Skocz do zawartości

[licznik] sigma BC-1606L DTS + kadencja


Pulse

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Oj zawiodłem się na tym liczniku i to bardzo! A miał być tak wspaniały. Milion funkcji, podświetlenie, duże cyferki no i brak kabelków, czyli system DTS. To, co to ustrojstwo wyprawia to jakieś nieporozumienie. Stoję na krzyżówce - czerwone, żółte, zielone - jazda! Jadę i jadę patrzę na licznik - ZERO! Po chwili - 20 km/h, ale co z tego jak już trzeba stawać na kolejnej krzyżówce. Zatrzymuję się a według licznika, przez kolejne 15 sekund, jadę dalej 20 km/h...

 

Pytanie mam następujące. Czy mając ów licznik, widniejący w temacie tego wątku, można przerobić go na przewodowy? Czy można po prostu kupić mocowanie licznika z kabelkiem i czujnikiem i używać razem z tym całym jeah-bunny'm DTSem?

 

Pytanie drugie. Czy BC-1606L "kabelkowy" wolny jest od tego typu wad? Bo to, z jakim opóźnieniem ten licznik reaguje to parodia! Miałem kiedyś (10 lat temu!) licznik za 30 złotych. Trzy funkcje. W porównaniu do Sigmy działał jak rakieta - jadę to jadę, stoję - no to stoję! A pokazywanie aktualnej jazdy też było płynne, a nie najpierw 4 km/h jak już czuję, że od ładnej chwili jadę ze 20, a potem niby dalej pędzę gdy już czuję, że stoję (w sumie ciężko się nie zorientować)...

 

A i kadencja działa tak samo. Czasem całe miasto przejadę a ten nic - dalej zero pokazuje! W ogóle to całe liczenie obrotów korby to głupota jak na rekreacyjną jazdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

mam problem z bezprzewodowym czujnikiem prędkości(sigma BC-1606L DTS), a mianowicie przy kontakcie z magnesem nie ma tego 'pip', ani zaświecenia się diody, oczywiście licznik też nie reaguje. Wciskając guzik na czujniku zapala się dioda!

 

Teraz pytanie, czy to może być słaba bateria, czy może uszkodzony czujnik? Magnes przeciągam w różnych kombinacjach, odległościach od czujnika.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem z bezprzewodowym czujnikiem prędkości(sigma BC-1606L DTS), a mianowicie przy kontakcie z magnesem nie ma tego 'pip', ani zaświecenia się diody, oczywiście licznik też nie reaguje. Wciskając guzik na czujniku zapala się dioda!

 

Teraz pytanie, czy to może być słaba bateria, czy może uszkodzony czujnik? Magnes przeciągam w różnych kombinacjach, odległościach od czujnika.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

 

Wymieniłem baterię w czujniku i nic, ma ktoś pomysł co może być przyczyną? Gdzie, albo jak to można naprawić? Minęło 1,5 roku od zakupu;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Cześć,

 

mam te licznik od dziś. Jutro jadę w trasę powyżej 40km więc będę miał pierwsze wrażenia z używania BC-1606L DTS + kadencja.

Opiszę moje wrażenia i opinie na jego temat. Jeśli macie jakieś pytania to walcie śmiało, zwrócę na to uwagę i odpiszę po trasie.

Jutro o 8-9 wyjeżdżam a do tej pory zajrzę jeszcze na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po trasie.

Hej. Zrobiłem 60km. Wszystkie parametry licznika zostały odzwierciedlone wg. mojej oceny wiernie.

Pod liniami wysokiego napięcia nie było problemu - żadnych dziwnych wskazań.

Dość szybko łączył się z nadajnikiem po pierwszym włączeniu (około 5s).

Nie do końca rozumiem różnice pomiędzy kablem a DTS bo nie miałem na kablu takiego licznika,

ale skoro nie mam zastrzeżeń do tego DTS to chyba bardzo dobrze :)

 

Jestem z niego bardzo zadowolony.

 

Wiecie może, jak wykorzystać poprawnie kadencję?

Mam ją u siebie bo śpieszyło mi się z zakupem i już nie mieli tych bez kadencji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...