Skocz do zawartości

[Skidowanie] Technika, przełożenie i inne wyznania


Przeor

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Mod Team

Klaniam,

Jak dla mnie nalezy odroznic ze tak powiem dwa typy skidowania.

1. Majace na celu zahamowanie jak najszybciej.

2. Majace na celu zahamowanie jak najpozniej.

 

Typ pierwszy uzywasz podczas zwyklej jazdy i w sytuacjach awaryjnych. Poprostu blokujesz korbe i juz :angry2: Para idzie w nogi i kolana. W/G moich doswiadczen na lzejszym przelozeniu latwiej sie zatrzymac. Nie mam tu bynajmniej na mysli kosmicznych kadencji rzedu 130-150RPM ale takis srednio-przelotowe 90-100. Mnie przynajmniej latwiej wychodzilo hamowanie korbami przy lzejszych przelozeniach. Oddzielna sprawa jest potencjalana mozliwosc zahamowania skidem przy niezwykle wysokiej kadencji...

 

Typ drugi to z wiadomych przyczyn typ ze tak powiem "na pokaz". Minimalizujesz tarcie tylnego papucia przez wychylenie sie nad kokpitem aby jak najdalej sie slizgnac... :)

 

Czy skidowanie na siedzaco to taka sztuka? Chyba nie.... Ale wiele zalezy od podloza, predkosci i tego jak przyczepna masz opone. Na Vittoriach skidowalem na siedzaco bez problemu, na Gronostaju jest to niemal niemozliwe... Nawet po wychyleniu sie nad kiera...

 

OSTRO!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...