Skocz do zawartości

[licznik] sigma BC-1606L DTS + kadencja


Pulse

Rekomendowane odpowiedzi

parę godzin temu doszedł zamówiony licznik sigma 1606L przewodowy, wszystko fajnie tylko mam pytanie, czy ten licznik to się wyłącza sam? bo jak na razie to się wyłączyła górna część czyli ta od prędkości, a środkowa linia ta z nazwą funkcji i ta na dole obecnie zegarek cały czas są włączone.
Całkiem się nie wyłącza. Nieużywany pokazuje model i godzinę.

 

hmm.... posiada ktoś przewodową kadencje do tego licznika? bo ja właśnie chciałem założyć a tu mi brakło ok 15cm kabla

jak ktoś ma to niech napisze którędy poprowadził kabel bo ja chciałem górną rurą i rurą podsiodłową.

Jak tak się nie da, to może warto poprowadzić dolną rurą? Powinno starczyć - mniej zakrętów.

 

chyba bym musiał założyć te sensory przy samej piaście, jak to wygląda u was? jakieś podkładki pod sensor? no bo za nisko też nie może być

U mnie magnes jest tuż nad skrzyżowaniem szprych. Podkładek nie polecam, bo Ci gumka pęknie :) A dlaczego niby za nisko nie może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik kadencji nie poprowadzę dołem bo tam nie mam żadnych linek, pancerzy więc bym musiał specjalnie jakimiś zipami a to nieładnie by wyglądało, zamontuje licznik na mostku wtedy starczy (ledwo)

 

dlaczego nie może być za nisko, bo morze przekłamywać trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego nie może być za nisko, bo morze przekłamywać trochę.

Rozbawiłeś mnie :)

Koło wykonuje tyle samo obrotów w miejscu przy piaście co w miejscu przy obręczy. Nie ma to znaczenia na jakiej wysokości zamontujesz licznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vadit, tak zgadzam się z tobą że koło wykonuje tyle samo obrotów w miejscu przy piaście co w miejscu przy obręczy ale załóżmy sytuację że umieszczamy sensor 5 cm od osi koła wtedy obwód wynosi 2*3,14*5cm=31,4cm taki jest obwód a w przypadku np. 40 cm od osi obwód wynosi 2*3,14*40cm=251cm, przypuśćmy że grubość magnesu stanowi 0,5cm to w przypadku umieszczenia go 5cm od osi stanowi on ok. 1/62 obwodu koła a dla 40cm stanowi 1/502. o co mi chodzi wydaje mi się że czym magnes i sensor niżej tym dłużej pozostają w swoim zasięgu dla sigmy wynosi max. 5mm (według instrukcji) tzn. że jak masz magnes i sensor oddalone od siebie o np. 2mm to sensor zadziała wcześniej bo 5mm będziesz miał zanim sensor i magnes się zrównają, a dla mniejszego promienia sensor będzie dłużej w polu magnetycznym magnesu bo obwód jest mniejszy. przynajmniej tak mi się wydaje choć różnice w prędkości były by bardzo małe

mam nadzieje że zrozumiale napisałem, choć nie jestem pewny co do tego. może w wolnym czasie skołuje jakiś nieduży silnik i spróbuje nim napędzać obręcz żeby była jednakowa prędkość i wykonam testy dla różnych rozmieszczeń sensorów.

 

jak wam się to wydaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sensor kiedy jest umieszczony wyżej i kiedy jest umieszczony niżej zadziała w tym samym momencie. A to, że sensor będzie dłużej w zasięgu to nie ma znaczenia, bo on zlicza tylko ilość obrotów. Oprogramowanie licznika reguluje wszystko. Programuję trochę i moim zdaniem wygląda to mniej więcej tak:

- Magnes dojeżdża do sensora, on go wyczuwa i zalicza obrót, po czym przestaje reagować na pole magnetyczne.

- Przy odjeżdżaniu magnesu, kiedy pole magnetyczne słabnie czujnik z powrotem się załącza i czeka na kolejny obrót.

 

W innym wypadku działyby się dziwne rzeczy.

Możesz zresztą przetestować ruszając kołem, kiedy magnes jest cały czas blisko sensora. Nie powinno wtedy naliczać prędkości.

