Skocz do zawartości

[projekt] przerzutka przednia LX FD-M571


Bartez23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Jak widać pogoda nie sprzyja rowerowym wypadom, natomiast pomaga w inwencji twórczej bikerów :P I tak w mojej głowie narodził się pomysł stworzenia czegoś "innego", części stworzonej dla samego siebie.

 

W okazyjnej cenie od kolegi forumowicza zakupiłem w atrakcyjnej cenie przerzutkę przednią LX FD-M571. Po położeniu na wadze wskazała wartość 139 g.

Projekt zakładał obniżenie wagi i nadanie niespotykanego koloru :P

 

Na czerwono zaznaczyłem miejsca w których został wybrany materiał:

post-104983-1193072910_thumb.jpg

 

Pozostało brać się do roboty, po 2 dniach pracy (około 6 godzin pracy) projekt został ukończony, efekt wagowy zysk 16 g i waga końcowa 123 g, co bez zastosowania aluminiowych śrub uważam za znakomity wynik :P Po zastosowaniu śrub alu, myślę, że waga by spadła do około 116 g.

 

 

Dodatkowo przerzutka została pomalowana na czerwono, co z pewnością nada jej większej szybkości :)

 

kilka fotek:

 

th_73648_IMG_2544_122_569lo.jpgth_73658_IMG_2552_122_459lo.jpgth_73661_IMG_2553_122_571lo.jpgth_73711_IMG_2554_122_970lo.jpg

th_73717_IMG_2557_122_959lo.jpgth_73723_IMG_2558_122_408lo.jpgth_73726_IMG_2559_122_825lo.jpg

th_73735_IMG_2560_122_1115lo.jpg

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już odpowiadam, korpus został pomalowany lakierem akrylowym w spray'u, dowiedziałem się od kilku osób, że w miarę możliwości nie powinien odpadać, choć wszystko wyjdzie w praktyce.

 

Robert, wolałem jej nie rozkładać bo bałem się, że nie złożę, dodatkowym problemem byłyby nity. Metoda malowania była dość prozaiczna, prowadnica została zaklejona taśmą, a reszta pomalowana.

 

Do wycinania użyłem: wiertarki, szlifierki stołowej, "małego" boscha" i stery różnego rodzaju pilników od zdzieraków do gładzików :)

Co do sztywności konstrukcji to powiem tak, mocowałem się z nią przed lightowaniem i po lightowaniu, zasadniczo nie poczułem róznicy. Ale wiadomo wszystko wyjdzie w praniu.

Przerzutka zostanie założona na przyszły sezon, lub kiedy obecny Sram 7.0 padnie.

 

Dziękuję za komentarze, ciesze się, że projekt się spodobał.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe z tą nalepką to chyba był żart :D Taj jak mówiłem wcześniej mocowałem się z przerzutką przed tuningiem i po tuningu, różnicy w sztywności nie poczułem, tak więc jestem dobrej nadziei. Jak tylko przerzutka wyląduje w rowerze na pewno wrzucę jakieś foty na forum. na razie Kubuś stoi brudny, a pogoda nie zachęca do sterczenia na dworze i mycia :o

 

Jeszcze raz dzięki za komentarze.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mod Team

Super agresywny wygląd. Oby ci trochę to teraz posłużyło, bo miejscami wyciachałeś jakby zbyt dużo materiału. Jednak jestem pełen optymizmu dla tej części że sprosta. Ja bym trochę inaczej te dziury porobił i pewnie mniejsze. Ale jak to było na koszulkach rowerowych tego forum no risk no fun :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam !

 

Jak widać pogoda nie sprzyja rowerowym wypadom, natomiast pomaga w inwencji twórczej bikerów :thumbsup: I tak w mojej głowie narodził się pomysł stworzenia czegoś "innego", części stworzonej dla samego siebie.

 

Znaczy sie sztuka dla sztuki. Sama prowadnica mi sie podoba, obejma rowniez. Widac ze wyciecia dopiesciles.

 

Innym tematem jest cel . Jezeli chodzilo o zmniejszenie wagi o 16gram to mysle ze nie gra nie warta świeczki. Jesli chodzi o zabawe i nowe doswiadczenie to czekam na testy w terenie.

 

Pozdrawiam!

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcin - Celem było stworzenie nietuzinkowej przerzutki przedniej, która ma być dopasowana kolorystycznie do mojego roweru i lżejszej od wersji wyjściowej.

Czy 16 g to dużo ? Moim zdaniem tak, zysk wagowy na całkowitej masie komponentu 140 g jest imho dobrym wynikiem :D

Testy w terenie w nowym sezonie, na razie Cube czeka na wiosenną aurę ;)

 

@Martinuz - ze sztycą wolę nie kombinować, fakt lekki jestem ale wolę siedzieć na siodełku niż na sztycy :D

 

Niemniej dzięki za opinie :D

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość mi się podoba ale nie wróżę tej prowadnicy długiego żywota, chyba, że będziesz się o nią odpowiednio troszczył :D

Gratulacje składam tak czy inaczej :D

 

wg mnie oryginalna i całkiem fajnie wygląda, ale z czysto praktycznego pkt widzenia te nic nie warte 16g mniej kosztem wytrzymałości jest jak ta lokata ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...