Skocz do zawartości

C.R.A.P. - Cannondale Racers Associated Poland


kopaczus

Rekomendowane odpowiedzi

Sam rower ok. 10.5 kg

Lefty - 1730g

koła - 1852g

 

iii wszystko jasne :D

 

 

Praca leftiego przypadła mi do gustu dużo bardziej, niż praca fattiego. Jest taki płynniejszy dużo bardziej od fattiego, ale to tylko moje odczucia :D

 

 

Co Ty z nim robiles Kopaczus, ze taki lekki?! :D

 

Miło mi, że się podoba :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w porównaniu do twoich poprzednich amortyzatorów jak ogólnie wypadają widelce c'dale? Czy oprócz wyglądu są także nowatorskie pod względem jakości pracy? Miałem okazję przejechać się tylko na jednym leftym, na dodatek z bardzo twardą sprężyną i nie wiem co o nich myśleć :D

 

10.5 jak na rower z tarczami to całkiem ładnie, aczkolwiek widać włożone w to grube $$, ja w takim wieku woziłem się poczciwym całym stalowym góralem na sis-ie ':)

 

Pozdrawiam i życzę bezawaryjności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ważyłeś bez mostka/sterówki? U mnie to dodatkowo waży 204g.

 

Praca Lefciaka jest trochę lepsza od Fattyego, głównie przez to że ma więcej skoku i sprężyna powietrzna kompresuje się wolniej, nie wiem czy ma sens to co piszę :) Ale kultura pracy w widelcach cannona głównie zależy od stanu łożysk i ślizgów, jeżeli łożyska są zajechane i ślizgi pokryte są rdzą to całość pracuje kiepsko. Ja ostatnio swojego przesmarowałem i z kartridża wylałem żur a nalałem świeżutkiego oleju 5wt, pracuje teraz fantastycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm.. nie powiem Ci Kubus, ponieważ na Fattym oraz Leftym łącznie przejchalem ~250km...

Jak na razie na pierwszym miejscu u mnie jest SID, ale po pierwszej jezdzie widać, że lefty może bez problemów zająć jego miejsce :D

 

 

Leftiego ważyłem ze sterówką - 1736g :/ a mostek 199g :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img147.imageshack.us/my.php?image=c...81201042tv3.jpg

 

zdjęcie robione na szybko, chciałem jeszcze zrobić coś w terenie, ale tak sie skupiałem na jeździ i rowerze ze zapomniałem fotki zrobić :P

 

Co do wrazen z jazdy to są w sumie mieszane. Po pierwsze dawno nie jeździłem na góralu i przesiadłem sie własciwie z roweru do jazdy miejskiej, tak wiec na asfalcie miałem wrazenie ze ten rower stoi w miejscu. Pewnie jak bym jeździł na góralu i bym sie przesiadł na Scalpela to mógłbym lepiej oceniać jaka jest róznica w jeździe. Póki co zauwazalnie poprawił sie mi fun z jazdy w terenie :P. Jednak jest to rower kupiony z załozeniem ze będzie katowany w etapówkach, maratonach 8h, 24h i czasem jakieś krótsze zabawy typu XC.

Pod tym względem własnie obserwowałem zachowanie roweru w terenie. Pozycja na rowerze średnio wyścigowa wg. mnie, raczej taki kompromis pomiędzy wygodą, a efektowną jazdą. Full na ostrych i stromych podjazdach nie pomaga, bez blokada wyjezdzanie na nim to katorga, ale juz na podjazdach z korzeniami i kamieniami o lekkim nachyleniu chyba full sie odnajduje. Zjazdy wiadomo, lepiej sie jedzie, ale obawiam sie troszke ze Full otępi mi technike i bede chyba czesto poprawiał ją na Hardtail'u.

Najwiekszy + odczułem na prostych odcinkach, nic tylko siedzieć i cisnąć w korby :P i tego własnie sie spodziwałem po full'u :)

 

Co do samej konstrukcji Cannondale'a, to obowiązkowo tłumik z pełną blokadą, bo rower pompuje i to mocno. Ja na szczeście mam tłumik dtswiss i blokada sie sprawdza. Tylni wahacz moim zdaniem nie jest sztywny, ale mam porównanie tylko z rowerami HT, musze porównać z innymi Full'ami. Na pewno konstukcja taka jak ma scalpel jest bezobslugowa, w końcu tam nie ma zadnych łozysk i to mnie najbardziej do tego roweru skłoniło ze nie trzeba martwić sie o serwis łozysk.

