albo odwiedzenia siedziby firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prywatna to może być korespondencja pomiędzy mną, a Tobą. Ta korespondencja to rozwleczone zamówienie, a utajnianie warunków zamówień możliwe jest w tym kraju chyba tylko w sytuacji zawierania umów z PKP (to chyba państwo w państwie jest, co czasem na własnej skórze odczuwam).

Już dawno bym się do nich wybrał, ale dzieli nas jakieś 800km...

A co z ramą jest nie tak... Dobre pytanie, bo nawet nie potrafi na nie odpowiedzieć DSTRR. Wiedzą tylko, że coś wyszło nie tak, jak chciałem, prawdopodobnie wyszedł niechcący odwrotny sloping (rura górna opada w kierunku główki ramy). Geo z odwrotnym slopingiem DSTRR nazywa geometria klasyczną! ;)

Co jest nie tak? Ja się zastanawiam, czy budowniczy z takim poziomem wiedzy o przedmiocie swojego zawodu, jest w stanie zrobić coś TAK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko polecałbym nie publikować tej korespondencji.

Cena nie jest aż tak atrakcyjna jak się wydaje.

Ramkę na dobrych rurkach już za 150 zł możesz wyrwać, co tego wymiana tylnych haków za ok. 70 zł (chyba dobrze pamiętam) i ew. malowanie - ramka jak nowa i na pewno lepiej zrobiona niż TO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...