Skocz do zawartości

[świnoujście]Trasy rowerowe - wakacje z Małżonką


MarcinGoluch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jako, że w przyszłe wakacje zapadla klamka ze wybieram sie z Małżonką do Swinoujścia chcialem zapytac jak wyglada temat ewentualnych tras rowerowych, polaczen tras z zachodnimi sąsiadami? Czy są dobrze oznaczone, czy ktos kto pierwszy raz bedzie w Swinoujściu rowerem bedzie się mogl sprawnie poruszac?

 

A moze ktos poleci jakas wzgledna kwatere najchetniej prowadzona przez rowerzyste :o i oferujacej przyzwoity nocleg w dobrej cenie :D? - Tak wiem, takie rzeczy tylko w Erze ale może jednak.

 

Z gory wielkie dzieki za pomoc!

Pozdrawiam!

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Świnoujściu są nawet fajne trasy :) można pojeździć sobie po lasach przy plaży, dużo piachu itp :) w Niemczech można pojechać fajną, leśną drogą nad morzem do Ahlbecku, Heringsdorfu itd. (rekreacyjna traska :P) dalej to się pytaj ludzi ze Świnoujścia, bo już nie pamiętam :) Zapomniuałem, trasy są dobrze oznaczone :) nie zgubisz się :P do WPN też zajedź bo fajne tereny są :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mozna też wybrać się np. do Zalesia koło Międzyzdroji bardzo ciekawe leśne szlaki :) Ogólnie nad morzem są porobione takie szlaki ze jedzie się wzdłuż wybrzeża my od Pogorzelicy dojechaliśmy sobie do Dziwnówka/Dziwnowa nigdy nie kojarze co jest co :)

 

Ale bardzo ciekawie się tak jechało bo troche lasu , szutru i asfaltu :) miodzio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Są 2 przejścia graniczne: jedno w centrum (Garz-Świnoujście) drugie na obrzeżu (Albeck-Świnoujście). Po wejściu do UE, przejechać można na dowodzie.

 

Tras jest naprawde sporo, ogólnie dobrze oznakowane. Trasy to głównie drogi asfaltowe po przyjazne szutrówki, lasek z niewielkimi pagórkami itp. Dość trudno zabłądzić tu nawet przyjeżdzając poraz pierwszy, przynajmniej od strony centrum. W mieście znajduje się całkiem sporo ścieżek rowerowych (brukowana kostka/asfalt) razem ok. 20-25km. Większość tras jest łatwych, wręcz banalnych a odległości najróżniejsze. Jedynym utrudnieniem może byc przeprawa promowa samochodem: (chodzą w sezonie co 20 minut a czas rejsu z jednej na drugą strone to 9min co jednak nie wystarcza i powstają straszliwe korki.) Prom jest przystosowany do przewozów rowerów - pasy zewnętrzne: 1 dla ludzi drugi wyłącznie dla rowerów. W mieście znajduje się klub KS Uznam i jeźeli będziesz chciał się sprawdzić możesz przyjechać na nasz trening odbywający się na szosie: [80km w każdą niedziele]. :)

 

Jeśli chodzi o nocleg: W sezonie na ostatnią chwilę cokolwiek wyłapać jest bardzo ciężko. Często przyjeżdzają tu ludzie bez wczesniejszych rezerwacji i niestety większość z nich odsyłana jest z kwitkiem. Wynajmem zajmują się min. moi dziadkowie: zakwaterowanie ok. 0.5km od morza i 400 m do granicy z Albeckiem, w domku jednorodzinnym z dostępem do ogródka (gril) z tv i wyposażeniem. Przebywam tam stosunkowo często, więc jeśli będzie taka potrzeba mogę pokazać pare ciekawych tras i pomóc w serwisowaniu roweru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 9 miesięcy temu...

Witam. Ja w podobnej sprawie. W tym roku jadę do Międzyzdrojów i mam takie widzimisię żeby zobaczyć Arkonę, fajnie byłoby też odwiedzić Bergen. Ponieważ odległość Arkona-Międzyzdroje to jakieś 190 km a ja mogę sobie pozwolić tylko na jednodniowy wypad, więc myślałem czy nie ma jakiegoś połączenia promem Świnoujście z Sassnitz, Binz czy Sellin ale nie mogę takowego znaleźć. Nie wie ktoś czy takowe w ogóle istnieją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników :thumbsup:

Do Sassnitz w ubiegłym roku, promem można było dostać się jedynie z Peenemunde, do którego można dojechać pociągiem UBB. Moim zdaniem najlepsze połączenie to pociąg UBB Świnoujście - Stralsund, a dalej rowerem :icon_wink: W tym roku planuje zrobić całą Rugię, ale to kilkudniowa wycieczka :thumbsup:

Dokładniejsze połączenia promowe będą dostępne przed sezonem na stronie Adler Schiffe. W razie czego mogę służyć pomocą, w Międzyzdrojach jestem 2-3razy w miesiącu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

w Świnoujściu są nawet fajne trasy :P można pojeździć sobie po lasach przy plaży, dużo piachu itp :) w Niemczech można pojechać fajną, leśną drogą nad morzem do Ahlbecku, Heringsdorfu itd. (rekreacyjna traska :P) dalej to się pytaj ludzi ze Świnoujścia, bo już nie pamiętam :) Zapomniuałem, trasy są dobrze oznaczone :devil: nie zgubisz się :P do WPN też zajedź bo fajne tereny są :P

 

To jest ta ścieżka?

http://gdzienarower.pl/showpage.php?pageID=45&rid=1605

Warto tam się wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Hej. Jestem na wakacjach w Świnoujściu i nie wiem za bardzo, gdzie się wybrać na rowerze  :)

 

Byłem w Ahlbeck i Międzyzdrojach, ale to zbyt blisko jak dla mnie. Może ktoś jest z okolic i ma ochotę na jakaś dłuższą wyprawę w stronę Niemiec, lub Międzyzdroje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...