Skocz do zawartości

[centrowanie koła] dobry serwis


vvoitek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

W Szczecinie jest kilka serwisów szczególnie godnych polecenia. Jeśli chodzi o centrowanie nie powinno byc problemu zasadniczo w żadnym serwisie.

Moim najczestszym "kontrahentem" jest Megasport (dlatego, że mam rzut beretem moherowym i to nawet bardzo puszystym).

Zna go każdy, ten pod arkadami na ul. Wyszyńskiego. Jakością nie rożni się też megasport w Szczecinie-Zdrojach (obok rynku). Problem w Megasporcie to terminowość i szybkośc wykonania (często ponad 3 dni, w lecie w ogóle zapomnij...).

W zeszłe wakacje na przełożenie ramy, serwis amora itd czekałem ponad dwa tygodnie, a koła w końcu nie udało mi się zapleść (nie mieli mojej obręczy, mieli zamówić, ale w koncu po miesiącu odpuściłem w ogóle). Ogólnie w 1 z 5 przypadków coś nie gra (jakieś niedokręcone śruby etc).

Atmosferę mają przyjacielską, bardzo szybko wszyscy sa na cześ-cześ, ale jakość, psiakość, mogłaby być lepsza.

 

Pogadać sobie można też w Fuji (ulica Zaleskiego zaraz obok Wojska Polskiego, z 3 przecznice za Wheelerem, naprzeciw "Rajskiego Ogrodu").

Asortyment części jest ograniczony, terminy niezbyt pośpieszne, ale jakośc dobra.

 

Jak wyżej napisał Mathieo, Marian Turowski to kolarz zawodowiec, ale serwis zalicza zwyżki i znizki, a z uwagi na niewielką rotację droższych części (lokalizacja - Os. Majowe w budynku za tyłami Pizza Hut), specjalizuje się raczej w rowerach ekono, a na części wyższych grup miewa wysokie marże (ale są też okazje). Terminy są różne, centrę można załatwić w 24h.

 

Cetus natomiast należy do droższych sklepów/serwisów, wybór częsci i asortyment mają bardzo dobry, ale więcej nie powiem, bo oprócz zakupów nigdy się u nich nie serwisowałem.

 

Numer jeden w Szczecinie to Kadrzyński (autoryzowany salon i serwis Wheeler na rogu Piotra Skargi i Wojska Polskiego). Wiadomo, że to moje subiektywne zdanie, ale najwyraźniej mam gigantyczne szczęście, bo czego bym im nie zlecił było zrobione "overnight" i nigdy się nie wracałem z reklamacjami. Poważnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

A oto moje subiektywne opinie na temat serwisów, z których korzystam:

 

Rowery Turowski -

korzystam z niego najczęściej z racji tego, że jest najbliżej mojego miejsca zamieszkania. Ceny sprzętu porównywalne do cen w innych sklepach (osobiście dokonuję zakupów przez allegro, gdzie można znaleźć dużo tańszy części). Według mnie serwisant fachowy.

Minusem jest jakość obsługi. Niestety będąc w sklepie czuję się traktowany przez p. Turowskiego, jak i jego żonę, jak intruz. Brak fachowej pomocy, trudno uzyskać wsparcie lub jakąkolwiek radę. Pomoc w zakupie części ogranicza się do podaniu ich z półki.

Korzystam z w/w serwisu jedynie w przypadku większych kłopotów ze sprzętem, kiedy niemożliwe jest przetransportowanie roweru do dalej położonych serwisów.

 

Cetus -

korzystam z niego gdy planuję drobne zakupy sprzętu, którego nie znajdę na allegro. Ponadto największym plusem tego sklepu jest fachowa i bardzo przyjazna obsługa. Jestem tam traktowany tak, jak powinien być traktowany klient. Sprzedający nie oszczędza czasu na rozmowę oraz wparcie i inne porady.

 

Z innych serwisów korzystam zbyt rzadko by móc wyrobić sobie rzetelną opinię na ich temat.

 

Pozdrawiam

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja korzystam zawsze z Megasportu na Wyszyńskiego

- są bardzo szybcy, najczęściej zostawiając u niech rower mam go za 2 góra czy 3 godziny; chyba, że to grubsza robota np. przeplecenia koła i wymiana amora to miałem rower dopiero na drugi dzień

- dobrze robią, jak na razie nie musiałem jeszcze iść do nich z reklamacją

- bardzo miła/dobra obsługa, można się poradzić, pogadać

- tanio, większość rzeczy robią po najniższych cenach

Polecam go bardzo no i jak już jest się hmmm... stałym klientem to brak jakichkolwiek problemów i robią jak już wcześniej pisałem ekspresowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Również Megasport na Wyszyńskiego. Mieszkając 100km od Szczecina oddałem koła w tą sobotę chwilę przed zamknięciem sklepu, w poniedziałek zostały wysłane do mnie kurierem (we wtorek były). IMO szybciej się nie dało :thumbsup: Towar bdb zapakowany, koła ładnie wycentrowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

ostatnio oddałem samodzielnie skompletowane części (obrecz i piasta) pod zaplecenie nowego kola u turowskiego (centrowanie w pakiecie). koszt usługi 20zł, do tego odbiór na następny dzień. jakosciowo bez zarzutow i jestem bardzo zadowolony.

