Skocz do zawartości

29'er - czyli big wheels - coś dla oryginałów.


Huhu

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Mod Team
Oczywiscie ze zmieni :) Pytanie bylo o mozliwe modyfikacje 26tki..to podalem :)

 

Klaniam,

Moze sie wypowiem jako jedyny (chyba...) uzytkownik wlasnorecznie skreconego 69-era na tym forum.

 

1. Standardowej ramy pod 26" nie da rady przerobic na 29-era. Bycmoze zmiescisz obrecz 700c w tylne haki ale zapomnij aby zmiescila sie tam opona

MTB. Nawet jakis chudy semi-slick.

2. Nie przecze ze przerobka na 69-era to dziwactwo ale dziala. Przebudowalem kosztem Reby Race 29", obreczy WTB Laser Disc i papucia IRD Fire XC Pro (Panaracer robi to na rynek USA pod marka IRD) rame On-One Inbred. Suport podniosl sie zauwazalnie, wyplaszczyl sie nieco kat glowki ramy, rower wymaga nieco wiekszego balansu cialem na kretych single track'ach oraz mocniejsze dociazanie przedniego kola na ostrych podjazdach ale poza tym zadnych minusow. Zabawnym bylo jak robilem w maju porownanie dwoch Inbred'ow - 26" i 69", Grabarza i moj - na tym samym zjezdzie/podjezdzie na Smolnej w Sopocie - i wrecz spanikowalem zjezdzajac na 26-erze. mialem wrazenie ze zrobie OTB :P

3. Sztwnosc Reby. Nie powiem zlego slowa na ten sprzet. Mam go rozciagnietego do 105mm i wraz ze sztywna szpilka 9mm jest chyba nawet lepeij niz Revelation + sztandardowy szybkozamykacz przy kole 26". No ale ja waze 67 kg takze moge pozwolic sobie na znacznie wiecej.

4. Stalowe ramy pod 29". Proponuje poszukac w UK. Odpada clo i vat a koszty przesylki sa znacznie mniejsze niz zza Oceanu. Moj nieustajacy faworyt ---> http://www.on-one-shop.co.uk/acatalog/Onli...ed_29er_29.html cena niezwykle chrzescijanska :P i jeszcze mozna zrobic go na singla...

Gotowy sprzet z przerzutkami wyglada tak ---> http://www.on-one-shop.co.uk/acatalog/Slot...r_Complete.html

 

 

Jak bede mial chec i czas to wrzuce zestawienie zdjec mojego Inbred'a w wersji 26 i 69

 

OSTRO!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Mod Team

Klaniam,

Za stary juz jestem na bycie grzecznym. Za malo czasu mi zostalo :(

 

Rozczuliles mnie kolego...

 

Cos macie strasznie pasciacki serwer... Nie chce mi wogole polaczyc...

 

OSTRO!

I.

 

PS

Poza tym jak znam pazernosc polskich dystrybutorow to i tak nietani Niner bedzie mial u nich cene ekhem... delikatnie mowiac bandycka :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co z tego, ze niner bikes otworzy przedstawicielstwo. Dopóki dopóty nie będzie rozsądnych rowerów w cenie ok 2000zł (W USA mniej kosztują GF Cobia i podstawowy Cannondale np) to nie ma wuja by cokolwiek z 29 calowcami w Polsce szerzej ruszyło. Sprzedadzą 2-3 ramy i zwiną interes.

 

W tej chwili nie wiem czy w Polsce posiadaczy 29" można liczyc w setkach czy jeszcze są to dziesiątki. To sa rowery dla specyficznego odbiorcy, nie dośc, że wysokiego, to jeszcze szukającego sprzętu raczej turystycznego niż ściganta i będącego w stanie wyłożyc kilka tysi na rower. Trzeba mie sporo determinacji by kupi w Polsce rower 29" za 2000(to kwota jaką bardziej ambitny amator moze wydac na rower). Wchodzi w grę praktycznie kombinowanie sprzetu zza granicy, a by to zrobic to trzeba miec duzo samozaparcia.