 

A idąc Twoim tokiem myślenia, to musiałbyś zamontować magnes na krańcu opony, żeby obwód się zgadzał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

a ja troche z innej beczki

 

mam obecnie 1606L DTS i szalenie jestem z niego niezadowolony, raz juz go reklamowalem, obecnie znow raz dziala raz nie (bateria w liczniku nowa, w sensorze - dioda sie swieci, wiec raczej tez), poza tym - wlaczanie go po kazdym postoju, gdyz niestety sie wylacza a nie reaguje automatycznie na wznowienie jazdy po wylaczeniu sie, trzeba bezczelnie go odpalic butonem, uwazam za parodie

mam dosc i jako, iz zadowolony jestem z modelu a raczej nie z bezprzewodowosci - wiec chce wrocic do kabla ale zachowujac model 1606L i teraz pytanie, czy jest szansa zeby podpiac bezprzewodowa wersje do podstawki i czujnika przewodowego czy musze kupic niestety wersje licznika z kablem ?

 

zauwazylem jakby 4 "konektory" na podstawce przewodowej do ktorej wchodzi licznik, w swoim mam z tylu 2, wiec kolejne pytanie czy to ma znaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem też posiadaczek tego licznika.

Sam się swego czasu zastanawiałem, czy współpracuje z kablem.

Pytalem w sklepie rowerowym i powiedziano mi, że ponoć taka opcja istnieje.

Teraz apropos "4 konektorów"

Zapewne dwa w liczniku połączą się z czujnikiem prędkości.

Niestety dwa pozostałe są od przewodowej kadencki, która z dużą pewnością nie będzie kbslugiwana.

Chyba, że kadencja bezprzewodowa nadal by była odbierana.

Z takimi rzeczami najlepiej słać zaraz maile do dystrybutora i/lub zagadywać w sklepach rowerowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie na kadencji mi aktualnie nie zalezy tak bardzo, wiec jak 2 wystarcza na predkosc/odleglosc etc to w zasadzie byloby fajnie i wystarczajaco

 

zestaw montazowy Twist Lock WS 1

 

"nie jest kompatybilny z licznikami bezprzewodowymi DTS ani starego typu licznikami

wsuwanymi: BC 1106 DTS, BC 1606 L DTS, BC 1706 HR, BC 2006 MHR oraz wszystkie

liczniki wsuwane"

 

wiec wychodzi na to, iz nie jest tak rozowo jak to wygladalo na poczatku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

mam problem z tym licznikiem, kadencja na trenazerze dziala poprawnie, ale licznik byl wtedy mocowany na rurze podsiodlowej. Po sprawdzeniu go w terenie i przeniesienie na kierownice lub mostek predkosc jest wskazywana, ale kadencja nie.

 

Zmienilem baterie na nowe dobre zarowno w sensorze kadencji jak i liczniku. Nadal dziala tylko jezeli licznik jest bardzo blisko sensora kadencji, na kierownicy i mostku nie dziala. Co jeszcze moge z tym zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Bardzo proszę o odpowiedź, bo mam pewne wątpliwości co do tego czy nowo kupiony (za pośrednictwem Allegro) licznik jest nowy. Chodzi mi o licznik Sigma 1606L DTS. Problem w tym, że na ekranie monitora są wyraźne rysy i "przetarcia". Czy mieliście jakąś ochronną folię na ekranie (tak jak to przeważnie jest z tego typu sprzętem)? Na moim takowej brak... I jeszcze jedno - czy w liczniku wszystkie dane były "na zero"? Bo w moim jest jakiś tam dystans i maksymalna prędkość... Może tak ma być (jakieś testy) ale wolę się upewnić bo nie wiem czy licznik wymienić czy lepiej kupić u kogoś innego. Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pamietam, w ktorym liczniku albo w 1106 albo w 1606 ale tez mialem niewielki dystans zrobiony, bardzo niewielki. jakby sie ktos przejechal rowerem z nim kilkanascie minut. folii zadnej nie mialem na 3 licznikach sigmy na wspomnianych 1106, 1606 DTS czy starszej 906. jezeli masz rysy to albo blad przy pakowaniu sprzedajacego z allegro albo juz pakowany byl porysowany. skontaktuj sie ze sprzedajacym. jakby Ci to bardzo przeszkadzalo moze uda Ci sie go zwrocic, eweneutalnie popros o wymiane.