 

nie polecam natomiast serwisu coolbike zdroje. dlugi czas oczekiwania na odbior sprzetu z serwisu (terminy czesto przekladane - trzeba sie prosic z dnia na dzien). maly wybor towaru w sklepie (czesto odsylaja do sklepu na wyszynskiego). po ostatnim serwisie tylnej piasty kolo rozsypalo sie po kilku miesiacach (masakryczne wzery na miskach piasty). na odbior roweru czekalem ok. tygodnia (chodzilo o przeglad piast). przy odbiorze dowiedzalem sie ze jezdzilem na peknietej osce (cud jakis, bo nic na to nie wskazywalo). finalnie musialem zaplacic za nowa oske ale niestety wtedy okazalo sie wtedy ze kolo jest niesymetrycznie polozone wzgledem osi (bo podobno centrowane wedlug peknietej oski). poniesiony dodatkowy koszt centrowania do osi roweru i kilka dni oczekiwania. po odbiorze kolo nie chce sie z kolei krecic... poluzowano kontry od reki i gratis ale nadal daleko od idealu (kolo wykonuje kilka obrotow i zatrzymuje sie). po 2 miesiacach jazdy na takim kole pojawily sie luzy na piascie i kolejny koszt zwiazany z ich likwidacja (25zl za skontrowanie piasty). kilkadziesia km dalej znow luzy i mam juz dosc... z pomoca instrukcji w necie sam rozbieram piaste i widze zajechane kulki lozyska, konusy i bieznie piasty - kolo nadaje sie do wymiany (koszt nowego 200zl). nie polecam coolbike w zdrojach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pisałem lat temu kilka o serwisach, napiszę i teraz

 

1.Wciąż numerem jeden dla mnie jest Kadrzyński.

2. Megasport zaliczył na przestrzeni lat kilka wpadek (np. schrzanienie pancerzy Clark's Clim8, ale serwisant, który mi wtedy naprawiał rower już tam nie pracuje). Dalej serwis w megasporcie jest "nieśpieszny".

3.Turowski zaczął miewać szalone ceny. Ostrzegam jednak, że kupiłem tam nową przerzutkę w szalonej cenie, a potem wydłubywałem piasek ze sprężyny (sic!). Serwis mają niedrogi i niezły.

4. Na mojej mapie zaistniał Synkros, i o tym serwisie będę jeszcze kiedyś pisał (na razie stanęli w mojej hierarchii w szranki z Kadrzyńskim)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Niestety dziś przyszło mi skrytykować obsługę sklepu CETUS,

a konkretniej chodzi mi o merytoryczną wiedzę jednego z Panów obsługujących.

 

Chcąc sprawić sobie prezent w postaci manetek XTR 9-cio rzędowych udałem się dziś do Cetusa z zapytaniem za ile dostanę je u nich.

Odpowiedź sprzedawcy brzmiała, że takie manetki "dostanę tylko w muzeum", gdyż jak twierdził sprzedawca, od dawna manetki XTR są 10-cio rzędowe.

Na moją sugestię, że 9-cio rzędówki były produkowane jeszcze w modelach na 2009r. i są jeszcze dostępne w sprzedaży nieużywane sztuki,

od sprzedawcy usłyszałem, że on "od dawna jeździ na 10-cio rzędowych i CHYBA innych już nie ma".

Niestety nie pofatygował się do komputera by to sprawdzić, a mi pozostało zrezygnowanym opuścić sklep.

 

Muszę z przykrością stwierdzić, że obecnej załodze wiele brakuje do tej, która pracowała tam jeszcze rok temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Raczej nie polecałbym korzystania z serwisu rowerowego w takich pseudo sklepach rowerowych jak Cetus. Sporo w Szczecinie jest dobrych sklepów rowerowych, między innymi często wspominany przez moich poprzedników Turowski na prawobrzeżu. Osobiście od jakiegoś czasu korzystam z pomocy i zdolności manualnych mojego kolegi, który jest serwisantem w MadBike'u http://madbike.pl/. Polecam. Z centrowaniem kół też powinien sobie dobrze poradzić.

Pozdro !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...