 

Lefty działa dobrze, sztywność dobra, choć nie tak porazająca jak wiekszość pisze, moim zdaniem nie jest sztywniejszy od innych amorów przy tej samej wadze, ale za to nadrabia wyglądem :P Wybiera tez dobrze, choć wkurza mnie w nim to ze nie widać ile skoku sie wykorzystuje :P miałem nie lada problem by go dopasować do swojej wagi, troszke pokombinowałem i teraz wybiera nierówności dobrze i chyba nie dobija ;p

 

Najbardziej rozczarował mnie fakt ze w przednim kole mam lekkie luzy, zobacze co na to powiedzą w serwisie jak go oddam do przegladu gwarancyjnego. Co prawda luzu podczas jazdy nie wyczuwam, ale jak stane i powyginam kierownice to czuje lekkie tykanie na kole.

 

Zobaczymy czy sprzet wytrzyma cały sezon ze mną B) najprawdopodobniej będzie musiał przezyć MTB Trophy, MTB Challenge, Transcarpatie, przynajmniej dwa maratony 24h i mase innych wyścigów B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No. Gdybym ze dwa tygodnie temu nie kupił kompa, to pewnie teraz walczyłbym na aukcji o tego srebrnego od Ciebie, a tak jest używka.

 

A nie orientujecie się może gdzie (i czy) uda mi się gdzieś kupić ta gumową wkładkę, która uszczelnia miejsce, w którym pancerz przerzutki wchodzi do wnętrza wahacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Kurcze, gdzie sie czlowiek nie obejrzy to same prophety .... ani to ladne - wyglad komunijnego sprzetu x2 (dwa amory, dwie tarcze i dwupolka...), taki zwykly, przestarzaly jednozawias - ktory juz dawno powinien przejsc do lamusa; juz nie wspominajac o tym recznym, niby lepszym procesie produkcji........

tutaj gdzies jest moj sprzet, niby jedynka a prawie mx:

http://kartonier.lap.pl/page/prophet

Marcin, widze ze zmieniasz rowery jak rekawiczki ..... czyzby jeszcze nie znalazles odpowiedniego??

 

ps przyjmiecie mnie do klubu - zalozycielowi obiecuje browarka B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahah Kamil, ja Twojego poprzedniego sprzęta nie widziałem a tu już nowy!! I faktycznie brzydkie to, naprędce z paru rurek sklecone, dizajn kiepski. Wietrzę spisek że Prophet wygrał test w angielskim MBR ostatnio, co prawda na równi z czymśtam od Specialized, ale jednak!

 

Jak się na zlocie zabiorę za te obiecane browary wszystkie to życzę sobie drzew z gumy B)

 

Witamy w klubie! <jupi>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki, kopaczus ty w tym kapitalistycznym kraju sprzedajesz te imperialistyczne rowery, czy nie?

jak masz taka mozliwosc to podeslij kilka fotek jak wygladaja przelotki do przedniej przerzutki w prophecie, tam w ogole jest jakis slizg przykrecany do mufy suportowej?

mysle ze nie tylko mi sie to moze przydac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosz kurde już myślałem, że skończe Propheta i dzwon na ostatniej prostej z ta przelotką ;).

 

Znalazłem chyba rozwiązanie:

http://forums.mtbr.com/attachment.php?atta...mp;d=1151070808

http://brian.starsurvivor.net/misc/cycles/prophet2.jpg

http://forums.mtbr.com/attachment.php?atta...mp;d=1170094136

 

Na tych fotach widać że ostatni element pancerza jest w górnej przelotce a poźniej pod całą rurą idzie czysta linka. Jak sądze można by zamontować taką klejoną przelotkę niżej w rurze i zakończyć to http://www.cannondale-parts.de/epages/6176.../Products/KF014

 

Wygląda jak zwykła końcówka pancerza tyle ze ma możliwość zablokowania w przelotce. Równie dobrze można owinąć końcówkę pancerza taśmą żeby zablokować go przed przelotką i później po całej rurze poprowadzić gołą linkę.

 

Pozdrawiam!

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano, dokładnie tak jak mówisz. Te końcówki "cable stop" jak na tym obrazku są na standardowym wyposażeniu w Prophetach. Goła linka idzie więc pod dolną rurą na całej długości, przez przelotkę i do przerzutki. A przelotka nie jest wkręcana tylko wciskana takim plastkikowym elementem, linka to potem trzyma na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzeba matką wynalazków ;) .

Już maiłem się zabierać za rzeźbienie zaślepki w aluminiowym pręcie aż tu nagle wpadła mi w łapy śruba do korby która po delikatnym ściągnięciu gwintu idealnie pasuje do przelotki.

5b61a58e845b36fcm.jpg

 

Niestety samo owinięcie końcówki przewodu taśmą klejącą nic nie dało ponieważ po kilku ruchach manetką taśma schodziła przy mocnym naprężeniu. Śruba od korby pasowała idealnie żeby włożyć w gniazdo imbusowe końcówkę pancerza a na końcu śruba się dość mocno zwęża dzięki czemu pięknie blokuje pancerz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...