 

jezeli chodzi o DTS - wszedlem w 3 literki i szybko z nich wybylem. odpalanie licznika po wylaczeniu sie - oszczedzanie baterii ... - to farsa. nie mowie juz, iz nie odpalal sie po minucie, dwoch, ale i po 10 nie bylo reakcji, musialem recznie buttona wciskac, zeby pobudzic go, w konsekwencji zaczac liczyc metraz etc

po rozmowac z ludzmi na forach, ten przypadek nie byl odosobniony.

sprzedalem, kupilem przewodowa wersje 1606 i jestem bardzo zadowolony. w koncu. jest to co w 906, czyli blyskawiczne wstawanie, zadnych problemow a do tego podswietlana tarcza. ideal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przypominam sobie żadnej folii na wyświetlaczu

Ale też nie wiem nic o przebiegu

U mnie przy zakupie było zero

Może licznik był na wystawie

Stąd dystans i otarcia czy rysy

Sam nie wiem

Dla mnie wniosek jest jeden

Kupuje się w sklepach internetowych :)

 

Co do "budzenia" licznika DTS to ja jakoś nie mam problemu

Zdecydowanie wolę nacisnąć przycisk, niż prowadzić badziewne kable po ramie i szpecić rowerek

W góralu też pewnie przeżyję, gdy go tam zamontuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeździ ktoś teraz w takich temperaturach i może coś konkretnego powiedzieć o działaniu? Bo dziś miałem przejeżdżkę i licznik gdzieś po drodze zgubił 30km, raz działał (krótkie chwile) raz nie (większość czasu). Nie wiem czy baterie leżą (po ilu km wymieniliście u siebie) czy ten licznik tak już ma - co by mnie bardzo zdenerwowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli mowisz o modelu GTS to moja powyzsza wypowiedz jak i doswiadczenia tylko potwierdzaja Twoje przypuszczenia...

notorycznie, czy bylo cieplo czy nie, gubil mi odleglosc, ze nie wspomne o tym, iz w ogole mi sie nie wlaczal automatycznie

ja wrocilem do wersji przewodowej i nie zaluje tego posuniecia ani troche, tak samo jak moja poprzednia sigma przewodowa, chodzi perfekcyjnie.

jezdze caly rok jak tylko nie ma sniegu do kolan, na dniach oczywiscie tez, chodzi idelanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Stoje przed zakupem nowego licznika i w oko wpadł mi właśnie model 1606L. Po Waszych opiniach widze, żę nie warto bawić sie w bezprzewodowy, więc mysle nad kablem, ale mam kilka pytań:

 

- czy model 08/09 nadal liczy aktualną i maksymalną prędkość co 0.5km/h ?

- jaki długi jest kabel ?

- magnes przystosowany jest do montażu na płaskich szprychach ?

- licznik umożliwia zapamiętanie maksymalnej prędkości po zerowaniu dziennych danych ?

- mam obecnie VDO C4 i ten badziew aby zapamiętał maksymalną prędkość to trzeba ją utrzymać kilka(nascie) sekund, jak się nie uda to zapamiętuje nieco wcześniejszą, czy tu też tak jest, czy zapamiętuje taką do której udało się rozpędzić nawet na sekundę ?

- podstawka jest przystosowana do montażu na mostku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-tego nie wiem mam wersję z 2007 ale nie słyszałem, że coś się zmieniło

-przy 20" ramie kabel starcza żeby zamontować podstawkę na górnej rurze tuż za główką ramy (to przy montowaniu czujnika na tylnym kole), a przy standardowym zakładaniu na przód starcza z nadmiarem dla amora 125mm i mocowaniu podstawki na mostku

-nie jest przystosowany ale można taki dokupić

-wszystkie dane (dystans, AVG CAD, AVG Speed, Time) są kasowane oddzielnie także jest taka możliwość

-częstotliwość zapamiętywania v-max jest taka sama jak częstotliwość zmiany wyświetlanej prędkości czyli nawet poniżej sekundy przy temp. powyżej 0*C

-można montować na kierze i na mostku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pisałem dość dawno temu, że miałem problemy z porysowanym ekranem mojego licznika. Sprzedawca wymienił mi na nowy i to nic, że trwało to ze trzy miesiące ;) Ale nie o tym teraz. Po zamontowaniu licznika i przejechaniu kilku kilometrów zauważyłem dwie rzeczy, o które muszę zapytać. A więc tak...

 

Podczas instalacji opisane jest dokładnie "łączenie w pary": zero w prędkości i zero w kadencji mają przestać migać. I faktycznie, po paru sekundach jazdy przestają migać i pojawiają się odpowiednie dane. To podczas pierwszej synchronizacji. A jak to ma być po postoju (czyli licznik zasypia i nie jest wykręcany z oprawki)? Czy po wciśnięciu przycisku te zera w prędkości i kadencji znowu mają migać?

 

I jeszcze jedno. Czy gdy magnes zamontowany na kole przechodzi w pobliżu czujnika prędkości słyszycie jakiś dźwięk? Ja słyszę takie cichutkie "pip" z każdym obrotem koła.

 

Tak jeszcze tylko przypomnę, że mam wersję bezprzewodową :)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...