 

Sama rama Ninera to koszt kilkuset doców, czyli ponad 2000 u nas. To juz lepiej zamawiac u Orłowskiego. Cena ta sama a mozna dowolne geo sobie skomponowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Nie ma co dramatyzować, zapytać ich wżdy mozna, z tego co widziałem to jest całkiem przystepna.

 

 

Przystepna... ;)

Popieram Huhu w calej rozciaglosci. Najtansza opcja samej ramy Ninera u mnie w JuKejowie to 375 funciorow. Czyli juz 1500orzelkow. Nie wydaje mi sie zeby poltora kilograma zlotych za sama rame bylo cena przystepna dal przecietnego rodaka. No i nie wierze ze w Polsce bedzie ta rama dostepna za "jedyne" 1500PLN...

 

Sprzet Huhu to chyba na razie najtanszy 29-er dostepny w Polszcze. Skladanie na ramach sciaganych skadkolwiek z racji niemal zerowej dostepnosci tego asortymentu w Kraju-Raju bedzie oczywiscie drozsze. Faworyzowany przeze mnie On-One to koszt jakis 630PLN (bez przesylki). Widzialem go kiedys na Alle ale sprzedawca winszowal juz sobie 1100zlotych...

 

OSTRO!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i nabyłem REBĘ jednak. Siostra jest w USA i wyszło na to, ze kosztowała mnie niecałe 800zł. Za Tore musiałbym dać 650. Jako, ze schudłem do <90 kg to nie boję sie o sztywnośc. A maszynka będzie lżejsza :).

 

Jedyny szkopuł jest taki, ze dotrze do mnie w drugiej połowie września. Ze względu na super cenę jednak nie marudzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mod Team

Klaniam,

No to jak na moj gust i w opinii tych 29-cio calowcow z jakimi mialem do czynienia w JuKejowie jedyny sluszny wybor za te kase ;)

 

W koncu dzieki odrobinie perswazji i dobrej woli jednej Niewiasty zapodaje zdjecia nalozonych 26-era i 69-era. Nie jest to jakies mistrzostwo swiata ale niestety zdjeca byly robione z reki i z nie do konca tej samej wysokosci. Jednakowoz widac jak sie zmienila geometria zwyklej ramy 18-to calowej z kolami 26 i amorem 100mm w porownaniu do 69-era i amora o skoku 105mm.

 

rowerrjpgcz8.th.jpg

 

Polecam raczej sciagniecie zdjecia do kompa i przegladniecie w jakims programiku do jpg-ow ze wzgledu na duzy rozmiar i moja chec niestracenia kontrastu i szczegolow.

 

OSTRO!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zapewne chodzi o model RIG. A Single Speed to bardzo czesta rzecz w 29".

 

http://www.ssc.pl/dystrybutorzygf.htm

Może w którymś z warszawskich sklepów będą mieli choby Cobię.

 

Generalnie w Polsce jeśli chodzi o 29 cali to jest posucha.

 

Nie licz na to, ze rower 29" będzie leciutki. Do standardowego roweru w tej samej cenie możesz spokojnie dodac jakis 1kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupiłem cały rower. Zresztą skomponowany całkiem ciekawie i rozwojowo. Przyoszczędzili na widelcu, który w 29" nie odgrywa aż tak dużej roli, ale za to nie ma słabej części w nim. Koła to jakieś wynalazki szerzej nieznane ale są całkiem lekkie się dobrze kręcą i nie gną. Co ciekawe łańcuch i kaseta są z wyzszej grupy niż przerzutki, co jest raczej rzadkością.

 

Pisz do producenta lub dystrybutora. Powinni coś poradzic.

 

Obecnie czekam na amortyzator. Potem kupię hamulce, koła i będę kombinował ramę z pełnym zawieszeniem :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bez problemu mozna dostac detki 622-35/47. Problem zaczyna sie w momencie 622-47/52 lub szerszymi i zaworze Presta. Na samochodowy widziałem w 2 lub 3 trojmiejskich sklepach.

