Skocz do zawartości

[społeczność] klub zdobywców słynnych podjazdów Europy


podjazdy

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam nową stronę internetową istniejącego już 20 lat klubu BIG zrzeszającego miłośników najsłynniejszych europejskich podjazdów. Znajdziecie tutaj najsłynniejsze ściany z Giro, TdF czy Vuelta, kręte i strome norweskie drogi nad fiordami a także wiele mniej znanych, ale bardzo pięknych i ciekawych dróg górskich. Po 20 latach pracy międzynarodowego zespołu powstała ustabilizowana lista 1000 hitów Europy, która zawiera w sobie drogi wybrane na podstawie 3 kryteriów - medialnego (np. są to etapy wielkich wyścigów kolarskich), turystycznego i stopnia trudności. Są więc tutaj górki łatwe, średnie i piekielne :P

 

http://www.challenge-big.eu/

 

Warto tutaj zajrzeć przede wszystkim dlatego, że powstało wreszcie czytelne i proste zestawienie europejskich górek - zobrazowane na interaktywnych mapkach z dużą ilością różnorodnych danych, a nie tylko w postaci tabelek %/km :P Nie są to tylko Alpy czy Pireneje, ale wszystkie kraje europejskie. Znajdziecie więc tutaj także brukowane kilkusetmetrowe smaczki Nederlandów i zupełnie dla większości nieznane przełęcze na wyspach czy w Grecji. Na stronie obejrzycie jakie podjazdy są w "liście 1000" i jeśli któryś z nich już podjechaliście - możecie zapisać się i podać swój wynik. Nawet jeśli nie planujecie się zapisywać - strona będzie podręczną biblioteczką ciekawych dróg przydatną podczas planowania zagranicznych wypraw :P

 

Dla tych, którzy nie wiedzą gdzie jechać na wakacje - powyższe zestawienie może się okazać cenną wskazówką w wyborze celu swojej podróży.

 

acha - ja nie robiłem tej strony :) ale polecam, w tym klubie działam już ładnych parę lat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...