 

Co do opon. Co jakis czas na allegro pojawiają się doś szerokie modele WTB. Powinny da radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

kiełkuje mi w głowie pomysł na nowy rower, który miałby służyć jako tzw commuter, zimówka oraz mazowiecki xc w jednym. Wymyśliłem, że dobrym sposobem na połączenie tych funkcji byłoby złożenie mniej więcej takiego roweru:

- rama cro-mo

- sztywny, chętnie carbonowy widelec

- koła 29"

- napęd 2x8

 

Chciałbym powoli kompletować sprzęt, zaczynając od ramy. Z powyższych założeń wynika, że rama powinna być stalowa, z hakiem przerzutki oraz mocowaniem tarczówki. Do tego powinna być dostępna w rozmiarze co najmniej 20". Byłoby też miło, gdyby nie kosztowała majątku, 1000pln wydaje się rozsądnym maksimum. Oczywiście używki wchodzą w grę. Ściąganie z zagranicy również.

 

Thanks from the mountain.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja baaaardzo długo myślałem by złożyć HT jako 29'era chodź zniechęcał mnie swym podejściem cały czas niejaki Chuck obecny na wielu forach, maniak 29'erów. Myślałem o stalowej Konie Unit 2-9 (często opisywanej jako Explosif 29), ale ostatecznie z racji problemów nie z podejściem Chucka a z osprzętem 29 w PL kupiłem już 26'kę. Ale ceny były podobne. Z kosztami przesyłki do PL przez firmę Doma (to taki Polamer ale znacznie tańszy) a na terenie USA do znajomego UPS'em kosztowało mnie wszystko 457 USD a więc niedaleko od Twoich wymagań. Rama fajna (obie wersje), Cr-Mo na rurkach Dedacai (czy jak to się pisze), ma całe haki tylne wymienne i cofane a więc można singla (niecierpię :)) skłądać albo wsadzić bez napinacza piastę wielobiegową z 1 zębatą korbą (co ważne mocowanie tarczówki jest na tym przesuwanym haku więc można i z tarczami). Górne ciągi linek, 2 koszyczki, ma tarcze i V-brakei, i znośna cena w porównaniu do takich fajnych, ale 2 razy droższych Ionic (stalowa marka tytanowego Deana). Wyglądają te ramy tak:

 

26

 

13c0ad258df6b7bfm.jpg

 

29

 

7b6b14a3dce89657m.jpg

 

i link gdzie kupiłem w USA (nie mieli bo w 2009 nie ma w ofercie Kony, ale zapytałem i załatwili więc można zapytać o 29'era, wysyłają też po świecie ale wówczas drogo i można się na cło i insze podatki nadziać):

 

http://www.bikeman.com

(rozmiar 16 i 19, ale 26 cali mają teraz jeszcze taniej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi taka rzecz - jakie detki stosujecie i gdzie je kupujecie o ile nie sa to np 26x2.1 wciskane na sile albo 622x43 czy iles ale jesli i takie cos dziala to potwierdzcie :)

 

kolejna sprawa - jakie opony stosujecie gdzie zakupione i jak sie sprawuja w ostrym terenie/gorach?

 

Do opon o szerokości do 1,9" bardzo dobrze pasują dętki crossowe.

Ja od dwóch lat jeżdżę na Michelin Air Stop Butyl 700x47c z oponami o szerokości od 35 do 47mm i jestem zadowolony.

Do szerszych opon są specjalne dętki.

 

Bez problemu mozna dostac detki 622-35/47. Problem zaczyna sie w momencie 622-47/52 lub szerszymi i zaworze Presta. Na samochodowy widziałem w 2 lub 3 trojmiejskich sklepach.

 

We Wrocławiu bez problemu można kupić zarówno opony, jak i dętki.

W sklepie SSC są części Bontragera.

We wrześniu kupiłem tam dętki Bontrager 29x1,9-2,3" oraz opony Bontrager Jones ACX 29x2,2".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...